בעירייה מודיעים:

תשתיות העיר שודרגו לקראת החורף

העירייה הוסיפה קולטנים והרחיבה צינורות ניקוז לקראת החורף • בעירייה מיפו את הנקודות הבעייתיות כחלק מהפקת הלקחים החורף האחרון, שאותם יישמה ביצירתיות בשטח במטרה למנוע הצפות ברחובות ובכבישים

עבודות שדרוג תשתיות העיר

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי:

״בשנים האחרונות אנחנו עדים לכך שתנאי מזג האוויר הוקצנו וכמויות גשם גדולות יותר יורדות בפרקי זמן קצרים יותר. אנו ממשיכים לשדרג ולחדש את תשתיות ההובלה והקליטה של המשקעים במטרה להשיג את המטרות הכי חשובות שלנו: מניעת פגיעה בנפש ולאפשר ניהול שגרת חיים מלאה ופעילה באשדוד גם בעת הגשמים".

11,120 קולטנים פרוסים ברחבי העיר

את החורף הקודם עברה אשדוד ללא תקלות מיוחדות הודות לתוכנית ה"רמזור" ולתוכנת החיזוי הבלעדית שאיתה עובדת העירייה, ויודעת לדייק את מזג האוויר על פי רחובות ואזורים. לצד המחמאות, החלו בעירייה לטפל כבר באביב באזורים המועדים להצפות ולתת פתרונות לבעיות שחוזרות על עצמן. על פי הנתונים, התווספו כ-60 קולטנים ברחבי העיר במיקומים אסטרטגיים, והם יתנו מענה למזג אוויר קיצון שבו יורדת כמות גשמים גדולה תוך זמן קצר.

רחוב המעפילים ברובע ב'

באגף ניקוז ונחל הבחינו כי הכניסה לבניין מספר 15 ברחוב נמוכה, ולפיכך במהלך ירידה של כמות משקעים גדולה המים זורמים אל תוך הלובי. בחורף האחרון אמנם לא סבלו מכך הדיירים, אך באגף החליטו לטפל כבר כעת בבעיה שמטרידה את הדיירים במשך שנים ושדרגו את מערך הקליטה של מי הגשמים וההובלה התת קרקעית.

בחודשים האחרונים עבדו צוותים מקצועיים והוסיפו 60 מטר של קו ניקוז בקוטר 16 צול והכפילו את מספר הקולטנים ל-12. בנוסף, בוצעה הרמה של המדרכה במטרה למנוע את גלישת המים ויכולת הספיקה.

שינוי שנעשה בשל טופוגרפיה התבצע גם ברחוב ארבע אמהות ברובע ט"ו, שאליו מתנקזים מי הגשמים ממספר רחובות ויוצרים עומס על הקולטנים ועל שביל הליכה סמוך בשדרות משה דיין. על פי תוכנית שבנה אגף ניקוז ונחל, במקום הותקנו עוד שישה קולטנים, והונחו 80 מטר קו ניקוז בקוטר 20 צול שיווסתו את המים וימנעו עומס על הקולטנים.

אזור התעשיה הצפוני

באזור התעשייה הצפוני התווספו 30 קולטנים בעבודה הנדסית מורכבת מאוד שארכה כחודש. תוצאותיה מעידות על חיבור בין צינורות הניקוז, שאליהן התווספו 20 מטר בקוטר 24 צול למניעת הצפות במפעלים. העבודות נעשו נוכח העובדה שהתשתיות במקום לא עמדו בעומס הגשמים, ולפיכך נדרש פתרון שיאפשר להתמודד עם מזג האוויר הקיצון.

העבודות הנרחבות של אגף ניקוז ונחל, כללו גם שדרוג מערכת הקליטה של מי הגשמים בסמוך לסמי שמעון – ז'בוטינסקי (אשכול פיס מקיף א') שם הונח קו ניקוז באורך 75 מטר בקוטר 16 צול לכיוון כביש ז'בוטינסקי לטובת מניעת הצפות בסמי שמעון.

בנוסף, התבצע חיזוק של קווי הולכת המים גם בקטע שבין שדרות משה דיין – כיכר י"א לכיכר אליאנס (דרומית לכיכר יא'), שבו היו מצטברים מים בזמן ירידת כמות משקעים גדולה. כתוצאה מכך, לעתים, הציר היה נחסם נוכח גובה המים שלא היה מאפשר תנועה של כלי רכב. במקום בוצעו מספר תוכניות, ובהן: בניית בריכה קליטה תת- קרקעית, תוספת של קו צינור הולכה באורך 200 מטר והרחבת הנוכחי ל-24 צול כדי לאפשר הולכת מים מהירה יותר ומניעת הצטברות מים על הכביש.

עוד הוחלט, להוסיף 17 קולטנים ו-110 מטר של קו ניקוז בקוטר 20 צול לטובת מניעת הצפות באזור הכביש במשה דיין וברחובות שבאזור הירקון.

שלמה רוטנברג ראש מנהל תפעול ומנהל מערך חורף:

״מנהל אגף ניקוז ונחל מירון יעקובוב- ביחד עם צוותי ביצעו עבודות מורכבות אך יעילותן עולה על הקושי שבביצוען. נמשיך ונפעל בכל נקודה שבה נדרש שינוי נוכח תנאי השטח וכלל זה המשך שמירה על מוכנות לקראת מזג אוויר קיצון והחורף בכלל״.

צילום: עיריית אשדוד – מטה חורף

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן