בעקבות פוליסות כפולות

עשרות מיליוני שקלים שבים ללקוחות – האם גם אתם זכאים להחזר? הפרטים המלאים >

במסגרת ביקורת אותה ערכה רשות שוק ההון התגלה כי 13 חברות ביטוח הפיקו 39 אלף פוליסות כפולות בין השנים 2019-2015 לאותם הרכבים, וכמובן ללא כל הצדקה | ברשות שוק ההון הורו לחברות על החזרת הכסף למבוטחים | ההסבר לכפל הוא במקרים בהם מכר המבוטח את רכבו ועדיין לא ביטל את הפוליסה, בעוד בעליו החדשים של הרכב כבר רכש ביטוח חובה באותה חברה ללא שידע שהביטוח הקודם עדיין תקף
פקרדיט: freepik

13 חברות ביטוח ישיבו 20 מיליון שקלים לציבור המבוטחים בתחום ביטוח רכב חובה, בעקבות הוראה של רשות שוק ההון שמצאה במסגרת ביקורת שערכה מקרי כפל ביטוח חובה.

ההשבה היא בגין מקרים של כפל ביטוח רכב חובה שהתגלו בביקורת מקיפה שערכה הרשות, במהלכה מצאה כי במהלך השנים 2019-2015 חברות הביטוח הפיקו כ-39 אלף פוליסות כפולות בתחום ביטוח רכב חובה בתוך אותה חברה, ללא הצדקה.

בכך גבו החברות פרמיה משני מבוטחים שונים בגין אותו כלי רכב, עבור אותה תקופת ביטוח, על אף שהן לא נשאו בסיכון כפול: במקרה של אירוע ביטוחי המבוטח היה מקבל פיצוי יחיד, רק בגובה הנזק שנגרם, ללא קשר למספר הפוליסות בהן היה מבוטח הרכב.

רשות שוק ההון בדקה בכל אחת מהשנים הנ"ל מקרים בהם הופקה יותר מפוליסות ביטוח רכב חובה אחת לאותו מספר רישוי באותה חברת ביטוח. ההסבר לכפל הביטוח הוא במקרים בהם מכר המבוטח את רכבו ועדיין לא ביטל את פוליסת הביטוח, בעוד בעליו החדשים של הרכב כבר רכש ביטוח חובה באותה חברה ללא שידע שהביטוח הקודם עדיין תקף.

בנוסף ומעבר לממצאים שהתגלו, חברות הביטוח נדרשו לערוך גם בדיקה עצמאית לאיתור מקרי כפל נוספים שלא נמצאו בביקורת, ומקרים בגין תקופות נוספות, ולפעול להשבת הכספים שנגבו ביתר על ידי פנייה לכל אחד מהמבוטחים הזכאים להשבת הכסף. בנוסף, הרשות הורתה לחברות הביטוח להקים מנגנוני בקרה וגילוי שוטפים כדי לוודא שמקרים של כפל ביטוח לא יישנו.

עמית גל, הממונה על שוק ההון: "ביקורת הרשות שנערכה בכל חברות הביטוח בתחום ביטוח רכב חובה היא חלק חשוב מהפעולות שמבוצעות על ידי הרשות לשמירה על מסגרת התנהלות הוגנת ושקופה של חברות הביטוח מול ציבור המבוטחים. שוק פיננסי הוגן ומתקדם הוא הכרחי לתמיכת הפעילות הכלכלית במשק ולשמירה על טובת הצרכנים. במקומות בהם מידע אודות כפל ביטוח קיים וזמין לחברות הביטוח, מצופה מהן לפעול על מנת לברר את הסיבות לכפל מול המבוטחים וליידע אותם בהתאם. הרשות תמשיך לפעול להבטחת התנהלות הוגנת כלפי המבוטחים והחוסכים בכל ענפי הביטוח והחיסכון".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
2 תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
2 Comments
החדשות ביותר
הישנות ביותר הכי מדורגות
Inline Feedbacks
View all comments
שלמה
28 ימים לפני

גונבים אותנו כל הזמן

מורדי
28 ימים לפני

גם לי גבו פעמיים
איך אני מקבל את הכסף חזרה?

אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן