בֵּרַכְנוּכֶם מִבֵּית ה'

לצד ראש הישיבה: הרבי מויז'ניץ בחן את בחורי ישיבות גור באשדוד

מעמד קבלת פנים מפוארת לכבוד כ"ק האדמו"ר הקוה"ט מויז'ניץ שליט"א בישיבות גור באשדוד בשילוב מעמד "אדירי התורה" | גלריה

במעמד המבחן. קרדיט: יהושע פרוכטר

מעמד מפואר ורב רושם נערכה אמש בהיכל ישיבות האחים חנצ'יסקי באשדוד, בקבלת פניו של כ"ק האדמו"ר הקוה"ט מויז'ניץ שליט"א השוהה בעיר בימים אלו ובשילוב מעמד "אדירי התורה" בו נבחנו מאות בחורי הישיבה על מסכתות הש"ס.

בשעות הערב הופיע כ"ק האדמו"ר שליט"א  בישיבה, כשאת פניו מקבל ראש הישיבה הרה"צ נחמיה אלתר שליט"א בן כ"ק האדמו"ר מגור.

פתח את המעמד המשגיח הרב אברהם מרדכי קוזק הי"ו בדבריו הוציא את רחשי לבבם של מאות הבחורים שזוכים לשבת במסיבה לכבודה של תורה במחיצתו של האורח הרם, בהמשך דבריו כיבד את הרה"ג חגי משה צין רב חסידי ויז'ניץ באשדוד לבחון את הבחורים על כל  מסכתות הש"ס.

הרב צין שליט"א החל לבחון את הבחורים שהפליאו בידיעותיהם כחיצים ביד גיבור, במשך המבחן אף זכו הבחורים שהאורח הרם אף בחן קמעה את הבחורים, והוסיף נופך מדיליה לחדד את הנלמד ולבאר את דברי התנאים והאמוראים.

במשך זמן ארוך נבחנו הבחורים כבסיומו הפליא כ"ק האדמו"ר שליט"א במאד את ידיעותיהם המחכימות של הבחורים וקרא עליהם את דברי הגמרא 'שימה בפיהם – שיהיו דברי תורה מחודדים בפיך שאם ישאלך אדם אל תגמגם'.

מיד בגמר המבחן פתח כ"ק האדמו"ר מויזניץ שליט"א בשיחת קודש. בדבריו האריך בהדרכה ברורה ונעימה כיצד נדרש מבחור הצועד בדרכי החסידות ללמוד ולעמול בתורת השם, בצטטו מדברי האור החיים הקדוש בקבלת התורה, בשמחה ובזריזות ולא ברפיון ידיים ובעצלות, בהכנעה וענוה, ובאחדות ואהבת חברים. והוסיף לשבח ולהביע את התפעלותו משליטתם הנפלאת של הבחורים בכל רחבי הש"ס ובכך מגדילים ומפארים את כבוד התורה וכבוד החסידות לשם ולתהילה.

האורח הרם האריך לשוחח בהערצה ובחיבה על זקני וגאוני חסידי גור לדורותיהם, שעם כל ידיעותיהם, למדנותם וגאונותם עמדו בחיל ובמורא לפני רבותיהם כעבדא קמיה מריה.

דברים מיוחדים הקדיש האדמו"ר שליט:א לכבודו של נשיא הישיבה כ"ק האדמו"ר מגור, ובירכו שיזכה לחזות עוד רבות בשנים בפירות הישיבה המובחרים בבריות גופא ונהורא מעליא.

בסיום שיחת קודש בירך האורח הרם על הגפן ואיחל ברב ברכות  את ראש הישיבה, מנהלי הישיבות וחברי הצוות, וברכה מיוחדת להרב יונתן בורנשטיין הי"ו מנכ"ל איחוד מוסדות גור.

בסיום המעמד נפרד כ"ק האדמו"ר מויזניץ  מהתלמידים, ואיחלם שיזכו לעלות ולהתעלות בתור ויראת שמים וחסידות וירוו הוריהם ומוריהם רוב תענוג ונחת דקדושה.

גלריה

צילום: יהושע פרוכטר

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן