במלאות ט"ו שנים:

ציון יום הפטירה להגאון רבי סעדיה אריבי ממניחי יסודות הקדושה והטהרה בעירנו

בקהילת "יגדיל תורה" בקרית הרב אברמסקי מציינים היום (שלישי) טו' שנים להילולתו של הגה"צ רבי סעדיה אריבי זצ"ל ממניחי יסודות הקדושה והטהרה בעירנו רב שכונה רובע ג' ומחבר ספרים חשובים בהלכה.

 

 

המעמד יחל בשעה 15:30 יעלו לפקוד ולהתפלל על קברו בבית העלמין באשדוד בחלקה 60. לאחר מכן בהיכל הכולל "יגדיל תורה" ברובע ג' יתקיים סיום מסכת, סדר הלימוד והברכות בראשות בנו הרה"ג ר' אליהו אריבי שליט"א שישא דברים.

יצויין שהרב זצ"ל היה קשור בתורתו של הגאון הנודע רבי יצחק בן ואליד זיע"א אב"ד טיטוואן במרוקו ובעל השו"ת "ויאמר יצחק", כל שנה היה עורך לכבודו את ההילולא ברוב עם באשדוד בהשתתפות רבנים חשובים, במהלך הסעודה היה מביא את המטה הקדוש של הרב הצדיק שרבים נושע בזכות שהיו נוגעים בו ומתפללים בזכות בעל ההילולא, הפלא הגדול שהיה שבעל ה"ויאמר יצחק" נלב"ע בתאריך ט' אדר ב' שנת תרכ"ח, וכך בדיוק נלב"ע הגה"צ רבי סעדיה אריבי זצ"ל ביום ט' באדר ועל זה נאמר שנפשו קשורה בנפשו.

הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית העלה את זכרו הגדול ואמר, מציינים אנו היום טו' שנים לדמות הגדולה של הרב זצ"ל שהיה ממניחי יסודות הקדושה והטהרה בעירנו רב שכונה רובע ג', ב"ה זוכים אנו להמשיך בדרכו במועצה הדתית, ביסודות החזקים שקבע במועצה הדתית, בתקנות החשובות שתיקן שהם נכסי צאן ברזל במחלקת המקוואות, בנישואין, בחשיבות לימוד תקיעות השופר לפי הסדר שיסד ועוד תקנות חשובות שאנו ממשיכים כפי שהורה לנו בשעתו הרב זצ"ל.

פנים רבות היו למורינו הרב זצ"ל ירא שמים מרבים, חסידא ופרישא, גאון, מתמיד, מרביץ תורה לרבים, עניו, תקיף בענייני הלכה, גודר גדר ועומד בפרץ, מיצר בצערן של ישראל ושל כל יחיד בפרט, שמח עם כל אחד ואחד, רב שכונה רובע ג' בעירנו, ראש מחלקות הנישואין והמקוואות ובעל מחבר שו"ת "מדאני אסא" ג"ח "דרכי הלכה" ועוד.

הרב זצ"ל היה עורך סיור במקוואות הטהרה כל שבוע במשך כשלושים שנה כדי לעמוד על כשרותם ולבדוק את ייבוש המקוואות, בחרדת קודש ורצינות רבה היה יורד מתאמץ לבדוק ולראות שהכל כשורה, כל העובדים למדו ממנו מושג של יראת חטא בהסבירו 'תמיד' את האחריות הכבירה, עם כל ענוותנותו היה מעיר בחכמה ובתבונה ובנחת אך בצורה ברורה את הנצרך לעשות, מתוך הארת פנים ושמחה כשהיה מסיים את הבדיקה בבור המקוה היה אומר בקול רם "יבש כחרס", לא חס על זמנו וכוחותיו והיה מקדיש לכך זמן כפי שנצרך כדי שגם האחרים ילמדו לנהוג כך במאת האחוזים. היה עורך סיורים ברחבי העיר בימי שישי כדי לבדוק את חוטי העירוב שאין בהם תקלה.

מידת הענווה היתה הסמל של דמותו האצילית. היה בעל מידות טובות ונעלות, מעולם לא התבונן כיצד הוא נחשב בעיני אחרים. כך גם במחלקת הנישואין עליה היה מופקד, ואשר בנוסף לבקיאותו הגדולה בשו"ע אבן העזר, היה בעל נסיון של למעלה משלושים שנה כרב מחלקת הנישואין באשדוד. במשך כל תקופה ארוכה זו עסק במסירותו בחכמה ובתבונה בתפקיד קשה זה. כל יום היה בעיניו כחדשים, כל פתיחת תיק ברישום נישואין היה אצלו בכובד ראש ובאחריות כבדה.

כל מכריו מתארים את גדלותו וגאונותו המיוחדת במידות שבין אדם לחבירו מלבד גדלותו בתורה היה מעביר על מידותיו, אוהב שלום ורודף שלום אהוב על הבריות, הרבנים ברבנות ובמועצה הדתית-מקום עבודתו, מספרים כיצד היה מקבל כל אחד בסבר פנים יפות ובמאור פנים באופן מיוחד.

באולם המועצה הדתית בקיר המרכזי נקבעו 2 תמונות חשובות האחד של כבוד הרב הראשי הרה"ג רבי ישראל אליזרע זצ"ל והשניה של כבוד הרב הרה"ג רבי סעדיה אריבי זצ"ל שדמותם תיזכר לעד אצל כל הבאים.

לפניכם תמונות מארועים בעירנו בהם השתתף הרב זצ"ל מארכיונו של הרב אהרון מיכאלי.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אולי יעניין אותך
קוֹל רִנָּה וִישׁוּעָה בְּאָהֳלֵי צַדִּיקִים
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן