ביקור חשוב

"לימוד התורה שלכם מגן על עם ישראל": כך התבטא הרבי ממעליץ לאברכי הכולל

כ"ק האדמו"ר ממעליץ שליט"א הגיע לביקור בכולל להוראה "תורה לשמה" בראשותו של הרה"ג רבי מאיר אבוחצירא רבה של הסיטי ורב ק"ק "תפארת רפאל" | גלריה

הרבי ממעליץ ולצידו הגאון רבי מאיר אבוחצירא שליט״א

את דבריו פתח בשמחה וקורת רוח לנוכח בית המדרש שהיה מלא באברכים ואמר, כמה מרנין לראות את האברכים היושבים ושוקדים על התורה כל היום וזה מעורר רחמים וחסדים בשמים על עם ישראל.

עמד על מעלת האחדות של עם ישראל שזה מתבטא בלימוד התורה וקיום המצוות, כל מצוה שמקיימים אומרים קודם "בשם כל ישראל", הביאור הוא, כשאדם לומד תורה או מקיים מצוה יכול לזכות בזה את כל עם ישראל, יוצא שכל יהודי שמקיים מצוה הוא מזכה את כל עם ישראל והוא מכפיל את הזכויות ברבבות.

אברכים יושבים ולומדים ומשקיעים שעות רבות בלימוד התורה ומכוונים בשם כל ישראל, יש זכות וחלק לכל עם ישראל בלימוד הזה, זהו חסד אמיתי וזה הפשט "תורת חסד על לשונה" שמזכה את כולם וזה מעורר חסדים ורחמים בשמים.

אנו נמצאים בזמן שזקוקים להרבה חסדים ורחמים בשמים, שנעבור את הזמנים הקשים הללו ונזכה לאור חדש על ציון תאיר, לא מספיק שהמלחמה תסתיים, אנו מבקשים דבר שלם! שתהיה מיד הגאולה השלמה ורוח הטומאה תעבור מהארץ, שהקב"ה ירחם על עם ישראל על שארית הפליטה על לומדי התורה שמקדישים את זמנם ללימוד התורה ביום ובלילה שודאי זה עושה נחת רוח בשמים.

אברכים יקרים, שעוזבים חיי עולם ועוסקים בתורה, צריך לכך הרבה מסירות נפש לכך, צריך הרבה כח וחיזוק כדי לשמור על ישוב הדעת שאברכים יוכלו ללמוד ולהתעמק בתורתינו הק'.

עוד אמר שלימוד תורה מתוך הדחק, זה הזכות הגדולה של עם ישראל להגן עלינו. עלינו לדעת כל מה שיהודי לומד תורה ומקיים מצוות, הוא מוסיף הכנה לקראת בית המקדש השלישי וזה הזכות של לומדי התורה שבלימודם עושים נחת רוח להקב"ה ומזכים את עם ישראל בכללותו וזה מוסיף קדושה בעולם הזה.

וסיים בברכה לידידי ראש הכולל הגר"מ אבוחצירא שהקב"ה יתן לו הכח להגדיל תורה ולהאדירה, לכל האברכים היקרים המסולאים בפז שימשיכו להקדיש את זמנם ללמוד התורה הק' ויעוררו חסד ורחמים על עם ישראל שנזכה לישועת עם ישראל בקרוב ולא ישמע שוד ושבר בגבולנו, ורק בשורות טובות ישועות ונחמות ויקבלו כולם את עול מלכותך וכל שונאי ישראל תיפול עליהם אימתה ופחד, ולא יעשו רע לעם ישראל ונזכה לגאולה השלמה במהרה בימינו עם משיח צדקנו.

הגר"מ אבוחצירא הודה לכ"ק האדמו"ר שליט"א ממעליץ על טרחתו הרבה שהגיע לכולל והשמיע מצוף נועם אמרותיו בפני האברכים, ועמד על ענין קדושת בית הכנסת והביא את לשון הזהר שצרות רעות מגיעים לעם ישראל בגלל שמדברים שיחת חולין בבית הכנסת, צריך מאוד להתחזק בזה, גדולי ישראל כשהיו נכנסים לבית הכנסת, כבר בכניסתם היו בפחד, ברתת, בזיע ובכפיפת קומה. והביא בשם ההפלאה שביאר את הפסוק "אם החרש תחרישי בעת הזאת" שאם אדם ישתוק בבתי כנסיות ובבתי מדרשות אז "רווח והצלה יעמוד ליהודים" ונעורר את קדושת ומעלת בית הכנסת ונזכה שיקויים בנו הפסוק "כי הנני מושיעך מרחוק ואת זרעך מארץ שבים ושב יעקב ושקט ושאנן ואין מחריד".

גלריה:

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
1 תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
1 תגובה
החדשות ביותר
הישנות ביותר הכי מדורגות
Inline Feedbacks
View all comments
שמעון
1 חודש לפני

אבא של כולם

אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן