לקראת חג הפסח

מפנמה לאשדוד: הרב פרץ בסדרת שיעורי תורה וחיזוק בעיר

הרה"ג ר' יוסף פרץ מרבני פנמה וראש מכון "פי ישרים" ביקר בעירנו ומסר שיעורי תורה ושיחות חיזוק לקראת פסח • בדבריו הזהיר לעשות היסבה בליל הסדר כהלכה

הרה"ג רבי יוסף פרץ מרבניה הבולטים של פנמה וראש מכון "פי ישרים" ובנו של של הרה"ג רבי מיכאל פרץ שליט"א רב ק"ק "טוב" במקסיקו הגיע לעיר לסדרת שיחות חיזוק ושיעורי הלכה וביקורים לקראת חג הפסח.

את הביקורים ערך ויזם הרב דניאל עובדיה מקורבם של רבני קהילות במקסיקו ובפנמה.

בתחילה מסר שיעור עיוני לקראת חג הפסח בכולל "זוהר השלום" בראשותו של הרב אהרון כהן הי"ו – ראש מוסדות "זוהר השלום אוהלי שרה ומאיר" ועמד על "איטר יד" כיצד ינהג במצוות ההגדה, הרב פרץ חיבר ספר מיוחד בשם "משפטי איטר" שיצא לאחרונה ובו כל יסודות עניני איטר איך וכיצד לנהוג בהלכה. לאחר מכן הרב אהרון כהן ליוה את הרב יוסף פרץ לחלוקת "קמחא דפסחא" שזכה לארגן לאברכים ביד רחבה, הרב פרץ בירך את הרב כהן ואמר שזו מצוה וזכות גדולה כל העשיה הזו לשמח את האברכים לקראת חג הפסח.

משם המשיך לביקור מיוחד אצל האדמו"ר הגה"צ רבי רפאל אבוחצירא שקיבל את פניו בחביבות רבה ושוחחו יחד בדברי תורה ובהלכה, הגר"י פרץ העניק להגר"ר אבוחצירא את ספרו "משפטי איטר" וכן את ספריו החשובים של אביו הגר"מ פרץ – "אהלי שם" – ביאורי הלכה, חקירות ועיונים על כל סעיף וסעיף מסימני השולחן ערוך אבן העזר בהלכות כתובות והספר השני "אהלי שם" על עין יעקב על הש"ס כולל רעיונות וביאורים מקוריים ומחודשים, הגהות על פירוש רש"י מרבי יעקב פינטו זצ"ל, דרשות רבי דוד צבאח, דרשת רבי שלום הכהן.

האדמו"ר שליט"א שמח לקבל את הספרים החשובים, וביקש להעביר פרישת שלום לאביו הגאון רבי מיכאל פרץ שליט"א.

משם המשיך לבית המדרש המרכז לצעירים "ילדי שגיא ויעקב" ברובע א' בראשותו של הרה"ג ר' אילן גוזל בעל ה"פלא דורש". שם מסר שיחה נפלאה לקראת חג הפסח.

לאחר הדרשה, הרב אילן גוזל הודה לרב פרץ והעניק לו את סדרת ספריו "לאילן ריח" וכן את הספר "פלא דורש".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן