ביוזמת המועצה הדתית

סוכות הוראה הוקמו בשווקי ארבעת המינים באשדוד

הציבור הרחב הודה לרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית על היוזמה המבורכת לרווחת הציבור | גלריה

הרב שיינין בשוק ד׳ המינים

בימים של ערב חג הסוכות יצא לסיור מיוחד בשווקי ארבעת המינים בעיר יו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן יחד עם הרב הראשי הרה"ג רבי יוסף שיינין כדי לעמוד מקרוב על פעילותם של "סוכות ההוראה" שהועמדו לרווחת התושבים הקונים את ארבעת המינים.

יצויין כי גם השנה ביוזמתו של יו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן הוקמו 'סוכות ההוראה' של ארבעת המינים בשלושת השווקים בעיר, ברובעים ב', ג' ו-ז' ברבנים פוסקי הלכה נוספים כדי שיתנו מענה לשאלות הרבות המתעוררות בעת קנית ארבעת המינים.

השנה לרווחת הציבור שוק ארבעת המינים הוקם באולם ענק וממוזג ברובע ז' ברחוב רבי טרפון, סוכות אלו הועמדו, מומנו והופעלו בידי המועצה הדתית בעיר, השירות הייחודי ניתן בכל מקום ובכל שעות היום והערב, בהם פעלו דוכני המכירה.

גם במוסדות החיד"א ברובע ג', בשעות אחר הצהריים הוכן חדר לרבנים מורי ההוראה אשר עונים לציבור בכל נושא כשרות ארבעת המינים.

בכל מקום הוכנו שולחנות ארוכים כשעליהם ציוד מיוחד של תאורה חזקה עם מודדים של סנטימטר, לכבוד שורת הרבנים מורי ההוראה, אשר עונים לשאלות הציבור בזה אחר זה בנחת ובמאור פנים, בכל שעות היום עד שעות הלילה המאחרות.

מטבע הדברים מתעוררות שאלות רבות הנוגעות לכשרותם של המינים ואלו מופנות לרבנים ומורי ההוראה הרבים שבהם התברכה העיר. סוכות הוראה אלו מונעים את הטרחה המרובה של השואלים שעד כה היו נאלצים לטרוח ולעלות לבתיהם של הרבנים, לשם כך דאג מראש הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית להקים 'סוכות הוראה' מיוחדות שפעלו בשווקי ארבעת המינים, ואשר אותם מאיישים בכל שעות היום וגם בלילה בשעות המאוחרות, רבנים ומורי הוראה המעניקים תשובות על אתר.

בנוסף, במועצה הדתית סוכם שהוסיפו מדבקות מיוחדות של המועצה הדתית שעליהם חתום ׳רב הבודק', כי במידה ולאחר פתיחת קופסת האתרוג או ההדסים, והכשרות לפי דעת הרב אינה בהתאם לרשום, הקונה יזדכה מהמוכר לאחר חתימת רב הבודק מטעם 'המועצה הדתית'".

הרבנים הראשיים הרה"ג רבי יוסף שיינין והרה"ג רבי חיים שמעון פינטו שיבחו את היוזמה המבורכת של יו"ר המועצה הרב דהן בהקמת וחיזוק 'סוכות הוראה' בשווקי ארבעת המינים בעיר הנותנים מענה בכל שאלה הלכתית המתעוררת בהלכות ארבעת המינים.

עוד הוסיפו הרבנים כי יוזמה ברוכה של הקמת 'סוכות ההוראה', מצילה אנשים רבים מלברך ברכות לבטלה ע"י שמבררים היטב את ההלכה וכידוע כי הלכות מרובות הן בארבעת המינים.

צפו בגלריה:

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן