ממאנים להתנחם

נטפי דמעה אחר לכת אשת החינוך והחסד הרבנית מרת רבקה צוקר ע"ה

בצער ובכאב רב המונים ליוו למנוחות בערב שבת קודש את המחנכת הדגולה והחסודה, צופיה הליכות ביתה, ברוכה במעשיה הטובים, אשת חיל עטרת בעלה, גידלה צאצאיה במסירות לתורה ויראת שמים, הפקירה שנותיה וזמנה להקמת עולה של תורה, הרבנית מרת רבקה צוקר ע"ה שהשיבה את נשמתה לבוראה לאחר שנזדככה ביסורים קשים ומרים כשהיא בת מט' שנים בלבד.

בעלה שיבלחט״א בהספד קורע לב על אשתו ע״ה

המנוחה ע"ה נולדה להוריה משפחת ליבוביץ המעטירה ביתו של איש החסד הרב יהודה זצ"ל מדמויות ההוד שבעירנו שנפטר לפני כשנתיים, בבית של תורה, יראת שמים וחסד גדלה המנוחה עם אהבת תורה ודבוק בתלמידי חכמים.

בילדותה התחנכה בבית ספר בית יעקב "חורב", וכך המשיכה בשנות הסמינר עד שהגיע לפרק האיש מקדש שנישאה לבעלה יבלחט"א הרב יחיאל מאיר צוקר מגדולי מזכי הרבים, מדמויות החינוך הבולטים שבעירנו ומחבר סדרת הספרים "להאיר".

במשך כל ימי חייה עסקה בחינוך עד יומה האחרון מתוך מסירות נפש ואחריות למען חינוכן של בנות ישראל, עמדה לימין בעלה יבלחט"א בהקמת בית הספר והסמינר בעיר, בתפקידה כיהנה כמזכירת בעת הספר, התלמידות מספרות שהיתה כאמא הדואגת לכל תלמידה בעזרה ותמיכה במורות בכל הזדמנות, כולה היתה סמל של נתינה והארת פנים. גם בביתה המשיכה את מסורת החסד מבית הוריה כאשר עזרה ותמכה במשפחות ועזרה בגידול ילדים ועוד דרכים של סיוע במשפחות מסיבות קושי שונים.

לפני כארבע חצי שנים קיבלה את בשורת איוב כאשר התגלתה אצלה המחלה הארורה ומאז עברה טיפולים קשים בבית החולים כאשר בין לבין היתה מגיע לבית הספר ומשתדלת ככל יכולתה לתת עוד ועוד למען חינוכן של בנות ישראל מתוך מסירות נפש של ממש ככל שכוחותיה עמדו לה.

במשך השנים הזכירו את שמה לרפואה שלמה בהיכלי השיבות, הכוללים ותלמודי תורה ובבתי ספר בית יעקב לרפואתה השלמה.

בתקופה האחרונה חלה הדרדרות במצב בריאותה, אושפזה בבית החולים תל השומר ובסוף השבוע המצב החמיר יותר, ביום שישי בקשו לקבל את השבת מוקדם יותר לזכות רפואתה, אך לקראת הצהריים בשעה 3 השיבה את נשמתה הטהורה לבוראה כשבני משפחתה ליד מיטתה זעקו "שמע ישראל" כשהם מקבלים עליהם את הדין באמונה שלמה.

בחסדי ה' יתברך תוך זמן קצר החלו להתארגן מיד למסע ההלוויה באשדוד. עם הישמע הבשורה הקשה על פטירתה, רבים פרצו בבכי ובכאב, עזבו את ההכנות לשבת ומיד יצאו לבית העלמין, תוך זמן קצר, כל חניית בית העלמין והכניסות היו מלאות ברכבים שחלקם הגיעו מחוץ לעיר.

מפאת קוצר הזמן, ערב שבת קודש נשאו הספדים קצרים, המרא דאתרא הרה"ג ר' יוסף שיינין פתח בדברי הספד כואבים תוך כדי שתיאר את דמותה המופלאה של המנוחה הצעירה שזכתה לעשות רבות בחייה למען התורה למען חינוכן של בנות ישראל ומעשי חסד רבים, רבות בנות עשו חייל ואת – המנוחה עלית על כולנה, השבר הוא גדול, גדול כים שברנו מי ירפא לנו, המנוחה ע"ה ודאי תגיע לכסא הכבוד ותמליץ על בעלה, על ילדיה ועל אימה וכל משפחתה, שהקב"ה יתעורר ברחמים עלינו ולהמליץ טוב על המשפחה ועל כל עם ישראל.

בעלה הרב יחיאל צוקר, הזכיר את התפילות הרבים שעם ישראל התפלל עבורה, זכתה במשך השנים לפעול ולעשות רבות, לעשות מעשים רבים עם קבלות וחיזוקים גדולים, היסורים שסבלה ודאי מכפרים, כעת בפניא דמעלא דשבתא ברגעים הסמוך לשבת קודש, את עולה זכה ונקיה שמלווים אותך הרבה תורה וחסדים, כל החיים, נתת בלי סוף, מעלת הנתינה היתה אצלך עד אין קץ, הקב"ה פתח את ידיו ולקח אותך אבל אנו סמוכים ובטוחים שאת נמצאת אצל אבא רחום וחנון. בדברים הודה להקב"ה על כל החסדים הגדולים במשך אותן השנים וכעת אנו משיבים נפש זכה טהורה, כל המשפחה והתלמידות מעריכים את כל הפעולות שעשית וכעת מלוים אותך בדרכך האחרונה, את הולכת להיות במקום סמוך עם אבא שלך הצדיק ועם חמיך מו"א זצ"ל, תעמדי למעלה לפני כסא הכבוד ושהיה לך את הזכות לבקש על כל המשפחה על האמא שלך שתהיה בריאה ועל כל המשפחה יבלחט"א שכל כך דאגו לך בכל התקופה הזו, תמליצי יושר על כולם להמשיך בדרך של תורה צניעות, בדרך של נתינה ויבולע המוות לנצח.

מפאת קוצר הזמן לקראת זמן כניסת השבת, יצא מסע ההלוויה לחלקת חרדים החדשה, במשך כל ההלוויה נראה ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי שמתוך ההערכה עמוקה לרב יחיאל צוקר, טרח והשתתף עד לרגעי הקבורה, תוך כדי שצעד יחד עם המרא דאתרא הגר"י שיינין ושוחחו יחד על דמותה המופלאה של המנוחה ע"ה ועל מעשי החסד הרבים שזכה לעשות בחייה וזה מעלת טוב שם משמן טוב שהותירה בעולם הזה.

לאחר אמירת הקדיש, יצא מסע הלוויה כשהמונים מלווים את דרכה האחרונה, בחלקת חרדים החדשה שומרי שבת לצד אביה הרב יהודה ליבוביץ זצ"ל ולצד חמיה הרב נתן צוקר זצ"ל לקול שבר זעקות הנאספים שהזדרזו לשוב לביתם להמשך ההכנות האחרונים לכבוד שבת המלכה.

יצויין כי למרות השעה הסמוכה לשבת ביקש להשתתף וללוות את הקבורה עד לסיומה כבוד קדושת מרן האדמו״ר מפיטסבורג שליט״א.

עין לא נותרה יבשה עת ילדיה הקטנים אמרו את הקדיש על קברה.

הותירה אחריה, כאובים שבורים ורצוצים את בעלה יבלחט"א, אימה, אחיה, ואת ילדיה שגידלה במסירות רבה לתורה ויראת שמים בני תורה ותלמיד חכמים.

המוני המלווים התפזרו לביתם שחלקם בלבוש של שבת, כשהם כואבים בחסרון אבידה הגדולה בדמות אשת חינוך המיוחדת של צניעות, עם סמל של נתינה וחסד שהשקיעה באהבת תורה בכל מאודה עם מידותיה הנאצלות שהיתה ואיננה עוד.

ת.נ.צ.ב.ה.

יושבים שבעה בבית המשפחה רחוב הרי"ם לוין 1 קומה 3 רובע ז' אשדוד.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
8 תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
8 Comments
החדשות ביותר
הישנות ביותר הכי מדורגות
Inline Feedbacks
View all comments
אזרח מתוסכל
8 חודשים לפני

הייתה אשה צדיקה במיוחד

8 חודשים לפני

[…] כפי שדיווחנו ב׳חרדים אשדוד׳ הרבנית צוקר ע״ה נפטרה ביום…. […]

8 חודשים לפני

[…] כפי שדיווחנו ב׳חרדים אשדוד׳ הרבנית צוקר ע״ה נפטרה ביום…. […]

צבי
8 חודשים לפני

ברוך דיין האמת. כואב הלב

לסרי נמאסת
8 חודשים לפני

צבוע מתי הגעת להלוויות אזרחי אשדוד לפני הבחירות אתה מנסה להציל את עצמך עם קולות החרדים תתבייש

אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן