פרסום ראשון

לפי הסדר: ככה חוגגים באשדוד את בין הזמנים של פסח

תכניות הנרחבות לאלפי בחורים וילדים, עשרות סניפים של ישיבת בין הזמנים, מופעי שעשועים בערב בדיקת חמץ, ופעילות למשפחה בחוה"מ • 'מאוגדים' בראשות סגר"ע הרב יחיאל וינגרטן יוצא לבין הזמנים יחד עם אגף החינוך החרדי בראשות הרב שמואל שוק וישיבת בני מרדכי בראשות הרב עזרא שור, ומציג את הקונספט שהפך מודל לחיקוי עבור ערים רבות
סגרע״ה הרב וינגרטן בסיור באחת מפעילויות מאוגדים

"בכל שטיבל באשדוד נפתחה השבוע ישיבה", אמר אחד הדרשנים – וצדק. בין הזמנים הביא לעיר אשדוד את אלפי הבחורים מישיבותיהם ברחבי הארץ, ואלה גדשו בהמוניהם את עשרות השטיבלך ובתי המדרשות ברחבי העיר כשבכל מקום מקבלים אותם רכזי 'מאוגדים' ביד פתוחה ועם תכניות מגובשות היטב, פרי שיתוף הפעולה ההדוק בין 'מאוגדים' בראשותו של סגר"ע הרב יחיאל וינגרטן עם הרב שמואל שוק מחזיק תיק חינוך חרדי המפעיל את פרויקט 'ורוממתנו' בימי בין הזמנים בשטיבלך.

קול התורה האדיר שבקע מכל שטיבל ומכל בית מדרש באשדוד השבוע, היה עוצמתי ועלה בתוקפו והיקפו על כל מה שחווינו בשנים קודמות. זו תוצאה ישירה של עבודת הצוות המיומן של רכזי מאוגדים שצברו ניסיון רב במהלך השנים, ובעיקר לב ורצון להיטיב, כאשר השנה הוחלט כי התכניות בשטיבלך יהיו בהתאמה יותר פרטנית, כך שאופי הפעילות וצורתה נקבעה יחד עם הרכזים והגבאים ועל פי בקשתם.

ניתן מימון רחב לסייע ביד הגבאים והרכזים, כשהמטרה היא אחת: לעשות הכל כדי שהבחורים יוכלו להקדיש גם בבין הזמנים שעות רבות ללימוד. כך למשל החלו כבר בשנים קודמות במימון ארוחות בוקר לבחורים, כדי לחסוך מהם את הצורך ללכת הביתה מיד אחרי שחרית לאכול והוא יכול להישאר ללמוד בשטיבל כשהבחור מקבל ארוחת בוקר מזינה ומלאה, ולאחר מכן פותח את היום בלימוד תורה ובהכנה לחג בספרי חסידות ומחשבה – כל סדר יומו נראה אחר כך אחרת, כשהוא גם נמרץ וחיוני לסייע בעבודות בבית לקראת החג כפי חלקו.

החשיבה על כל פרט מלווה את הבחור במשך כל ימי בין הזמנים, בתכניות, בפרסי עידוד ובכל מה שנדרש. כך גם במבצעים הייחודיים לילדים במהלך ימי החג שמתמרצים אותם להוסיף בלימוד ושינון התורה הקדושה. החשיבה הפרטנית הזו ניכרת גם בחלק של שיעורי התורה לאברכים שמתפרס על פני מגוון הדרשנים ובתי המדרשות בעיר, יחד עם הבאת משפיעים בעלי שם כמו הרה"צ אלימלך בידרמן, כדי לעורר את הציבור ברוממות החג ומצוותיו המיוחדות.

במוקד הפעילות המסורתית עומדת כמובן כאבן חן ישיבת בין הזמנים 'בני מרדכי' עליה ממונה חבר המועצה הרב עזרא שור, שנותנת תגמול נאה לכל בחור החפץ להקדיש שעות משלו ללימוד בימי בין הזמנים. גם כאן, כמו בפעילויות הנוספות שפירטנו, ההיררכיה המסודרת שנבנו במהלך השנים על ידי חברי אגודת ישראל באשדוד מרמת הניהול ועד הרכזים בשטח – מוכיחה עצמה כמודל מנצח שעובד בהצלחה מרובה בס"ד.

יש לציין שמדובר בתופעה שהחלה כמיזם אשדודי די ייחודי. אין זה דבר מצוי שחברי עירייה מפעילים באופן מרוכז סדרת שיעורים רחבה כל כך ומשקיעים תקציבים רבים בפעילות בין הזמנים בשטיבלך. היה זה בימיו של הרב מרדכי ליברמן שכמחזיק תיק התרבות התורנית השקיע בכך תקציב משמעותי, כאשר הדבר הלך והתעצם בקדנציה האחרונה תחת ידיו של יו"ר מאוגדים הרב יחיאל וינגרטן. כיום רבים הולכים אף הם בעקבות זאת ומנסים לשכפל גם אצלם את המיזמים שהוכחו כבעל ביקוש רב בציבור הרחב.

החלק החווייתי מקבל מענה היקפי לכל המשפחה בימי חול המועד עם הופעות ופעילויות, והחידוש בשנים האחרונות שלא רק במהלך החג ישנה פעילות אלא גם לפניו. מתוך אותה חשיבה פרטנית שציינו, החליטו בצוות התוכן של מאוגדים לארגן מופע שעשועים בערב בדיקת החמץ כתעסוקה לילדים ביום העמוס כל כך. דבר זה מביא הקלה רבה להורים שטרודים בנקיונות האחרונות שלפני בדיקת חמץ, בהכנות ובבישולים, כשהפעילות לילדים נותנת להם מרווח זמן שקט ורגוע.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
2 תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
2 Comments
החדשות ביותר
הישנות ביותר הכי מדורגות
Inline Feedbacks
View all comments
המעורר
29 ימים לפני

נא לפרסם לתועלת הציבור הקדוש את לוח הזמנים גם של מעגלים

אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן