"כל אחד הוא שליח"

30 שנה לרבי מליובאוויטש: מאות התכנסו לערב מרומם ומרגש באשדוד

במהלך ההתוועדות הפתיע שליח הרבי הרב מנחם עמאר שהבבא מאיר זצוק"ל הוא הראשון שהחל לקרוא לרבי 'אדמו"ר' | קרדיט: ויטלי חיימוב

במעמד מרגש ומלא משמעות, התכנסו מאות אנשים לציון שלושים שנה להסתלקותו של הרבי מליובאוויטש. האירוע נערך במלון לאונרדו באשדוד ע"י מרכז "אור מנחם". בכניסה חתמו המשתתפים על טפסים להזכרת שמותיהם ושמות בני משפחותיהם לברכה בציונו של הרבי, וקיבלו על עצמם החלטות טובות לזכות עם ישראל.

האירוע נפתח בהנחייתו של יניב אביחצירא, חבר קהילת "אור מנחם", שהביא את הזווית האישית ונקודות החיבור שלו לרבי באופן מרגש ומיוחד.

הרגע המרגש ביותר היה כשהוזמנו לבמה שמעון אלקבץ הי"ו ואבי חסידים הי"ו שילדיהם נרצחו ב-יום שבת טבח שמחת תורה, לקרוא פרקי תהילים יחד עם הקהל, שהוקדשו לזכותם של חיילי צה"ל, החזרת החטופים ושלום עם ישראל.

הרב מנחם עמאר, רב מרכז "אור מנחם" ושליח חב"ד, שיתף בסיפורים מרוממים מהפעמים בהן זכה להסתופף בצילו של הרבי.

המגישים ידידה וסיון רהב מאיר העלו מופע משותף בו הציגו נקודות שלמדו מדרכו ואורו של הרבי בנושאים שונים, וכיצד השפיע על רבים בכל רחבי העולם. הם הסבירו כיצד ניתן ליישם את הרעיונות האלו בחיי היום-יום.

את הערב ליוותה להקתו של אביחי סעדה, שהנעימה את האווירה עם ניגוני הרבי ושירי אמונה שרוממו את המשתתפים שזכו כולם לקבל כ-שי תמונה איכותית של הרבי על קאפה כמזכרת מארוע נשגב זה.

אין ספק כי השפעתו של האירוע תחקק בליבם של המשתתפים ותגרום להוספה בעשייה טובה ופעולות שיביאו במהרה את הגאולה השלמה.

בהתוועדות שקיים הרב מנחם עמאר לקראת חצות לילה, הפתיע את הקהל כאשר סיפר כי בספר שיצא לאחרונה "האיר פני המזרח", מובא גילוי מפתיע בשמו של האדמו"ר הגה"ק רבי מאיר אבוחצירא זצוק"ל בנו של האדמו"ר רבי ישראל אבוחצירא זצוק"ל ה"בבא סאלי".

הספר "האיר פני המזרח" מעורר גלים בכל רחבי העולם היהודי, אשר בו מובאים מסכת קשרים עניפה של כ"ק מרן אדמו"ר מליובאוויטש עם הרה"ק רבי ישראל אבוחצירא הבבא סאלי ובנו הגה"ק ממשיך דרכו רבי מאיר אבחצירא הבבא מאיר, בין דפי הספר, נחשף מכתב דרמטי ביותר שכתב רבי מאיר אבוחצירא לכ"ק מרן אדמו"ר מליובאוויטש בתאריך כז' חשוון תשי"א, חודשיים וחצי לפני קבלת הנשיאות באופן רשמי על ידי כ"ק מרן אדמו"ר מליובאוויטש ביו"ד שבט תשי"א.

במכתב שכותב הגה"ק הבבא מאיר רבי מאיר אבוחצירא לכ"ק מרן אדמו"ר מליובאוויטש בתאריך כז' חשוון תשי"א, הוא מודה לרבי על משלוח הספרים שהרבי שולח לו, ביניהם ספרי תניא וכן מדברות קודשו של כ"ק מרן אדמו"ר מליובאוויטש ומחותנו הוד כ"ק אדמו"ר הריי"צ, אך למעשה וכאן הגילוי המדהים, הבבא מאיר במכתבו לרבי כבר מתייחס לכ"ק מרן אדמו"ר מליובאוויטש כאדמו"ר, ואף כותב בתוך המכתב כי כך כבר הוחלט משמיים.

כאשר כותב בסוף המכתב את המשפט המדהים הבא “ובא האות להודיע במרום קודשו אור ישראל וקודשו שליט"א,. גם בתאריך המכתב "יום ג’ שהוכפל בו כי טוב כז' לחודש מר חשון", שוב הבבא מאיר כותב דבר בלתי שיגרתי ומדהים "כאן שנה רבי הוד והדר תשו"ה [תשי"א] עליו", כאשר הרמז שכ"ק מרן אדמו"ר מליובאוויטש יקבל את הנשיאות בשנת תשי"א.

מילים מופלאות שבשנה זו הוא יהיה "רבי" וכן מביא את הפסוק מתהילים (כא, ו) "הוד והדר תשו"ה עליו" כאשר תשו"ה זה השנה לפרט קטן תשי"א, כאשר כל הפרק בתהילים ממנו מביא הרה"ק רבי מאיר אבוחצירא, הפסוק הוא מכוון למלכות בית דוד, כפי שכותב רש”י בתחילת פרק כ”א שזה הולך על מלך המשיח.

ואכן מיד למחרת כז' מר חשוון בתאריך כח' חשוון תשי"א חל שינוי, הייתה זו הפעם הראשונה לפני קבלת הנשיאות באופן רשמי, שבמזכירות כ"ק מרן אדמו"ר מליובאוויטש כותבים על הרבי באופן רשמי את התואר כ"ק אדמו"ר הרמ"ש שליט"א וכך גם מודפס באגרות קודש.

מדובר היה במברק שנשלח לארץ הקודש בכח' חשוון תשי"א בקשר להוראת כ"ק מרן אדמו"ר מליובאוויטש על החובה להצביע בבחירות לרשויות המקומיות שהתקיימו לראשונה בארץ הקודש לאחר הקמת המדינה. הבחירות עצמם התקיימו בתאריך ה' כסלו תשי"א, המכתב כפי שמופיע באגרות קודש חלק ד' עמוד נח'.

גלריה

צילום: ויטלי חיימוב

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אולי יעניין אותך
עוד כותרות
"וּמַצְדִּיקֵי הָרַבִּים כַּכּוֹכָבִים לְעוֹלָם וָעֶד"
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן