קשה לצפייה

תיעוד מחריד ממירון: שוטר מטיח קשיש חרדי ברצפה • צפו

בתיעוד קשה נראה שוטר מטיל בעוצמה קשיש חרדי על רצפה באתרא קדישא במירון | גינויים חריפים מכל קצוות הקשת הפוליטית | במשטרה מודיעים על השעייתו המיידית של השוטר

הקשיש שרוע על הרצפה

הזוועות אותם כולנו מעדיפים לא לראות לא פסחו עלינו גם השנה. ובתיעוד שהופץ מוקדם יותר נראה קשיש חרדי הולך לצד קבוצת שוטרים באתרא קדישא מירון, לפתע אחד השוטרים מטיח את הקשיש בעוצמה רבה על הרצפה כאשר הקשיש מקבל מכה קשה ומפונה לבית החולים זיו כשמצבו מוגדר בינוני.

לצפייה בתיעוד לחצו – כאן

מבית החולים נמסר כי הקשיש בן ה-75, סובל מחבלת ראש ועובר כעת הדמיה לבחינת חומרת הפגיעה.

כזכור, השנה בעקבות המצב הבטחוני חל איסור מוחלט על עלייה להר מירון בהילולת הרשב״י בל״ג בעומר. למרות זאת קבוצות חרדים ניסו את מזלם והגיעו להתפלל למרות האיסור.

למרות כל האמור, אין כל הצדקה לאלימות הנוראית של השוטר.

גינויים חריפים

בתגובה לתיעוד הקשה, גינויים רבים מכל קצוות הקשת הפוליטית.

שר ירושלים ומסורת ישראל, מאיר פרוש:

״המראה המזעזע של שוטר מג"ב מפיל ארצה באלימות בוטה יהודי מבוגר או שוטר נוסף שיורה באוויר באירוע אזרחי צובטת לב כל אחד ולא מתקבלת על הדעת. אני דורש להדיח באופן מיידי את השוטרים האלימים״.

השר יואב בן צור:
״האלימות בהר מירון מעוררת שאלות קשות על הפעלת כוח לא חוקי ומסכן חיים. לצד הביקורת המוצדקת על התפרעויות של שוליים קיצונים שעלו שלא כחוק וביזו את קדושת האתר, עולה תמונה מדאיגה של חלק מהשוטרים שבאו לפרוק את זעמם בשנאה חסרת גבולות כנגד הציבור החרדי. אני קורא למח״ש לאתר את השוטרים שעברו על הנהלים ולמצות איתם את מלוא חומרת הדין, דמם של החרדים אינו הפקר.״

יו"ר יהדות התורה, שר הבינוי והשיכון, הרב יצחק גולדקנופף:

"אלו תמונות שעין של בן אנוש לא יכולה לראות. אכזריות נטולת רסן, אלימות חסרת פרופורציות, מישהו איבד את הראש ואת הלב והוא צריך לשלם על כך".

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר:

״דרשתי מהמשטרה דין וחשבון לגבי מקרי אלימות שבו שוטר פגע בצורה קשה באדם מבוגר בהר מירון ושוטר אחר ירה באוויר. אני מגנה בכל תוקף מקרי אלימות של שוטרים נגד אזרחים.

במהלך כל היום הענקתי גיבוי מלא לשוטרים, ללוחמי מג״ב וכוחות הביטחון שעשו הכל כדי לשמור על הר מירון מפני סכנת נפשות של ממש.

אבל אין מנוס כשיש תיעודים חריגים כשמדובר באלימות בחסרי ישע, מבוגרים ונשים, לגנות ולדרוש מהמשטרה לקבל עליהם דין וחשבון״.

סגן שר התרבות ח״כ יעקב טסלר:

״הזדעזעתי נוכח מקרי אלימות קשים מצד שוטרים היום במירון, ובפרט התיעוד הנורא בו שוטר מג״ב מטיח לרצפה באכזריות אדם מבוגר שאינו מתנגד וללא כל סיבה. מדובר במקרה חריג ומקומם ביותר. פניתי הערב לשר לבטחון לאומי ולמפכ״ל המשטרה להורות על פיטוריו המידיים של השוטר האלים ולהעמדתו לדין. אין מקום לאלימות גסה ומסוכנת בשירות הציבורי״.

סגה״ש אורי מקלב על אלימות השוטרים במירון:

״התנהגות ברברית זו של השוטרים לא מוצדקת, יש להשהות לא רק את השוטר המכה אלא את כל קבוצת השוטרים במקום שלא טרחו לגשת ולהעניק סיוע ועזרה, לצערינו תרבות זו של אלימות במשטרה מראה על כשל מוחלט בהכשרה שלהם, הבעיה נעוצה בכך שהם נשארים במשטרה ומכסים זה על זה, – גם אם לא היה צריך להיות במקום אין שום הצדקה להתנהג באלימות שכזו״.

יו״ר ועדת החינוך ח״כ יוסי טייב בתגובה למראות מהר מירון:

״מראות אלו פשוט מזעזעים. יהודי מבוגר מושלך ארצה באלימות ברוטלית, זה לא יכול לעבור לסדר היום. כצעד ראשון- על המשטרה להשהות מיידית את השוטר האלים ולפתוח בחקירה על כלל אירועי האלימות״.

סגן שר החקלאות ח"כ משה אבוטבול בתגובה לתקיפה הקשה במירון:

"הטחתו של האדם הקשיש על הרצפה באכזריות ובברוטליות בלי רחמים על ידי שוטר מג"ב. דבר שאסור לעבור עליו לסדר היום. אני קורא למשטרה ומח"ש למצות את הדין ולהדיח את השוטרים האלימים עוד היום".

סגן יו"ר הכנסת ח"כ ארז מלול בפניה למפקד מג"ב יצחק בריק ולמח"ש:

"יש להשהות לאלתר את שוטר מג"ב שהטיח את ראשו של היהודי הקשיש בן 80 בסמוך לציון במירון. מדובר במראות קשים, שבמידה והיו מתרחשים בהפגנות קפלן, השוטר היה נזרק עוד באותו היום מהמשטרה. בד בבד, בהזדמנות זאת צריך לומר, אלימות כנגד שוטרים, היא דבר שראוי לגינוי".

שר הדתות מיכאל מלכיאלי בתגובה לתקיפה האכזרית בקבר הרשב"י:

"מראה לא נתפס שאין כל דרך לעבור עליו לסדר היום, ימוצא הדין לאלתר עם הפורעים! אין אפשרות לדלג את הפשע הזה".

יו"ר וועדת הבריאות ח"כ יוני משריקי בתגובה לתקיפת הקשיש במירון:

"אין ולא תהיה שום הצדקה לסיכון חייו של קשיש חסר ישע והטחתו על הארץ באכזריות ובחוסר חמלה. אני קורא למח״ש ולמג״ב לחקור את האירוע ולמצות עד תום הליכים את הדין עם המעורבים״.

ח״כ עופר כסיף:

״אלימות משטרתית מזעזעת במירון נגד מתפללים חרדים, קשישים ונשים. אני קורא למח"ש להורות על חקירת האירוע בדחיפות.

מי ששותק ואף מעודד את אלימות המשטרה נגד מפגינים מתנגדי המלחמה, נגד משפחות חטופים ומתפללים באל אקצא, לא יכול להתפלא כשנחת זרועה של מיליציית כהנא מורגשת גם במירון״.

שר התרבות והספורט מיקי זוהר:

״התיעוד המזעזע של שוטר משליך באכזריות על הריצפה יהודי חרדי מבוגר במירון חייב להוביל לבדיקה וטיפול מיידי של האירוע ולא משנה מהן הנסיבות שהובילו לכך. למרות שהעלייה להר נאסרה בחוק ומחובתם של הרשויות לאוכפו, שום דבר לא מצדיק התנהגות אלימה שכזאת״.

יו"ר ש"ס ח״כ אריה דרעי:

״פשע שלא ייסלח. משטרת ישראל חייבת להודיע עוד היום שהיא מדיחה לאלתר את שוטר המג״ב מתפקידו ולהעמידו לדין״.

שר הבריאות אוריאל בוסו שוחח עם מנכ"ל בית החולים זיו לשם הובא הפצוע מאלימות המשטרה במתחם ציון הרשב"י.

״השר מתח ביקורת חריפה על התנהלות המשטרה באירוע. לדבריו, אין מקום לאלימות כלפי מבוגרים וחסרי ישע ללא שום סיבה מוצדקת ותוך מה שנראה כמו פריקת זעם ותסכול״.

השעית השוטר

לסיום הערב, השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר שוחח הערב עם מפקד מג"ב ניצב בריק יצחק. מדובר באנשי מילואים במג"ב, והשניים סיכמו כי השוטר שהטיח באכזריות אדם מבוגר לרצפה, השוטר שירה באוויר והשוטרת שהכתה אישה מבוגרת במהלך האירועים במירון, יושעו עד לסיום הבירור.

מהמשטרה נמסר:

בשעות האחרונות החלו מאות מפרי החוק להתעמת עם השוטרים בקבר רבי שמעון בר יוחאי במירון וכתוצאה מכך פונו לקבלת טיפול רפואי 19 שוטרים.

החל מאתמול בשעות הערב פועלת משטרת ישראל במתחם קבר רבי שמעון בר יוחאי במירון לשם שמירה על הסדר ומימוש החוק וצו האלוף שנועדו לשמור על בטחון הנוכחים.

החל משעות הבוקר אלפי אנשים הגיעו לאזור מתחם הקבר תוך שהם מפרים את צו אלוף פיקוד העורף ואת החוק, מתעמתים עם שוטרים וגורמים נזקים לרכוש שהוצב במקום לשם שמירה על בטחונם.

19 שוטרים פונו לקבלת טיפול רפואי לאחר שהושלכו לכיוון מוטות ברזל, זכוכיות וחפצים שונים. כמו כן, פגעו המפגיעים באמצעים ורכוש שהוקם במקום לשם שמירה על בטחונם. עד כה הורחקו מהמקום מעל ל-1000 אנשים לא מורשים ועוד אלפים נחסמו בכבישים המובילים לאתר.

בהמשך לסרטון בו נראה לוחם מג"ב במילואים שדחף אדם מבוגר במירון – נבהיר כי אנו רואים בחומרה את ההתנהלות ובהתאם הלוחם הורחק מפעילות עד לבירור האירוע.

כמו כן, שאר האירועים יבדקו ויופקו לקחים בהתאם.

אנו שבים ומדגישים כי הצעדים וההערכות המיוחדת של משטרת ישראל נועדו להבטיח את שלומו ובטחונו של הציבור. מתחילת המלחמה נורו עשרות רקטות לכיוון הר מירון ומספר רב מהן נפלו בנקודות בהם נוהגים לאורך השנים לעבור עשרות אלפי בני אדם.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
1 תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
1 תגובה
החדשות ביותר
הישנות ביותר הכי מדורגות
Inline Feedbacks
View all comments
יעקב שבו
1 חודש לפני

איך הכותרת משקרת, והסרטון הרי מצורף? אכן חוצפה ישגא. הוא לא הטיח אותו ברצפה, השוטר דחף אותו לזרזו, והוא איבד שיווי משקל ונפל.

אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן