מערכת בחירות גורלית

ראשי המטות והפעילים של אגודת ישראל באשדוד התכנסו לישיבת פעילות מיוחדת

במטה הכללי של אגודת ישראל באשדוד ממשיכים בפעילות מאומצת לקראת יום הבחירות במטרה למקסם את מספר הקולות ולהרבות כבוד שמים • מטה מיוחד יתמקד בקהל המסורתי בעיר שרוחש כבוד למסורת וחרד לשמירת צביונה היהודי של אשדוד | הדים נרחבים לקמפיין המכבד והנקי שמציג את העשייה הכבירה תחת הסלוגן: "חסידים של אנשי מעשה".

ישיבת מטה אגודת ישראל

מערכת הבחירות באשדוד עולה שלב! כינוס מיוחד נערך השבוע במטה הבחירות המרכזי בעיר אשדוד בראשות מועמדי אגודת ישראל למועצת העיר וראשי המטות השונות, כח אדם, לוגיסטיקה, שינוע רכב, הסברה ושילוט, משקיפים ועוד, כדי להיערך בצורה המדויקת ביותר עד ליום הבחירות ועד בכלל.

לאחר שמנהל המטה ר' בונם אדלר הציג את הרכב המטה והתפקידים, פתח את המפגש המאחד יו"ר הסיעה וסגר"ע הרב יחיאל וינגרטן שהודה בראש ובראשונה לכל המתכנסים עם התגייסותם המלאה למען הצלחת הרשימה. הרב וינגרטן הדגיש את נחיצות המערכה במסר המדויק הבא: "מרוב הטוב וההישגים שזכינו להוביל בס"ד, אנשים לא מסוגלים לצפות את מה שעלול לקרות אם חלילה לא נוכיח את מלוא עוצמתנו בקלפי. כל ההישגים שהצלחנו להביא, מה שהושג בעמל ויזע, עלול לרדת לטמיון אם לא נפנים כי עלינו לפעול במרץ ולהביא יותר מ-100% הצבעה בקלפי.

בדבריו התייחס הרב וינגרטן בכמה מילים לקמפיין שנבחר: "למרות שיש המנסים לעורר נגדנו שיח מפלג, אנחנו החלטנו לא להגיב לכך וללכת עם קמפיין נקי וחיובי בלבד. אנחנו מציגים את ההישגים והפעילות של אגו"י ומבקשים שיתנו לנו כוח להמשיך כך ולהוסיף כהנה וכהנה. נאמנים לדרכנו, אנחנו לא נגיב לשום ניסיון לעורר פרובוקציות נגדנו. גם אם לפעמים נצטרך לחרוק שיניים, זה מה שנעשה, כי זוהי דרך התורה וזה מה שאשדוד צריכה. אסור שניגרר למקומות האלה".

המועמד השני ברשימה, הרב שמואל שוק, הסביר כי "יש לנו הזדמנות לפעול בקרב קהלים חדשים, לאחר שהפעילות של אגו"י בחמש השנים האחרונות השפיעה לטובה על קהל רחב ומגוון. קבענו יעדים לפעילים וכולם מתבקשים להיצמד לתכנית ולהביא למימוש גבוה שלה".

הוא ציין היבט נוסף במסרים של הקמפיין שבחלקו כבר פורסם לציבור: "מדובר בעצם בשיקוף הקדנציה של אגודת ישראל בעירייה, הסלוגן שנבחר "חסידים של אנשי מעשה" משקף בדיוק רב את הדומיננטיות הרבה של נציגי אגודת ישראל וזה מה שאנחנו משקפים החוצה, הקמפיין יתעצם ויגבר עד יום הבחירות כך שכל הציבור ייחשף לעשייה הכבירה ולמשמעות הגורלית לעתידנו בעיר התלוי כעת בהצבעה של כולם בקלפי".

הרב עזרא שור, המועמד השלישי באגו"י, הציג כמה אנקדוטות שבלעדי הפעילות האינטנסיבית של נציגי אגודת ישראל, כל הציבור היה נפגע מכך. לדוגמא הביא הרב שור סעיף קטן בקריטריון ההנחות לארנונה שרוב ציבור מגישי הבקשות להנחה היו נפגעים מכך, והודות לפעילות חברי אגו"י הסעיף הזה הוסר, והאריך בדוגמאות נוספות שהוכיחו מדוע חייבים נציגות חזקה וגדולה של אגודת ישראל בעיר.

הרה"ג אברהם יונה שטרנפלד, המועמד הרביעי ברשימה, שיתף את הציבור בתחושת ה'בן בית' שהוא מרגיש באגודת ישראל באשדוד. "כל דבר שהייתי צריך, לא משנה לאיזה חוג או עדה, חסידי או ליטאי, ספרדי או אשכנזי, נעזרתי בהם רבות, כעת אני זוכה להיות חלק מהעשייה ואני מחויב כל כולי להצלחה".

הרב פישל ויזל מקהילת מרכז חסידי ויז'ניץ הרחיב על הפוטנציאל של קולות העם שבשדות, האנשים המסורתיים בעיר שמכבדים את השבת ואת הדת ורוצים לראות אשדוד יהודית שלא יפגעו בה. "במשך השנה", הטעים, "מפעילה אגודת ישראל מרכזי קשר ושיעורי תורה לציבור המסורתי בעיר, מה שנצרך כעת זה לשקף גם להם את נחיצות עניין ההצבעה לאגודת ישראל ולמועמד לראשות העיר ד"ר יחיאל לסרי, על מנת שקהל שומרי התורה והמצוות ימשיך לקבל את מה שמגיע לו ועל מנת שאשדוד תישאר יהודית ומסורתית.

"עלינו להבטיח דבר אחד: ששום קול לא ילך לאיבוד. בעבודה נכונה ומאומצת עלינו למצוא קהלים נוספים, ידידים וחברים שלא הצביעו בעבר ליהדות התורה ולצרפם לשורות המצביעים שלנו".

הכנס הסתיים עם רוח גבית אדירה לפעילים ולראשי המטות. אפופי התלהבות ונכונות לעבודה מאומצת, יצאו המשתתפים מלאי מרץ לקראת הימים המכריעים הבאים לקראתינו, כשהם מבטיחים התגייסות של מאה אחוז לפעול ולהפעיל למען רשימת אגודת ישראל – ג'.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
4 תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
4 Comments
החדשות ביותר
הישנות ביותר הכי מדורגות
Inline Feedbacks
View all comments
יהודה
1 חודש לפני

בהצלחה

יחיאל יצחק חנוך בבצ'יק
1 חודש לפני

מעניין…. מי שמדבר כל כך הרבה על אחדות ומניעת אלימות, מבינים כבר לבד אלו מעשים שעשה הוא מנסה להסתיר.
ואיך אפשר להביא יותר מ-100% קולות??? לאיים על עוד אדמו"ר שיחתום אם לא רוצה נזק למוסדותיו?

Last edited 1 חודש לפני by יחיאל יצחק חנוך בבצ'יק
יוסי
1 חודש לפני

הרב וינגרטין שליח ציבור אמיתי עוזר לכולם לא משנה ספרדים אשכנזים.

יהודה וינברג רובע ז
1 חודש לפני

אני משתייך לקהילה חסידית. הופתעתי מאיכות הפעלים של הרב וינגרטן וסיעת אגודת ישראל. הם ידעו את מקומם כל השנה ועשו ככל יכולתם. אני וחבריי נצביע ג'.
והמציאות חזקה מכל מחרחרי ריב

אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן