פסח כשר ושמח

לקראת חג הפסח: במועצה הדתית באשדוד מחזקים את הכשרות

מחלקת כשרות יזמה כנס הלכתי ומקצועי בדברי ההכנה והכשרות סניפי המרכולים לחג הפסח בעיר • הרב דהן: גם השנה יתפרסו "הגעלת כלים חינם" בכל אזורי העיר • מתנדבים למען השבת יסיירו במוצ"ש לשמור על הזמנים • מונה ראש ענף הפיקוח בכשרות הרב יצחק אלקבץ

הכנס ההלכתי והמקצועי

הכנס התקיים באולם שע"י המועצה הדתית בהשתתפות יו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן, הרב אברהם בוגנים מ"מ רב מחלקת הכשרות, מר יעקב שטרית סגן יו"ר המועה"ד ממונה על הכשרות ובתי הכנסת, מפקחי ומשגיחי הכשרות כמידי שנה בנוהל היערכות רשתות שיווק לחג הפסח.

את הישיבה פתח הרב עובדיה דהן בדברי ברכה וההערכה לכל מפקחי ומשגיחי הכשרות העושים עבודתם נאמנה במשך כל השנה, וקרא בשם המרא דאתרא הגר"ח פינטו האחראי על תחום הכשרות, שיש לחזק יותר לקראת חג הפסח, לפקוח עין יותר בזהירות יתירה. בדבריו תיאר את גודל האחריות על כל מפקח ומשגיח, הרבנים הראשיים סומכים עליכם ועל כן, על כל דבר שנראה חשוד או ספק, יש מיד להתריע אצל רב המחלקה הרב בוגנים שהוא ער לכל פניה בכל עת.

המועצה הדתית רכשה חוברות יקרות ומפוארות בעלות גבוהה לכל המפקחים, בה מפורטים בדיוק עם תמונות צבעוניות כיצד ואיך מכשירים במטבח התעשייתי בכל מקום להלכה ולמעשה.

בישר לציבור שגם השנה המועצה הדתית תעמיד נקודות להגעלת כלים "חינם" בכל רובעי העיר לרווחת תושבי העיר, אשר כל שנה מתעוררים ומגיעים בהמוניהם בשעות ובמקומות הנוחים לכל אזור ואזור.

וסיים בברכה לכל המפקחים והמשגיחים שיהי רצון שלא תצא תקלה תחת ידכם לעולם ותזכו לקדש שם שמים בעבודתכם.

כן חיזק את נושא "השבת" שעם המעבר לשעון הקיץ, השבת יוצאת מאוחר, לשים לב שהמשגיחים יבדקו ויוודאו שבעלי העסקים לא יפתחו את העסק ח"ו לפני השבת ואנו נארגן מתנדבים שיערכו סיורים כמו שיש מתנדבים בארגונים אחרים.

הרב אברהם בוגנים מ"מ רב מחלקת הכשרות הביא את דברי ברכתו של המרא דאתרא הגר"ח פינטו והקריא את מכתבו לכבוד הכינוס שבו גם קרא למנות את הרה"ג רבי יצחק אלקבץ שליט"א שהינו מומחה בתחום הכשרות במשך שנים רבות ל"ראש ענף הפיקוח", כדי שתהיה לו הסמכות לערוך סיור וביקורת בעסקים.

בסיום המכתב כתב הגר"ח פינטו: "בהתייעצות עם הרב עובדיה דהן, יו"ר המועצה הדתית התרשמנו כי יש צורך גדול בדבר לתועלת הרמת קרן הכשרות ואדרבא יהיה הרב יצחק אלקבץ לעזר ואחיסמך לתרום מזמנו לעזרת כולם ולכן, החלטנו למנותו לתפקיד "ראש ענף הפיקוח", בברכה ובתקווה שלא תצא תקלה תחת ידינו".

הרב בוגנים סיפר כי במשך תקופה יוצאים לסיור יום יום במפעלים ובאטליזים ובמסעדות, על מנת לעמוד מקרוב בכל נושא הכשרות בכל מקום ומקום.

דיבר בשבח המועצה הדתית המתחזקת בכל עת, את מחלקת הכשרות ומעמידה לטובת המשגיחים את הכלים לרשותם לצורך ההכשרה לפסח.

לסיום, הזכיר וחידד שוב את האחריות לבדוק היטב, היטב הדק שבכל המקומות יעמדו בתנאים והסיכומים בכשרות, שכל אזורי החמץ בימי חג הפסח יהיו מכוסים כראוי עם שילוט "חמץ – לא למכירה" כך גם במחסנים שלא ימצא מצב שיוציאו מוצרי חמץ לחנות למרות שב"ה יש תקנה של הרבנות הראשית לישראל שמערב פסח כל מוצרי החמץ יהיו חסומים בברקוד בכל אמצעי המכירה ויש לבדוק זאת בערב פסח שאכן מוצרי החמץ יהיו נעולים בקופות.

לסיום, המפקחים והמשגיחים קבלו חוברות היערכות לפסח תשפ"ד עם טפסי ההכשרה לכל עסקי המזון.

את הכנסת חתם ראש ענף הכשרות הרב יצחק אלקבץ בהוראות כיצד מבצעים הכשרות בכלים ומכונות שונות מנסיונו משנים עברו.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
1 תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
1 תגובה
החדשות ביותר
הישנות ביותר הכי מדורגות
Inline Feedbacks
View all comments
העוקץ
1 חודש לפני

גבי נרדם

אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן