במלאת השלושים:

עצרת התעוררות לזכרו של הבחור שוהם יהודה מלאכי ז"ל

עם כלות השלושים לבחור היקר נעים הליכות שוהם יהודה מלאכי ז"ל התקיימה עצרת התעוררות באולם שע"י בית הכנסת "עבודת ה'" ברובע ט', בהשתתפות רבנים חשובים ובראש המרא דאתרא הרה"ג רבי יוסף שיינין שליט"א. מוסדות התורה והחסד "אורח הישר" יקראו מעתה "אבני שוהם" לעילוי נשמתו.

 

לפני כחודש ארע אסון כואב כאשר הגיע הבשורה על תאונת דרכים קשה, בסמוך ליושב 'שוהם' של הבחור שוהם יהודה מלאכי ז"ל והוא בן 24 שנים בלבד ובעוד כחודש, היה אמור לחגוג את יום הולדתו ה-25, אך לצערנו הובא למונחת עולמים בבית העלמין אשדוד.

המונים ליוו אותו למנוחת עולמים בדמעות ובזעקות וביקשו די למשברים ולקשיים של עם ישראל, די לגזירות הנוראות שהעם היהודי עובר במיוחד בשנה האחרונה.

לאחר תפילת מנחה נשא דברים אביו של הבחור שוהם יהודה ז"ל איש החסד רב הפעלים הרה"ג ר' שריה מלאכי שליט"א רבה של מושב "עזריקם" ובנוסף הוא גם מוהל ושוחט.

בדבריו עמד על דמותו של בנו ז"ל שהיה בעל מידות טובות ואוהב תורה, רק בחג פסח האחרון עשה סיום מסכת והתחיל ללמוד מסכת "ראש השנה", אך לא זכה, אבל יבלחט"א אחיו הבחור היקר אדיר הי"ו קיבל על עצמו ללמוד את המסכת ויערוך הערב סיום מסכת לעילוי נשמתו.

הרב מלאכי סיפר כי בימים אלו, נוצרה התעוררות רבה אצל ידידיו וחבריו של שוהם יהודא ז"ל וכבר נוסדו בס"ד מספר שיעורים ופעילויות נוספות לע"נ. בנוסף פרש בפני הציבור הרחב, כי מוסדות "אורח הישר" העומדים בנשיאותו, שע"י עמותת גבאי צדקה ופועלים כבר שנים רבות, יקראו מעתה "אבני שוהם" לזכרו ולהנצחת שמו ומעשיו הטובים.

 

בדבריו הרחיב על הפעילות בחודש האחרון, ע"י הוספת פעילויות חדשות לטובת כלל עם ישראל ולהגדלת כבוד שמים במגוון דרכים – הקמת כולל יום לאברכים, הקמת ספריה תורנית לילדים, הפצת ספרי הלכה יומית, פרויקט "אורח הישר" ללימוד מוסר ומחשבה.

בדבריו פנה לציבור לקחת חלק בפעילות החשובה לע"נ שוהם יהודא ז"ל על מנת לזכות את הרבים ולהגדיל תור ולהאדירה תורה ולהאדירה.

בפעילות הקיימת, ציין את פעילות המוסדות: עזרה לנזקקים, שיעורי תורה, ארגון "בני תימן", מתמידים לילדים, מרכז הכוון לבחורים, כוללים.

עם סיום דבריו, בנו הרב אדיר שיחי' ערך את סיום מסכת "ראש השנה", כשלאחר מכן אמר את ההדרן עלך והקדיש.

הרב הראשי הרה"ג ר' יוסף שיינין בירך את הבן, אחיו הרב אדיר הי"ו שיזכה לסיים עוד מסכתות מסדר הש"ס והתפלל ערבית עם הציבור.

לאחר תפילת ערבית נשא המרא דאתרא הגר"י שיינין דברי התעוררות תוך כדי שציין בדבריו שנמצאים אנו עדיין תחת הרושם הגדול של חג מתן תורה שזכינו לקבל בחג השבועות.

עוד נשא דברים הרה"ג ר' אברהם מקייטן רבה של "כפר חיטים".

את העצרת חתם הגאון רבי מאיר מוגרבי שליט"א ראש ישיבת "כנסת ישראל" וחתנו של מרן הגה"צ רבי שלמה מחפוד שליט"א גאב"ד "יורה דעה" וחבר מועצת חכמי התורה.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן