"תורה לא בשמים היא"

מה הבטיח הצדיק במרכז לצעירים באשדוד?

מגדולי הבקיאים בעולם בש"ס בבלי וירושלמי בעל ה"כרם יהושע" במרכז לצעירים "ילדי שגיא ויעקב" • הבטחת הגר"י כהן: "כמעט כל אחד מסוגל להגיע לזה, והעיקר הוא שיהיה לו רצון"

הגר״י כהן אמש בילדי שגיא ויעקב

במסגרת שיעורי התורה מידי מוצ"ש במרכז לצעירים "ילדי שגיא ויעקב" ברובע א', הופתעו הצעירים מביקורו של הבקי הגאון המופלג, המופלא והמפורסם הרה"ג יהושע כהן שליט"א. מחבר ספר הנודע "כרם יהושוע" אשר בכל העולם, הוא מהיחידים שיודע את הש"ס בבלי וירושלמי במבחן סיכה במדוייק קולע אל השערה.

את פניו קיבל רב בית המדרש הרה"ג רבי אילן גוזל ראש הישיבה ובעל מחבר הספרים "פלא דורש" ה' חלקים שציין שזו הזדמנות לכל המשתתפים לקבל את ארגז הכלים לקניני התורה ולדעת את הש"ס.

במשך כשעה נשא דברים מרתקים הגר"י כהן ונתן בדבריו הדרכה מפורטת איך לומדים וזוכרים, כל אחד יכול לקנות את כל התורה כולה, דיבר על מעלת עמל ואהבת התורה תוך כדי שציין מקורות מדוייקים להפליא מכל הש"ס בבלי וירושלמי.

סיפר כי ספרו הנודע "כרם יהושע" יצא לאור עולם עד היום לבינתיים כ-42 מהדורות ונמכר ברבבות עותקים, ניתן להשיג את ספרו בכל מקום שמוסר שיעור.

עוד אמר, "רבותי תאמינו לי "תורה לא בשמים היא", וכל אחד ואחד יכול לידע ולקנות את כל התורה כולה. לאחד זה קצת קשה ולאחרים קשה יותר, אבל בסופו של דבר, כל אחד מסוגל להגיע לזה בס"ד. ובדידי הווה עובדא, לא אבותינו הגידו לנו, ולא קיבלתים עד מפי עד, אלא אני בעצמי היו לי תלמידים, שהיו להם כישרונות חלשים מאד, והיה להם זיכרון פחות מבינוני, ויש מהם שהיה להם זיכרון חלש ביותר, וב"ה גדלו והצליחו וגם עשו פרי, ואף אם הם לא יודעים את כל הש"ס, הרי יודעים לפחות חציו, והרי גם חצי הש"ס וכי מילתא זוטרא היא? הרי כל הון דעלמא אינו שווה אפילו אות אחת של התורה, "וכל חפצים לא ישוו בה", ודבר ברור הוא, שכמעט כל אחד מסוגל להגיע לזה, והעיקר הוא שיהיה לו רצון".

בסיום השיעור, התקיים שאלות ותשובות, אחד הבחורים שאל, כיצד עדיף לסכם את לימוד הגמרא האם בכתב או בע"פ? וענה שעדיף בעל פה.

הדגיש כי יש להוקיר את בעלי בתים המגיעים לבית המדרש לשעורי תורה שילמדו ברמה גבוהה שיאהבו את התורה כדי שבעתיד יעבירו כך לילדיהם שהם ודאי יהיו בני תורה בעצמם.

כאן הפתיע וריתק את הצעירים. כדי להאהיב את התורה על הצעירים פנה לצעירים ואמר להם קחו כל מסכת מסדר הש"ס, תאמרו לי רק את שני המילים שבסוף העמוד ואומר לכם מיד את שם המסכת ואת העמוד במדוייק!

לרגע היה שקט בבית המדרש, עד שאחד הבחורים לקח גמרא, כשבאוויר היה מתח נורא וקרא בקול שני מילים מסוף העמוד שבגמרא, תוך שניות ספורות הרב יהושע כהן ציין את שם המסכת, את העמוד במדוייק אם זה עמוד א' או עמוד ב' לקול השתאות כל המשתתפים.

בסיום, הצעירים עברו להתברך וחלקם רכשו את הספר "כרם יהושוע – עצות לזיכרון".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
3 תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
3 Comments
החדשות ביותר
הישנות ביותר הכי מדורגות
Inline Feedbacks
View all comments
יוסלה
1 חודש לפני

הבטיח להם טיפול נפשי לרב שלהם חחחחח

שמואל
1 חודש לפני

שלום רב לאוהבי תורתך ואין למו מכשול.

אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן