יהי זכרו ברוך

מרקו בניטה ז"ל, האיש שעמד מול מוסדות החינוך בעירייה הלך לעולמו

נפטר הבוקר לאחר מחלה ארוכה • בכירי העירייה סופדים
מרקו בניטה ז"ל. באדיבות המשפחה

מרדכי ראובן בניטה, ומי שמוכר בשמו מרקו בניטה הלך הבוקר לעולמו כשהוא בן 62 לאחר שהתמודד עם המחלה הארורה שקוננה בגופו 8 שנים.

מרקו עבד במשך קרוב ל-30 שנה בעירייה במחלקות שונים, ומוכר לציבור החרדי בעיקר בתפקידו כאחראי על טיפול בתקלות במוסדות החינוך בעיר מול העירייה, וכמי שמוכר שבכל פנייה שהגיעה לפתחו – נפתרה במהרה על הצד הטוב ביותר.

מרקו הוכר לתושבים רבים ביניהם גם לתושבים רבים מהמגזר החרדי כאיש מיוחד אשר נלחם על חייו תוך כדי שנותן פייט עם הרבה חסד, היה מתייחס לכולם בכבוד ובאצילות, והכל מתוך צניעות, ללא דרישת כבוד כל שהיא.

המנוח הובא היום בצהרים למנוחות בבית העלמין בעיר.

מודעת האבל על פטירתו

ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי ספד למרקו בניטה ז"ל:

בצער רב מאוד, אנחנו נפרדים ממרקו בניטה, החבר היקר שלנו, ומלווים אותו למנוחת עולמים. ויחד עם הקרובים, והחברים הרבים, אנחנו משתתפים בצער בני המשפחה. מרקו נלקח מאיתנו בטרם עת ומשאיר את כולנו המומים.

הפרידה ממרקו, האבא, הבן, האח והחבר הטוב היא פרידה קשה, והלב שלנו איתכם – רחל, מיכאל, ענבל ואורית. האמא, אוֹרוֹ, הנכדים, החתנים, והאחים היקרים. כולנו כאן איתכם, החברים מהעבודה ארוכת השנים בעיריית אשדוד. החברים והמכרים הרבים, שאהבו מאוד את מרקו היקר.

זו פרידה כואבת מאוד, כי מרקו היה בן אדם מיוחד. צנוע, מוכשר, מאיר פנים לכל אדם, ואין ספק שהוא משאיר חלל ומשאיר חלל גדול בלב של כולנו. בלב של כל מי שהכיר אותו. מרקו עלה לארץ ממרוקו בשנת 1963, בגיל שנתיים, והתגורר עם משפחתו באשדוד הצעירה, בה גדל והתחנך.
בצבא הוא שירת בחיל השריון, ולאחר שירות קבע ועבודה במפעל רוגוזין, הוא החל את עבודתו בעיריית אשדוד.

במשך 29 שנים מרקו עבד במגוון תפקידים בעירייה, אותם ביצע על הצד הטוב ביותר, ובשנים האחרונות הוא שימש כמנהל מחלקה באגף המוקד העירוני, והיה אחראי על טיפול בתקלות במוסדות החינוך בעיר. מרקו היה נכס לעיריית אשדוד, ודוגמה ומופת לעובד מסור ומקצועי, שמצוינות בעבודה היתה ערך חשוב ומרכזי בחייו שלו. הוא ידע לתת מענה לכל פניה, ועשה זאת תמיד באדיבות, בשמחה וביעילות. גם כשהוא חלה, הוא לא ויתר על הגעה לעבודה בעירייה, ובכל יום שהוא יכל, הוא עבד במלוא המרץ, למרות הקושי.

מרקו היה אב מסור ואוהב, שדאג לילדיו ולנכדיו, הרעיף עליהם אהבה, והקנה להם ערכים של כבוד לזולת ומצוינות. הוא היה גם חבר נאמן, שהמצווה "ואהבת לרעך כמוך", שהיא מושג יסוד בתורה, היתה נר לרגליו. תמיד נמצא בשביל חבריו, שאהבו אותו מאוד, בזכות האישיות הנדירה והמיוחדת שלו. החברים הרבים כאן, יכולים לספר הרבה על החברות עם מרקו. על כך שהוא תמיד ידע לתת כתף, לתמוך, לעודד, לומר מילה טובה ולהעניק עצה חברית, שהגיעו מהלב הרחב שלו.

מרקו הצטיין בכל מה שעשה, כפי שמעיד כל מי שהכיר אותו. במשחקי מטקות בים הוא היה אלוף ללא עוררין, וכמובן הוא היה בשלן מצטיין, שבכל הזדמנות היה משמח את החברים עם מאכלים ומאפים מיוחדים.

משפחת בניטה היקרה, אמא אורו, הילדים והנכדים, מרקו אהב אתכם מאוד, ואתם החזרתם לו אהבה,
בשנים האחרונות, מאז שמרקו חלה, דאגתם לו וחיפשתם אחר כל פתרון רפואי שיוכל לסייע לו, במהלך המאבק הארוך במחלה, שלמרבה הצער והכאב הסתיים אתמול.

מרקו היקר, לך לדרכך לשלום. נזכור אותך כעובד מצטיין בעיריית אשדוד, שבה שירת את התושבים שנים רבות, וכחבר אוהב ונאמן. נוח על משכבך בשלום תהי נשמתך צרורה בצרור החיים. אמן.

דוד דבש, מנהל מרכז שליטה ובקרה 106 ספד למרקו בניטה ז״ל:

מרדכי ראובן מרקו אדם יקר ואהוב, משפחה יקרה, האמא אורו, אחים, אחיות והילדים ענבל, אורית ומיכאל.
קשה לעכל, להאמין שאני מספיד אותך כאן, בשלב כזה, בגיל כזה אבל אתה היטבת להגדיר בהודעת וואטספ ששלחת לי ביום ג' שעבר וכך בין היתר כתבת: "אנחנו לא שווים כלום, שורה תחתונה בורא עולם קובע מתי תבוא ומתי תלך, אוהב." כך כתבת ובזאת ביטאת את האמונה העמוקה שלך בבורא עולם.
עברנו כברת דרך ארוכה. דרכנו מרקו הצטלבו עוד בביה"ס היסודי "יהלום" שם למדנו יחד באותה הכיתה. לימים, יוני 1993 לפני 29 שנים, הגעת לעבוד באגף, השתבצת כסייר בניידות המוקד ומיד בלטת ביכולותייך הטכניות הגבוהות מאוד ומכאן בתוך זמן קצר ניהלת את ניידות המוקד ועסקת בכל המרץ ובטמפרמנט המאפיין אותך בצרכי ציבור.
חז"ל אומרים: "העוסקים בצרכי ציבור באמונה, הקב"ה ישלם שכרם."
ובירושלמי בברכות פרק ה ירמיה אמר: "העוסק בצרכי ציבור כעוסק בדברי תורה."
מרקו כן, אתה עסקת בצרכי ציבור. כמנהל צוותי השטח דאגת למרחב ציבורי תקין ללא מפגעים, סייעת למעוטי יכולת בדרכים מגוונות ונתת מענה לפונים שהיו במצוקה. קצרה היריעה מלספר, עשית עבודתך במסירות ובנאמנות אין קץ.
לימים, התמנית כמנהל מחלקת שבר מוסדות חינוך באגף. מה נאמר מרקו איש יקר, חוללת מהפכה בשירות למוסדות החינוך. סיפקת לילדי העיר סביבה תקינה ונעימה לקיום לימודים. כל זאת עשית במסירות אין קץ, יצרתיות, חסכון כספי ניכר לרשות המקומית, הקפדה על קוצו של יוד בכספי הציבור. כן מרקו עסקת בצרכי ציבור באמונה, כפי שציינתי בירושלמי זה משול למי שעוסק בדברי תורה, והתורה היא היסוד הקיומי של העם היהודי.
מרקו, אדם מדהים, לוחם! המסירות למשפחתך, לילדיך היקרים ענבל, אורית ומיכאל הייתה ידועה לכל והייתה ללא גבולות. אני מקרוב מכיר את המסירות הזו והרצון שלך לסייע לילדיך היקרים ולפעול למענם בכל דרך.
המשברים שעברת, והמלחמה שלך מרקו במחלה הארורה, שם ראינו איזה גיבור אתה ובד בבד עם המלחמה במחלה, החיוך לא סר מפניך וכל פעם שנכנסת לאגף גם כשכאבת וסבלת היית במאור פנים, חיוך וצחוקים כמו שאהבת לצד המלחמה הקשה הזו, נלחמת בגבורה עילאית.
מרקו היית לי שותף לדרך, מהקמת המוקד וממש עד ימייך האחרונים. תמיד נתת עצה טובה, טיקסנו ביחד דרכים לשיפור ומעל הכל נתת כתף בכל משימה שעמדה בפנינו וביצעת את הדברים על הצד הטוב ביותר.
מרקו יקר, תמיד היית עטוף בחברים בכל שלב בחייך, ובהרבה חברים. ועל כך נאמר: "מצאת חן בעיני אלוהים והאדם". ראינו איך בני האדם עטפו אותך והיית יקר לליבם כך שמצאת חן גם בעיני האלוהים.
נוח בשלום על משכבך חבר יקר, עובד מסור, מנהל, איש טוב, למד זכות על משפחתך, חבריך ועל עם ישראל.
נזכור אותך לעד.
ת.נ.צ.ב.ה

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן