בשילוב הכנסת ס"ת

מעמד רב רושם באשדוד: הילולת "מלאך רפאל" בראשות הגר"מ אבוחצירא

הילולת ה"מלאך רפאל" בשילוב הכנסת ספר תורה ע"י מוסדות "תפארת רפאל" בראשותו של הגר"מ אבוחצירא
הגאון רבי מאיר אבוחצירא בשיחה עם ראש העיר יחיאל לסרי במעמד

מעמד רב רושם התקיים בהילולת הגאון רבי רפאל אנקווה זצ"ל בעל ה"מלאך רפאל" הראב"ד ורבה הראשי של מרוקו ובעל ה"תועפות רא"ם" במלאת פז' שנים להסתלקותו.

את ההילולא יזם וארגן הרה"ג רבי מאיר אבוחצירא רבה של ק"ק "תפארת רפאל" ראש הכולל להוראה "תורה לשמה" ורבה של הסיטי. ההילולא הגדולה התקיימה באולמי 'וסיליו' ביבנה, בהשתתפות רבנים וידיד המוסדות ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי.

המעמד החל בכתיבת אותיות אחרונות בספר תורה שיוכנס לבית המדרש "תפארת רפאל" ע"ש של בעל ההילולא זיע"א.

לאחר הדלקת נרות לכבוד בעל ההילולא, נשאו דברי ברכה במעמד, הרבנים וראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, בדבריהם העלו על נס את בעל ההילולא שבתפקידו כרבה הראשי של מרוקו פעל רבות בתקנות למען היהודים יחד עם קשריו הענפים עם המלכות, כן הזכירו את כתביו הרבים שהותיר אחריו על כל מכמני התורה ומפארים את הספריות התורניות בעולם כולו. הרבנים שבחו את הגר"מ אבוחצירא על פועלו המבורך בקרב הציבור הרחב בעירנו ובמעלת זיכוי הרבים בדרשותיו הנפלאים בארועים שונים.

את המשא המרכזי נשא הרה"ג ר' מאיר אבוחצירא אשר נוהג מידי שנה בשנה לקיים את ההילולא ברוב עם, בדבריו קישר את הילולת הצדיק בעל ה"מלאך רפאל" זיע"א עם מעמד הכנסת ספר תורה ש-הא בהא תליא והזכיר את הזכות שהיה לבני הקהילה לקחת חלק ולהיות שותפים בהוצאת חלק מספריו הק' של בעל ההילולא "תועפות ראם" ועוד שיצא במהדורה חדשה ומתוקנת על פי כתבי יד של בעל המחבר תלמידיו וצאצאיו שנתגלו והגיעו בדרך של נס.

בסיום דבריו בירך את כל המשתתפים בהילולא. בין לבין הושמעו שירה ופיוט מפי הפייטן בנימין בוזגלו שהנעים את הערב. יצויין כי כמידי שנה הגר"מ אבוחצירא יוצא ביום ההילולא בראש קבוצה למרוקו להשתטח על קברו בעיר סאלי, שם בסמוך לציון הק' נבנו לאחרונה חדרי אכסניה לבאים ובית כנסת קטן והבאים להשתטח ביום ההילולא עורכים שם את ההילולא.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן