אבידה גדולה לדור כולו

פטירת ראש הישיבה הגאון רבי ברוך ויסבקר זצ"ל: הקשר וביקוריו באשדוד במשך השנים

הספד מרכזי בכולל "כנסת ישראל" • בליל שישי הגיע הבשורה המרה מבני ברק מגיעה הבשורה הקשה והמרה על הסתלקותו בסערה השמימה של ראש הישיבה הגאון הגדול רבי ברוך ויסבקר זצ"ל, ראש ישיבת 'בית מתתיהו' וחבר מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה', שהעמיד אלפי תלמידים. לאחרונה חלה הידרדרות במצב בריאותו ולמגינת לב השיב נשמתו ליוצרה והוא בן 83 שנים.
הגאון רבי ברוך ויסבקר זצ"ל באשדוד

ביום שישי התקיימה ההלווית ראש הישיבה בבני ברק, כשאלפים ובראשם מרנן ורבנן השתתפו בהלוויתו כשרבים מבין תלמידיו עשו קריעה בבגדם.

ראש הישיבה זצ"ל פקד את העיר אשדוד מס' פעמים ומסר שיעורי תורה ודברי התעוררות בפני אברכים חשובים בהזדמנויות שונות. מבין גדולי תלמידיו באשדוד נמנה תלמידו מהשנים הראשונות כשנפתחה הישיבה "בית מתיתיהו" הרה"ג ר' אברהם בן חמו ראש הכולל להוראה "כנסת ישראל", ממקימי עולה של תורה בעיר וחבר איחוד הרבנים הספרדי בעיר. הרב בן חמו היה עימו בקשרי ידידות גדולים במשך כל השנים, כך שהשתתף כמעט בכל השמחות שערך ואף הגיע באחת הפעמים להשתתף ביום האזכרה לאביו איש החסד הדגול הר"ר אליהו בן חמו ז"ל שכיהן כסגן ראש העיר לשעבר.

כן השתתף בשמחת נישואי ביתו של האדמו"ר הגה"צ רבי רפאל אבוחצירא שליט"א. השתתף גם בשמחת נישואי בנו של האדמו"ר הגה"צ רבי דוד חנניה פינטו שליט"א שהתקיימה במרכז הארועים "אווניו" לצידם של גדולי ראשי ישיבות.

בחודש שבט תשע"ו הגיע למסור שיעור בישיבת "תפארת דוד" בנשיאותו של האדמו"ר הגה"צ רבי דוד חנניה פינטו שליט"א נשיא ממלכת התורה "אורות חיים ומשה".

השיעור התקיים בסדר א' ובמשך למעלה משעה מסר שיעור עיון בסוגי' "המקדש במלוה" שנלמדה בשעתו בהיכל הישיבה במסכת קידושין. ראש הישבה זצ"ל נהנה מהתלמידים שתוך כדי השיעור נשאו ונתנו עימו בביאור גדרי מעשי קנין בסוגיות הש"ס.

לקראת סיום השיעור, נשא דברי חיזוק והתעוררות במעלת התורה הק'. הזכיר את התפילה הנאמרת בכל יום לאחר תפילת יח' ביהי רצון… ותן חלקנו בתורתך לעשות חוקי רצונך ולכא' מה הקשר? אלא כאשר עם ישראל גלה, נסתמו חוכמת התורה בגלות והפסידו הרבה מחוכמת התורה ולכן כשמתפללים לבנין בית המקדש, מתפללים שגם יחזור לנו חוכמת התורה שהפסדנו בגלות.

והזכיר בשם הגר"א שבברכת התורה אנו אומרים בברכת התורה בלשון נותן התורה – 'עכשיו' כי בכל יום אנו מקבלים את התורה, וביאר ה'תורת חיים' שהקב"ה פתח את המעיין הגדול הזה כבר במעמד הר סיני והמעיין הזה ממשיך לאותם חכמי התורה שלומדים את התורה בדרך האמת, וכך שיש לנו מקור שמי שזוכה לעמול בדרך כשרה, ושומר על גופו ונפשו, ושומר מדברים שצריך להתרחק מהם, אז הוא זוכה שהקב"ה נותן לו את התורה היום. חוכמת התורה היא חוכמה שאין לה שיעור וצריך לזכות לקבל אותה, ומי זוכה? מי שעמל ועושה את מצוות המלך אע"פ שזה קשה, מי שעושה את מצוות המלך בלימוד התורה ויראת שמים הוא יזכה לכך.

בסיום, בירך את התלמידים ושימשיכו לעלות בתורה וירא"ש וברכה מיוחדת לכל צוות הרמי"ם אשר לא חוסכים כל מאמץ כדי להרביץ תורה בתלמידים, אהבת תורה ויראת שמים ובירך עוד שהישיבה תתפתח ותגדל כדי להרבות כבוד שמים, ונזכה כולנו לעמוד במדרגות הללו ולעלות עוד המעלות התורה והיראה.

בימים אלו יתקיים עצרת מספד והתעוררות מרכזי בהיכל הכולל להוראה "כנסת ישראל" במבנה החדש ברובע ז', לזכרו ולכבודו של ראש הישיבה זצ"ל.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
2 תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
2 Comments
החדשות ביותר
הישנות ביותר הכי מדורגות
Inline Feedbacks
View all comments
אליהו
5 חודשים לפני

ברוך דיין האמת

חבל על דאבדין ולא משתכחין
5 חודשים לפני

חבל שהגאון רבי ברוך מרדכי זצל נפטר וזה היה בעיצומה של המלחמה לא עשו הספדים באשדוד

אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן