באורח נדיר

מדוע הגיע רבי ברוך אבוחצירא שליט”א לאשדוד?

באופן נדיר: הגיע לעירנו האדמו"ר רבי ברוך אבוחצירא כדי לנחם את משפחתו של בנש"ק הרה"צ רבי אליהו אבוחצירא זצ"ל

בניחום אבלים

זרם המנחמים ממשיך כל העת לפקוד את משפחתו של בנם של קדושים רבי אליהו אבוחצירא זצ"ל, ובראשם אדמור"ים ורבנים חשובים. למרות חולשתו הרבה, האדמו"ר רבי ברוך אבוחצירא שליט"א בנו של הרה"ק סידנא בבא סאלי זיע"א הגיע לנחם כאשר קודם לכם הגיעו בניו האדמור"ים רבי יהודה אבוחצירא, רבי משה אבוחצירא ורבי יצחק אבוחצירא.

האדמו"ר רבי ברוך אבוחצירא שליט"א נשא דברים קצרים עקב חולשתו ואמר: היינו קשורים ממש בנפש באהבה ובחיבה כיאה ויאה. צר לי מאוד אני אומר לכם, רבי אליהו היה איש תם וישר ירא אלוקים וסר מרע, צדיק מצדיקים שבדור דווקא, אלו הצדיקים האמיתיים, לא חיפש טיבותא לנפשיה, לא התפארות לא כבוד ולא משרה, כדרך אבותינו הק', רק לשבת באוהלה של תורה, אבל מה נאמר, מה נדבר ומה נצטדק, כך היה רצונו של בורא עולם.

במיוחד בימים קשים אלו שעוברים עלינו, על עם ישראל כאן בארץ ישראל שאנו מתבשרים כל יום בשורות קשות על חיילים הרוגים הי"ד שבאמת מוסרים את נפשם על קידוש ה'.

המנוח זצ"ל מצא את הזמן הזה למסור את נפשו לבוראו בימים אלו, אלא שאני יודע שבתוך תוכו היה אוהב ישראל ולא ראיתי הרבה כמוהו ובעוונותינו הרבים הקב"ה לוקח ובוחר את הטובים כדי לכפר על עם ישראל כדי שיבטלו הגזרות, לכן גם הוא הלך מעימנו כדי לבטל את הגזרות, הוא היה קרוב לבורא עולם.

היה שאר בשרינו מהחשובים במשפחה שלנו, ויהי רצון שיקויים בנו הכתוב, ובלע המוות לנצח ומחה ה' אלוקים דמעה מעל כל פנים, ושלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולכם, ומעתה ישמע במעונכם אך טוב וחסד כל הימים עַדֵי מהרה יקוצו וירננו שוכני עפר ויעמדו לקץ הימין.

כן הגיע המרא דאתרא הרה"ג רבי יוסף שיינין שליט"א שהכירו מקרוב מעבודת הקודש שלו ברבנות במשך עשרות בשנים ביושר ובאמת. רבני המשפחה ציינו כי המנוח זצ"ל לא החזיק טיבותא לנפשיה, במשך כל ימי חייו היה דבֵק בתורה ובלומדיה וזכה להיות תלמיד לרבותיו שא"ב הגה"צ רבי מכלוף אבוחצירא זצ"ל והגה"צ רבי מאיר אבוחצירא זצ"ל.

הבוקר לאחר תפילת שחרית, בני המשפחה עלו להתפלל על קברו שבבית העלמין אשדוד בחלקת חרדים מול ציונו של האדמו"ר מפיטסבורג זצ"ל, שם ערכו את התפילה בקריאת תהילים ומשניות לע"נ.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
11 תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
11 Comments
החדשות ביותר
הישנות ביותר הכי מדורגות
Inline Feedbacks
View all comments
אברהם איש החסד !
2 חודשים לפני

יהודים יקרים!
אים אין לכם מה לומר .
עדיף שתישתקו !

טופק
2 חודשים לפני

עכשיו גם כול הילדים אדמו"רים חחחה נהלים ברשות התורה גועל נפש

טופק
2 חודשים לפני

שיהיה בריא תמיד רדף בצע וכבוד לא מספיק להיות הבן של ולגדל זקן כבודו במקומו מונח

אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן