ככלות השנה

עצרת חיזוק והתעוררות לרב אפרים פור זצ"ל

במעמד רבנים חשובים במוסדות החיד"א • יצא לזכרו הספר "הבן יקיר לי"

חלק מהמשתתפים בעצרת

קהל רב השתתף בעצרת חיזוק והתעוררות לדמות מיוחדת המלאה בתורה ומוסר הרב אפרים פור זצ"ל שהיה צורבא מרבנן, רודף צדקה וחסד, במוסדות החיד"א.

לאחר תפילת מנחה, בית הכנסת היה מלא וגדוש בקהל רב שהגיע לשמוע דברי חיזוק והתעוררות מפי הרבנים: הרה"ג ר' איתמר מחפוד שליט"א אב"ד "חוקת משפט" ורו"כ תפילה למשה", הרב עובדיה דהן שליט"א יו"ר המועצה הדתית, מזכה הרבים הרב חיים זאיד. את העצרת חתם הגאון הגדול רבי נתן נטע לנדמן שליט"א רבה של חולון.

הרבנים הזכירו את האהבת תורה של המנוח שהיתה משוש כל ימיו, כמה שמח היה לשמוע כל דבר תורה מאברכים שהיה משוחח איתם בלימוד ותמיד גם הוא היה מוסיף נופך בדברי תורה מתוקים בעיון. הדגישו שכל ימיו היה אישיות של בן תורה אמיתי ומהווה סמל ודוגמא לבן תורה כך גם בתפילותיו שהיה כמונה מעות וממשכימי קום בבית הכנסת.

למרות יסוריו הקשים כששהה בבית החולים, היו מנסים לעודדו ולשמחו, בחוכמה מיוחדת, רבי אפרים היה מוביל את הדברים לשיח של דברי תורה. כך גם תורת חסד היתה על לשונו תמיד, הרבניםמהעידו כי מכירים מקרוב מקרים על מעשי הצדקה והחסד של המנוח כשהכל נעשה בשקט בפשטות ובצניעות.

המליצו עליו את הפסוק: "הבן יקיר לי אפרים" היה יקר לכולם, היה לסמל ולדוגמא בבין אדם לחבירו המידות והדרך ארץ בפשטות בצניעות מיוחדת.

בימים אלו של חודש ניסן שלא מספידים בהם, זה הזמן שכולנו נתחזק מדמות יקרה ונעלה זו וניקח מעט מהמידות הגדולות הללו, בחיי היום יום שלנו ובע"ה נזכה כולנו לגאולה השלמה במהרה.

לאחר מכן נערכה תפילת ערבית ברוב עם ונגשו לסעודת מצוה באולם שע"י בית הכנסת, שם המשיכו בדברי חיזוק והתעוררות.

בסעודת המצוה נשאו דברי תורה והתעוררות מחותנו הרה"ג ר' יוסף שעשוע ראש מוסדות "בית יוסף" בחולון, הרה"ג רבי שמעון יוחאי יפרח מחבר ספרים על מכמני התורה ומגיד שיעור הגדול ב"אור החיים" הק' ומזכה הרבים הרה"ג ר' יוסף כהן.

התרגשות מיוחדת היתה שלכבוד יום השנה, בני המשפחה עמלו בעמל רב וזכו להוציא לאור ספר המקיף את מסכת חייו של רבי אפרים זצ"ל הספר נקרא בשם "הבן יקיר לי".

בני המשפחה נגשו אל מלאכת הקודש ועסקו בכתיבה על מנת לתהות על קנקנו של דמות ואישיות חינוכית עטורת הילה מיוחדת, אשר ניתן לרקום ולשזור עליה פרקי הוד, של אהבת התורה, דרך ומסילה בעבודת ה', הרמת קרנה של תורה, מושגים בבין אדם לחבירו ועוד.

בהקדמה כתבו, שהמטרה בהוצאת הספר היא להביא בפני הקוראים מעט על חייו ופעליו של אבינו מורינו זצ"ל שיש הרבה מה ללמוד, האיש שהיה כוחו רב לו בשלושת עמודי העולם: תורה עבודה וגמילות חסדים, למען יזכרוהו ימים רבים שיהיה בבחינת דובב שפתי ישנים – צדיקים, כיון שאומרים דבר הלכה מפיהם של צדיקים שפתותיהן מרחשות עימהן בקבר.

הספר נמכר לראשונה במחיר מיוחד פחות במחיר עלות, לטובת המשתתפים הרבים אשר נהנו לעלעל בין דפי הספר ורכשוהו כדי לעמוד על דמות זו אשר היתה מלאה בתורה ויראת שמים אמיתית.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן