"אז נדברו יראי ה' איש אל רעהו":

רבי דוד חנניה פינטו שליט"א בביקור מיוחד אצל זקן רבני אשדוד בעל ה"ברכת יצחק"

האדמו"ר הגה"צ רבי דוד חנניה פינטו שליט"א נשיא ממלכת התורה "אורות חיים ומשה" הגיע לברך ולהתברך אצל הגאון הגדול רבי יצחק אברג'ל בעל ה"ברכת יצחק" וראש הכולל "תורה וחסד".

 

הביקור התקיים בחדר הסמוך לכולל "תורה וחסד" שברובע ב' שבראשותו. הגר"ד פינטו דיבר בשבחו של הגר"י אברגל על מסירותו ועל שקידתו בתורה. משהגיע לבית המדרש, הגר"י אברג'ל על אף חולשתו, עשה מאמץ כביר לעמוד ולקבל את פניו, רבי דוד פינטו החזיק בידו, חיבקו ונשקו בראשו.

 

הגרי אברג'ל שמח לראות את האורח רבי דוד פינטו ולאחר דממה קלה, פתח ואמר לרב פינטו, כי זוכר את תקופת שהותו הראשונה של אביו לאחר שעלה לארץ הרה"צ רבי משה אהרון פינטו זצ"ל, זה היה ברחוב אילת ברובע א' ואז התגורר בסמוך לבית הספר, שם בתחילה היה 'קראוואן' ישן וקבע את תפילותיו במקום הזה, זה היה לפני קרוב ליובל שנים. לאחר זמן עבר להתגורר כאן בסמוך ברובע ב' לרחוב הרב מיימון עד יומו האחרון.

 

הגר"ד פינטו הגיש להגר"י אברג'ל את סדרת הספרים "אוצרות דוד" ה' חלקים, שזכה להוציא לאור עולם, חידושים על התורה וסוגיות הש"ס עם שו"ת שהשיב לשואלים הרבים בארץ ובעולם, בהם אמרות טהורות יסודות בעבודת ה' ודברי מחשבה. ספרים חשובים אלו, ב"ה קנו שביתה בבתיהם של גדולי ישראל זצוק"ל ושליט"א.

 

הרב פינטו החזיק את ידיו של הגר"י אברג'ל ואמר "אני שמח לראות אתכם" ובירכו: הקב"ה ישמור אתכם ויזכה אתכם, לחיים ארוכים, ברכה והצלחה ויחזק אתכם, תזכו לבריאות גופא ונהורא מעליא, חיים ארוכים, חזקו ואימצו להגדיל תורה ולהאדירה.

 

הגר"י אברג'ל הודה מקרב ליבור להגר"ד פינטו על הספרים החשובים "אוצרות דוד", על ברכותיו הנרגשות ובירכו חזרה שיאריך ימים על ממלכתו בבריאות מתוך נחת ושמחה, שיראה הצלחה מרובה בכל מוסדותיו בארץ ובתפוצות ויזכה לרוב סייעתא דשמיא, לשנים רבות נעימות וטובות.

 

קודם צאתו שוב הגר"ד פינטו נישקו בראשו, מתוך ההערכה וחיבתו לעמל התורה של הגר"י אברג'ל בעל ה"ברכת יצחק".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
2 תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
2 Comments
החדשות ביותר
הישנות ביותר הכי מדורגות
Inline Feedbacks
View all comments
אמסילי
1 חודש לפני

העיקר שרבי דוד פינטו תומך בשס
ב"ה

אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן