זריזין וברוב עם

תוך כדי שמברך את החיילים והחטופים: הרב האשדודי בברכת האילנות

הגר"מ כהן רב ק"ק הריב"ז ערך ברכת האילנות במעמד מרומם • בירך את החיילים והחטופים ואמר "התורה היא מחזיקה אותנו בכל הגלויות, ולא לחשוש מכאלו שנלחמים נגד התורה"

בברכת האילנות

במעמד מרשים ומכובד התאספו כמאה איש, במסורת של יותר משני עשורים למעמד "ברכת האילנות" ברוב עם בראשותו של הגה"צ רבי מאיר כהן שליט"א רב ק"ק הריב"ז וראש איחוד הרבנים.

המעמד התקיים בחצר ביתו של מזכה הרבים הר"ר אבא לוי הי"ו בשעות אחר הצהריים ביום ראש חודש, חצר הבית הוכנה מבעוד מועד בשולחנות ערוכים במיני תרגימא, פירות וספוגניות לרוב.

הציבור החלו בתפילת מנחה ולאחריה נגשו לברכת האילנות, בציבור נראו אנשים אשר זוכים להשתתף בשיעורי תורה הקבועים של הגר"מ כהן במשך כארבע עשורים והביאו עימם את הספר הנודע "פסח כהלכה" במהדורה הראשונה בו מובאים כל הלכות ברכת האילנות וחג הפסח שכתב הגר"מ כהן.

דבר מופלא היה בעת שאחד הותיקים הוציא מכיסו את סדר ברכת האילנות מלפני יותר ממאה שנה, בו היה מתפלל אביו מידי שנה בשנה במרוקו, הגר"מ כהן התפעל לראות כיצד שזה נשמר ולראות את ההלכות כתובות בשפה הערבית להפליא.

הגר"מ כהן בדק את הפריחה באילנות הקיימים והביע את שמחתו וציין שכך היא ההלכה "לראות" את הפרח ורק אז לברך.

הציבור כולו עם הסידורים בידיהם התאסף, לצד האילנות כשבראש המברכים עמד הגר"מ כהן שבירך בקול רם את הברכה ולאחר מכן המשיך את סדר התפילה כמובא בסידורים בו מבקשים על בנין בית המקדש ועל הגאולה השלמה במהרה בימינו אמן.

עם סיום הברכה, הגר"מ כהן ביקש מהציבור להמתין מעט וערך ברכת מי שבירך לכל חיילי צה"ל והחטופים השבויים שהקב"ה ישמור ויציל אותם וישיבם לביתם בריאים ושלמים לחיים טובים ולשלום.

משם הסיבו סביב שולחנות ערוכים, כאשר המארח הר"ר אבא לוי מזג כוס יין להגר"מ כהן והגישו מגשי סופגניות כדי להרבות בברכות.

במעמד נשאו דברי תורה רבנים, כשאת המשא המרכזי החותם נשא הגה"צ רבי מאיר כהן שליט"א רב ק"ק הריב"ז ובעל "אוצר ספרי הלכה".

בדבריו, הביא דברי אגדה בבאור על מאמר האגדה 'ואחרי כן יצאו ברכוש גדול' שזה לא כסף וזהב כי זה נגמר בשלב מסויים, אלא הרכוש הגדול זה התורה הקדושה שהגנה ושמרה על עם ישראל בכל הדורות, התורה היא שחיזקה אותנו, לכן גם היום שיש כאלו שרוצים ח"ו לפגוע בתורה הק', לא יצליחו, כי יש לנו הבטחה – כי לא תישכח מפי זרעו, התורה היא מחזיקה אותנו בכל הגלויות, אנו כאן בארץ ישראל נמצאים עדיין בגלות, גלות של הממשלה שרוצים להצר צעדנו, אבל הם לא יצליחו, כי אדרבה כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ, אף אחד לא יכול על עם ישראל.

יצא לי למסור שיחה בפני חיילים ומפקדים הלוחמים בעזה, אמרתי להם בזכותכם שאתם נלחמים, אנו יושבים ולומדים תורה, המפקד שלהם ענה לי מיד ואמר: "בזכות הלימוד תורה שלכם – אנו מצליחים שם במלחמה", התורה מגינה עלינו בכל מקום, הגיע הזמן שהגאולה תגיע במהרה ובירך בחביבות רבה את בעלי האכסניה שבביתם ישמע קול ששון וקול שמחה ונזכה כולנו לקבל פני משיח צדקנו ולאכול מן הפסחים ומן הזבחים וערך ברכת מי שבירך לכל הקהל.

גלריה

c358d52b-02aa-4895-8d37-4782ad688db3

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן