מבולבלים? כל הפרטים

תכנית חינוך חינם יצאה לדרך אמש בקול תרועה. כמה יעלה לכם המעון בשנה הבאה? חרדים אשדוד עושים לכם סדר

אמש הכריזו שר האוצר בצלאל סמוטריץ' ורוה"מ בנימין נתניהו "הבטחנו וקיימנו" - תכנית חינוך חינם לגילאי 3-0 יוצאת לדרך ומי שירויח ממנה כמובן זה אתם אזרחי ישראל. שניהם יצאו לתקשורת בהודעות מורכבות ומסורבלות עם הסברים של שלבים ושימוש במושגים כמו "נקודות זיכוי" ו"סמל מעון" וטבלאות עם חשבונות של סבסודים ומספרים שונים עד שלא רק שהאזרחים יצאו מבולבלים, גם הכתבים הבכירים בתקשורת הארצית פרסמו טעויות ומחקו. בכיר במשרד האוצר בשיחה ל"חרדים אשדוד" עושים לכם סדר בכתבה שלפניכם. ולאברכים שבנינו, תהיו רגועים התכנית מיועדת וטובה גם לכם.

להלן הצהרותיהם של רוה"מ ושר האוצר ולאחר מכן ההסבר

הודעת רוה"מ מאמש:

ראש הממשלה בנימין נתניהו משיק את תכנית חינוך חינם מגיל 0 עד 3:

"במהלך מערכת הבחירות פגשתי הרבה זוגות צעירים עם ילדים ושמעתי מהם זעקת אמת. אלה הורים עובדים שאמרו שהם צריכים להוציא חלק עצום מההכנסה שלהם על מעונות לפעוטות. הדבר הזה כרוך בין עשרים לשלושים אלף שקל לשנה, לכל ילד. לפעמים הנטל היה כל כך גדול שכמה אמרו לי 'לפיכך אחד מאיתנו צריך להישאר בבית, כי אין לנו אפשרות לממן את זה'. ולכן גמרנו אומר לשנות את זה.

יחד עם שר האוצר סמוטריץ' ושר החינוך קיש, שהוביל את המהלך, אנחנו מודיעים היום על השקת השלב הראשון בתכנית חינוך חינם לגילאי 0-3 – כפי שהתחייבנו שנעשה במערכת הבחירות. זו לא פעם ראשונה שאנחנו עושים את זה משום שבממשלות הקודמות העברנו חינוך חינם לילדים מגיל 3-6.

לתכנית שלנו יש שלוש מטרות מרכזיות:

המטרה הראשונה היא הורדת יוקר המחייה – להקל כלכלית על ציבור ההורים העובדים באחד הסעיפים העיקריים ביותר במשפחה – החינוך.

המטרה השנייה היא החינוך – להעלות את רמת הפדגוגיה בגנים. אנחנו לא רוצים שהילדים רק ילכו כדי לקבל איזה בייביסיטר, אנחנו רוצים ויודעים שאפשר על ידי שדרוג המערך החינוכי במעונות הללו, לתת לילדים שלנו באמת יתרון בחיים. ילדים קטנים שמקבלים חינוך במערכת מקצועית ומפוקחת, בגילאים האלה – 0-3 יש להם יתרון לכל החיים; וילדים שאין להם את זה, יש להם חיסרון לכל החיים.
המטרה השלישית היא להרחיב את המערכת הזאת בהרבה מאוד גנים באופן משמעותי, כדי לאפשר מסגרות מפוקחות למעשה לכל משפחה עובדת בישראל שרוצה להכניס את הילדים שלהם לגנים מפוקחים.

היום השלב הראשון של התכנית הזאת יוצא לדרך. החל ב-1 בינואר 2024, הכנסה נטו למרבית המשפחות בישראל בהן שני ההורים עובדים תגדל עד 940 ש"ח לחודש לכל ילד מגיל 0-3. זה אומר שאם עכשיו נולד לכם ילד, כבר עכשיו אתם מקבלים ב-3 שנים הקרובות בערך 30 אלף שקל לאותו ילד, פר-ילד. ילדים שנמצאים במעונות מפוקחים, מעונות סמל, עם הטבות מיסוי, יקבלו למעשה כבר עכשיו מיידית למעשה סבסוד מלא. כרגע יש סבסוד חלקי במעונות ויש תשלום שמשלמים, אנחנו פותרים בעצם את התשלום הזה על ידי הטבות המס שאנחנו נותנים.

כיום יש כ-120 אלף ילדים כאלה במעונות, עד סוף השנה נגיע ל-160 אלף וזה יכסה כ-30% מאוכלוסיית הילדים מגיל 0-3. במקביל, אנחנו נשקיע כבר בשלב הראשון יותר משני מיליארד שקלים כדי לבנות עוד מעונות מפוקחים. היעד שלנו בתכנית חומש הוא להגדיל דרמטית את מספר המעונות המפוקחים כך שכל זוג הורים עובדים שירצה יהיה לו מקום במעון מפוקח. אנחנו נגיע למצב שמגיל 0 עד 6 החינוך חינם.

זאת התכנית שלנו, זה ישים אותנו בעצם בקו הראשון של המדינות המפותחות ביותר. אנחנו ניתן לילדים שלנו יתרון עצום בחיים ואנחנו נקל על המשפחות העובדות ונאפשר גם למשפחות שאינן עובדות – לצאת לעבודה.

יש כאן שלושה דברים – שניים שבאים מיד, ואחד שמגיע בדירוג:
הקלה ביוקר המחייה – כאמור מענק של עד 940 שקל לחודש לכל משק בית עבור כל פעוט. במשק בית של הורים עובדים – זה מיידי;
שיפור באיכות הטיפול במעונות המורשים, אני אומר – בטיפול ובחינוך, זה הרחבת ההכשרה והפיקוח למען הפעוטות – זה מיידי;
והדבר השלישי – הרחבת מערכת המעונות, בעצם מתן מענה לכל פעוט, לכל ההורים שרוצים להכניס את הילדים שלהם למעונות המפוקחים – זה יהיה תהליך מודרג שנשלים אותו בתכנית חומש.

זו בשורה ענקית. גם במאבק ביוקר המחייה וגם בחינוך של הילדים שלנו.
אני יכול להגיד את שני המילים – הבטחנו וקיימנו".

 

וזאת הודעתו של שר האוצר:

דברי שר האוצר בצלאל סמוטריץ' במסיבת העיתונאים בהשתתפות רה"מ בנימין נתניהו ושר החינוך יואב קיש להצגת תכנית להשקעה בגיל הרך:

 

אזרחי ישראל, אנחנו מקבלים כעת החלטה היסטורית שמהווה מענה ישיר ליוקר המחיה להורים לילדים בגילאי לידה עד 3 באמצעות מתן נקודות זיכוי ומס הכנסה שלילי, בנוסף להגדלת הסבסוד למעונות היום המפוקחים. מדובר בהטבה של עד 940 ₪ לכל משק בית עבור כל פעוט בגילאי לידה עד 3.

 

לצד זאת, כפי שהדגשתי לאורך כל הדרך, הממשלה תשקיע משאבים רבים לשיפור איכות המענה החינוכי במסגרות המפוקחות והפרטיות, בכדי לשפר את איכות החינוך בגיל הרך של כלל ילדי ישראל.

 

בין הצעדים שתעניק התכנית למסגרות המפוקחות ולשיפור תנאי המטפלות החלטנו על העלאת הסבסוד הממוצע לפעוט במערכת הסמל לכ-1,700 ₪ בחודש, מענק התמדה למטפלות, העלאת התעריף המפוקח, יישום המלצות ועדת המחירים, שינוי שעות הפעלות לשיפור תנאי העסקת המטפלות בהשוואה לגנים בגילאי 3-6, עיבוי המערך הפדגוגי במשרד החינוך בסך של 200 מיליון ₪ שינותבו להקצאת 50 תקני פיקוח, תקצוב הדרכה והרחבת ההכשרות למטפלות.

 

רק היום חתמתי על צווים שימנעו את עליית מחירי הדלק. צמצמנו את מחירי החשמל והמים, ביטלנו מכסים על שורת מוצרי צריכה, הוספנו נקודות זיכוי ממס, חתמנו הסכם היסטורי עם ההסתדרות, וכאמור כעת נסייע גם להורים רבים לילדים בגילאי 0-3 לחסוך אלפי שקלים מדי חודש על חינוך במעונות.

 

אנחנו מעבירים בקרוב תקציב מדינה אחראי וחוק הסדרים עם רפורמות רבות שיסייעו עוד להפחתת יוקר המחיה.

 

לבעיית עומק במשך עשרים שנה אין פיתרון קסם ביום אחד וגם לא בארבעה חודשים ולכן צריך לבצע שורה של צעדים ולהתמיד בהם.

 

בגלל שהתקשורת נמצאת באמצע קמפיין חסר מעצורים ושקרי נגד הממשלה סביב הרפורמה המשפטית היא מנסה להעלים את העשייה שלנו ולטעון שלא נעשה דבר אבל הציבור חכם יותר והוא רואה בתלוש את הכסף שנכנס לו נטו בזכות נקודות הזיכוי ובתחנת הדלק את המחיר למרות העליה בכל העולם.

 

עשינו לא מעט בזמן קצר, ויש עוד הרבה עבודה ונמשיך לפעול בנושא לילות כימים, זו מחויבות אישית שלי.

 

ממשלת ישראל תמשיך להיאבק ביוקר המחיה ולסייע לכלכלת ישראל ולאזרחי ישראל.

אני מודה לראש הממשלה בנימין נתניהו, לשר החינוך יואב קיש ולאנשי משרד האוצר על המאמצים המשותפים לקידום התוכנית. ממשלת ישראל תמשיך להיאבק ביוקר המחיה ולסייע לכלכלת ישראל ולאזרחי ישראל.

עכ"ד

 

מבולבלים? נעשה את זה פשוט:

על פי בכיר במשרד האוצר החשבון הוא כזה:

עלות מעונות יום מפוקחים כ2600 לילד

הסבסוד החדש עומד על כ1700 שמגיע ישירות למעון ויורד מסך ה2600

אם הורה אחד מבין השניים עובד, התשלום יהיה כ470 ש"ח לחודש לילד בלבד

אם ההורה השני גם עובד אז המעון לא יעלה כסף בכלל הוי אומר- חינם

ולצורך לדוגמא, גם אם אתם ממוקמים בדרגה 3 בסולם של התמת ומשלמים 1100 שח בחודש, תקבלו סבסוד נוסף, אם 2 ההורים עובדים לא תשלמו ואם רק הורה אחד עובד תשלמו רק 450.

 

חשוב לציין!

מה שנכתב ופורסם לעיל זה רק בגדר הצהרה וכוונה אליה חותרים בממשלה ויתכן ויהיו שינויים עד להצבעות ולחתימת הצו או החוק.

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן