ידידותי לסביבה

צי הרכב העירוני באשדוד נאמן לערכי הסביבה

יחידות העירייה הרלוונטיות לשמירה על איכות הסביבה, פועלות בהתאם לחזון ראש העיר לקריה יפה ומקיימת בישראל, ומקדמות תכניות ומיזמים שנאמנים לערכי הסביבה. דוגמה בולטת לכך היא הפעילות שמקדם אגף רכב ובטיחות בתעבורה, בניהול צי הרכב ובמעבר לשימוש בכלים ידידותיים לסביבה.

צי הרכב העירוני באשדוד

נושאי הסביבה וקיימות הם חלק מהתכניות הנכללות בחזון ראש העיר לקריה יפה ומקיימת בישראל, להן מחויבות כל יחידות העירייה הרלוונטיות. כידוע, כבר לפני כמה שנים חתמה עיריית אשדוד על אמנת ברית ערים לאיכות חיים, ובמקביל מקדמת גם את תכנית המאיץלהתמודדות עם שינויי אקלים. במסגרת שתי התכניות הללו פועלת העירייה, כמו גם ברמה הארצית, להפחתת גזי חממה וזיהום אויר בכל מיזם ו/או תכנית רלוונטית המופעלת באחת מהיחידות העירוניות.

התוכנית להתייעלות צי הרכב העירוני, עליו מופקד אגף רכב ותעבורה בעיריית אשדוד, הוא דוגמה למחויבות וקידום רעיונות סביבתיים בנושאים הנמצאים בתחום אחריותו של האגף. "אגף רכב ובטיחות בתעבורה שואף לשיפור מתמיד של תכניות העבודה ועמידה בחזון ראש העיר לקריה יפה ומקיימת בישראל" אומר מנהל האגף וקצין בטיחות בתעבורה של עיריית אשדוד, מר אמנון לוי, ומציין כי האגף מבצע לא מעט פעילויות בנושא איכות הסביבה ושמירה על ערכי הסביבה, כדוגמת מערכת למעקב ניהול ובקרת צי הרכב והנהגיםבעירייה.

על מערכת דיווח על רכב עומד מונע מעל 15 דקות, אומר מר לוי כי מדובר במערכת שהוכיחה את יעילותה בכך שכמות הרכבים העומדים מונעים ירדה בצורה משמעותית, מעשרות ליחידות בודדות. "המשמעות היא: הפחתת זיהום האוויר וחסכון בדלק", הוא אומר, ומפרט את פעילות האגף בנושא:

ייצור פוליגונים התקנת מערכת איתוראן בכל הרכבים התפעולים למניעת יציאה של הכלים הייעודיים מאזור התפעולי שלהם.
מקומות חנייה בסיום יום עבודה – לכל הרכבים התפעולייםהוגדרו מקומות החנייה שלהם, ובאמצעות מערכת חדשה מתקבלת התרעה על כל רכב שלא נמצא בחנייה שנקבעה לו.
מערכת safety לפיקוח על התנהגות הנהג בזמן נהיגה – מערכת המדווחת online על חריגות בנהיגה כגון: תאוצות, בלימות, עקיפות, חריגות במהירות, פניות חדות, מעבר מנתיב/עקומותוכיו"ב. השימוש במערכת זו תרם לבטיחות משתמשי הדרך ושמירה על הולכי הרגל, והקטין את זיהום האוויר.

"כל החריגות המתקבלות עוברות תחקור ברמה היומית מול המנהל הישיר של הנהג, ומידי חציון נשלח דוח מרכז על כל נהג וכמות החריגות שלו, במטרה לשפר באופן עקבי את כל הפרמטרים הנדרשים בתכניות האגף" אומר מר לוי. בתוך כך הוא מציין כי אגף רכב ובטיחות בתעבורה ממשיך את המעבר מרכבים צורכי בנזין/סולר לרכבים חשמליים, פלאג אין והיברידים, המפחיתים בצורה משמעותית את תצרוכת הדלק ותורמים רבות למניעת זיהום סביבתי.

נכון לעכשיו, צי הרכב של העירייה כולל 223 כלים ובהם רכבים, נגררים, אופניים, קטנועים וכלי שייט. נפח הכלים הידידותיים לסביבה, קרי: רכבים חשמליים, היברידיים או פלאג-אין הולך וגדל על חשבון צמצום השימוש ברכבי סולר ובנזין. "בסה"כ 67% מצי הרכב העירוני הם כלים ידידותיים לסביבה ואינם מזהמים" אומרים בעירייה ומבטיחים כי מגמה זו תמשיך עד להחלפת כל צי הרכב כמתוכנן.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן