אבל גדול

הפגישה שלא התקיימה: ככלות השבעה לדיין האשדודי הגאון רבי אלימלך וסרמן הי”ד שנרצח בפיגוע הירי

הפסד לבית הדין הרבני והמועצה הדתית עם רציחתו של הקדוש הדיין הגאון רבי אלימלך וסרמן הי"ד

הקדוש הגאון רבי אלימלך וסרמן הי״ד

הרבנות הראשית והמועצה הדתית הפסידה דיין יקר, תלמיד חכם ומקצועי עם הישמע הבשורה המרה על רציחתו של הדיין המפורסם הגאון רבי אלימלך וסרמן הי"ד מחשובי חסידי בעלזא והוא בן 73, בעת היה בדרכו לבית הדין באשדוד כמידי יום ביומו, ובדרכו נרצח על ידי המחבלים על קידוש השם.

מידי בוקר במשך מס' שנים הרב וסרמן הי"ד היה עושה את דרכו לתחנת האוטובוס ביציאה מהעיר ירושלים לכיוון אשדוד, שם שימש כדיין בבית הדין הרבני.

ביום רביעי בשבוע שעבר, עשה את דרכו כרגיל לתחנת האוטובוס, בעת שהמתין לבואו של האוטובוס עסק בלימוד תורה עם ידידו דיין נוסף שהיה אף הוא בדרכו, לאחר זמן קצר הגיעו 2 מחבלים ורצחוהו ראשון כשספרו בידו.

דבר רציחתו היווה טרגדיה קשה לעולם הדיינות בכלל ולאשדוד בפרט בחסרונו הגדול.

היה מותיקי וממבוגרי הדיינים, בעל ניסיון רב בהוראה ופסיקה בעל בקיאות רבה בש"ס ופוסקים ובכל התורה. היה בעל חסד נודע וצדיק יסוד עולם, היה אדם עניו שברח מהכבוד שהיה עוזר בסתר לנזקקים.

הרב שהיה מורה צדק ודיין בבית הדין לממונות, נבחר לכהן כדיין בבית הדין הרבני מיד לאחר ראש השנה תשע"ו יחד עם עוד 22 דיינים, מכריו מספרים על דמות מיוחדת של הארת פנים ושקולה העושה עבודת קודש.

הרה"ג ר' חיים קלמנוביץ רב במחלקת הנישואין במועצה הדתית הנמצא בקשר תמידי עם בית דין הרבני במשך עשרות שנים, קיבל את הבשורה מתוך צער, כאב, יגון ושכול.

הרב קלמנוביץ מספר, בפתיחת תיקי נישואין לזוגות הבאים להינשא קיימים חלק מאוכלסיות אשר עקב בעיות כמו שלטון הקומינזם באותן מדינות קיים אחוז גדול של נישואי תערובת, מתעוררות בעיות הלכתיות באישור יהדותם, וכן בצורך של בדיקת היחוס עקב רישומים של ילדים מאומצים רבים ועוד בעיות המתעוררות מידי פעם.

הרב וסרמן הי"ד נמצא בהרכב בבית הדין לידם של דיינים נוספים והוא היה בקי היטב בבעיות ההלכתיות המתעוררות בחששות מסוג זה מאותן מדינות כמו יוצאי חבר העמים ועוד. בעבודתו היה מקדיש חלק ניכר לצורך המענה בבעיות הלכתיות אלו. הרב וסרמן היה תלמיד חכם מופלג ודיין המסור בלב ונפש למלאכת הקודש.

המדהים ביותר, זה שיום לפני שנרצח, ביום רביעי בשעות אחרי הצהרים במסגרת קבלת קהל במחלקת הנישואין, הופנתה אלי בקשת נישואין לבני זוג עם בעיה שהתעוררה תוך כדי פתיחת התיק, לשם כך שלחתי מכתב לבית הדין הרבני לצורך טיפול דחוף בתיק זה. נחיצות מיוחדת קיימת בבקשה זו עקב חשש נוסף שהתגלה בכתובה של אחד ההורים, בשל כך, נקבעה פגישה דחופה עם הרב וסרמן שנועדה להתקיים למחרת בבוקרו של יום חמישי כדי לדון בבעיות קשות אלו.

אך למגינת לב, למחרת בבוקר ביום חמישי קיבלתי את הידיעה מבית הדין שהפגישה לא תצא לפועל עקב רציחתו של הדיין הדין היקר והמקצועי הרב וסרמן לדאבון ולמגינת לב לאחר שנרצח בעודו ממתין בתחנת האוטובוס.

אנו המועצה הדתית ובבית הדין הרבני, נרגיש את חסרונו הגדול, כולנו תפילה כי מגנזי מרומים למעלה בקודש יהיה רבי אלימלך הי"ד מליץ טוב ויושר על הדיינים העושים עבודת קודש בעד טהרת היחוס הנדרשת של עם ישראל.

יצויין עוד כי לצערנו, בהמתנה לתחבורה לבית הדין באשדוד בה אירע פיגוע הירי, ישב לצידו ידידו וחבירו הטוב הדיין הרה"ג אבידן משה שפיינר שהיו עסוקים יחד בלימוד בענינים העוסקים במלאכת הקודש של עבודתם המסורה בבית הדין וצרור היריות פגעו בו ונפצע וזקוק לרחמי שמים, נתפלל להחלמתו המהירה של הדיין הרב משה בן מינה רבקה לרפואה שלמה בתוך שאר חולי ישראל.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אולי יעניין אותך
1
חילוץ גופות החטופים
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן