“נאלץ בלב כבד”

לאור פסיקת בג”צ: ראש הממשלה נתניהו פיטר את יו”ר ש”ס דרעי מלכהן כשר

לאור פסיקת בג״צ בשבוע שעבר האוסרת על דרעי מלכהן כשר בעקבות הסדר הטיעון, בשעה האחרונה בישיבת הממשלה פיטר נתניהו את דרעי

מכתב הפיטורים, ראש הממשלה נתניהו ודרעי הבוקר בישיבת הממשלה. קרדיט: קובי גדעון לע״מ

בתיאום עם דרעי: בשעה האחרונה במהלך ישיבת הממשלה פיטר ראש הממשלה בנימין נתניהו את חבר הכנסת יו״ר ש״ס אריה דרעי מתפקידיו כשר הבריאות והפנים.

הפיטורים מגיעים בעקבות פסיקת בג״צ בשבוע שעבר האוסרים על דרעי מלכהן כשר בעקבות עסקת הטיעון שחתם בכנסת הקודמת לאור התיקים בענייניו.

בדברי הפיטורים אמר ראש הממשלה נתניהו:

״כידוע, החלטתי למנותך כמשנה לראש הממשלה ושר הפנים והבריאות באישור רוב חברי הכנסת בשל העובדה שאני רואה בך עוגן של ניסיון, תבונה ואחריות החשובים למדינת ישראל בכל עת, ובעת הזו במיוחד. 

כן סברתי שחשוב שתשרת את מדינת ישראל כחבר הקבינט הביטחוני-מדיני בממשלתי, שם תוכל להשפיע מניסיונך רב השנים עוד כחבר קבינט בממשלתם של ראשי הממשלה המנוחים יצחק שמיר ז״ל ויצחק רבין ז״ל – ניסיון עשיר, שתורם לביטחונה וחוסנה של מדינת ישראל.

לצערי הרב, חרף האמור, ביום 18.1.23 החליט בית המשפט העליון בשבתו כבג״ץ כי מוטלת עלי חובה להעבירך מתפקידך כשר הפנים והבריאות. החלטה מצערת זו מתעלמת מרצון העם, כפי שבא לידי ביטוי באמון הרב שהציבור נתן לנציגי העם ונבחריו בממשלתי, כשהיה ברור לכל שתשרת בממשלה בתפקיד שר בכיר.

בכוונתי לחפש כל דרך חוקית שבה תוכל להמשיך לתרום למדינת ישראל מנסיונך ומכישוריך הרבים, בהתאם לרצון העם.

עם זאת, בעקבות הוראות פסק הדין האמור, עלי להודיעך כי לפי סעיף 22 (ב) לחוק יסוד הממשלה, אני נאלץ בלב כבד, בצער רב ובתחושה קשה ביותר, להעבירך מכהונתך כשר בממשלה".

חבר הכנסת אריה דרעי אמר בישיבה לאחר מכן:

״מכובדי ראש הממשלה, אני שומע בקולך את העצב על החלטת בית המשפט וההשלכות שלה.

זמן קצר מאוד אחרי פרסום ההחלטה ביום רביעי הייתי בביתי, בשלב מאוד מוקדם שחלק קראו את החלטת בית המשפט וחלק טרם קראו אותה, ולשנינו היה ברור שנקיים את החלטת בית המשפט, לא היה בכך ספק בשום שלב.

בניגוד לאלו שמתהדרים בנוצות של ״איכות״ שלטון החוק וקוראים להפרות סדר ולהפרה של החלטות הכנסת והממשלה.

אני יכול להגיד לחבריי בממשלה ולציבור שהיה ברור לתביעה והיה ברור ליועץ המשפטי לממשלה הקודם, ד״ר אביחי מנדלבליט, שאין לי כוונה ושלא הייתה לי כוונה מעולם ולא התחייבתי לפרוש מהחיים הפוליטיים. הדברים היו ברורים על השולחן מתחילת המגעים ועד סופם. הדברים נאמרו אף על ידי נציג מחלקת הבג״צים בדיון.

יש לי מחויבות ברזל ל-400 אלף איש שבחרו בי ובש״ס,. שום החלטה שיפוטית לא תמנע ממני מלשרת אותם ולייצגם.

בכוונתי להמשיך ולתרום בכל כוחי לציבור ולקואליציה, בכוונתי להמשיך ולהנהיג את תנועת ש״ס, להמשיך להשתתף בישיבת ראשי סיעות הקואליציה ולסייע בקידום המהלכים המשפטיים החשובים שהממשלה הזו נבחרה לקדם לחיזוק וביצור המשילות, ולשמור על זהותה היהודית של מדינת ישראל, לעזור לשכבות החלשות ולהוציאם ממעגל העוני, כפי שהצהרתי אז בעת אישור הסדר הטיעון. תודה רבה".

בתגובה לפיטורים, יושב ראש יהדות התורה, שר הבינוי והשיכון, והשר במשרד רוה״מ יצחק גולדקנופף אמר:

״מעבר להיכרות רבת השנים שלי עם השר הרב אריה דרעי, הספקתי לשבת איתו בצוותא במספר ישיבות ממשלה. מדובר באחד השרים המעולים והמוכשרים, איש עשיה אדיר. לא לחינם מאות אלפי אזרחים הצביעו עבורו.

שמעתי מראש הממשלה, שבישיבות הקבינט הבטחוני, תבונתו באה לידי ביטוי באופן שמשפיע ותורם משמעותית לביטחון המדינה.

יהדות התורה תפעל ככל יכולתה ותהיה שותפה לכל מהלך להשיבו במהרה לשולחן הממשלה. מבחינת משרדי הממשלה שלנו, הרב דרעי ממשיך להיות השר וכך תהיה התייחסות אליו״.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן