הדרן עלך

סיום מסכת ‘ראש השנה’ בקהילת הריב”ז | גלריה

בק"ק הריב"ז חגגו את סיום מסכת 'ראש השנה' במעמד מגיד השיעור הגה"צ רבי מאיר כהן שליט"א בעל "אוצר ספרי הלכה" • הרב עובדיה דהן יו"ר המועה"ד נשא דברי ברכה לכבוד המסיימים

שמחה רבה נחוגה בבית הכנסת ובית המדרש "הריב"ז" ברובע ז', כאשר משתתפי השיעור הקבוע מידי ערב מפי הגה"צ רבי מאיר כהן שליט"א זכו לסיים יחד מסכת ראש השנה וערכו סעודת מצוה מכובדת.

במשך עשרות בשנים שהגה"צ רבי מאיר כהן ראש איחוד הרבנים הספרדי בעיר שידוע בשיעוריו המופלאים בבית הכנסת אשר מוסר מידי יום ביומו וכך גם בשבתות קודש ומועדים, מעביר את השיעור בטוב טעם ודעת, במסירות רבה, בהסברה בהירה ורהוטה.

את סיום המסכת ואמירת ה'הדרן עלך' כובד מגיד השיעור הגר"מ כהן תוך כדי שהסביר את הסוגיא בסוף המסכת ולאחר אמירת הקדיש הגר"מ כהן כיבד בדברי תורה וברכה את הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית.

הרב דהן בתחילת דבריו הביא את התנצלותו של ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי שהיה אמור להשתתף במעמד, אך מפאת שמחה משפחתית נבצר ממנו ושלח דברי ברכה נרגשים למגיד השיעור הגר"מ כהן שיזכה לברכת ימים על ימי מלך תוסיף וברכה למשתתפי השיעור שזכו להגיע ליום חג ושמחה בסיום המסכת.

הרב דהן הביע את התפעלותו לראות את משתתפי השיעור שחלקם ותיקים בעירנו ויודע אישית כמה הם מוסרים נפש ממש בשביל להשתתף בשיעורים אלו ולא סתם זכו להיות בני תורה המה וילדיהם. לסיום בירך את הגר"מ כהן שיזכה עוד להמשיך להגדיל תורה ולהאדירה בבריאות גופא ונהורא מעליא.

את המשא המרכזי במעמד נשא הגה"צ רבי מאיר כהן שבדבריו עמד על ערך עמל התורה ושיבח את מסירותם של המשתתפים אשר במשך שנים רבות קובעים עיתים לתורה מידי יום ביומו וגם בשבתות ובמועדים והנה ב"ה זוכים כיום כבר במחזור השלישי. בדבריו הביא מאמרי חז"ל בחשיבות לימוד התורה ובירך את כל המשתתפים שיזכו עוד לסיים את שאר המסכתות שבש"ס. דיבר על הגאולה העתידה שכולנו מצפים לה ובפרט בימים הללו.

הרה"ג ר' מאיר בנאי שליט"א מרבני בית המדרש נשא דברים נרגשים כשבתחילה שיבח את הגר"מ כהן על מסירותו הגדולה בהנהגת הקהילה במסירות נפש גדולה, בשיעורי תורה והלכה במשך כל ימות השנה ללא הפסקה, אצלנו אין בין הזמנים, כאן תמיד עוסקים בתורה. ובירך, ושיזכו עוד לעלות במעלות התורה ולסיים עוד מסכתות בכל הש"ס. ברוח התקופה אמר הגר"מ בנאי, שבימי קום המדינה היתה רוח של לחימה בעם, אחד הבחורים אז שאל איזה רב לאן להתגייס לאצ"ל או להגנה? ענה לו הרב תלמד בישיבה ויהיה לך את שניהם, שתורה היא אגוני אגנא (הגנה) ואצולי (האצל) מצלא.

הציבור היסב לסעודת מצוה ופצח בשירת תורת ד' תמימה. תוך כדי שהודו למגיד השיעור ורב הקהילה הגר"מ כהן על הזכות הנפלאה שזכו לסיים עוד מסכת.

המעמד הסתיים מתוך שבח והודיה לד' יתברך והתעלות רוחנית ושאיפה להתעלות בתורה עוד ונגשו להתברך מהגר"מ כהן.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן