לראשונה בחתימת בן הגר"ח

כעשרים רבנים בולטים במגזר: "להישמע להנחיות בהר מירון"

גדולי הרבנים במגזר החרדי על מתווה הילולת הרשב"י: "יש להישמע להוראות, ואלו הנוהגים לנסוע למירון בל"ג בעומר, לא ישהו בהר יותר מארבע שעות כפי שקבעו הממונים". לראשונה אף מופיעה במכתב זה חתימתו של הגאון רבי שלמה קנייבסקי, בנו של מרן שר התורה זצ"ל
הגרי''א דינר חותם על המכתב. צילום: באדיבות המצלם

יומיים להילולת הרשב"י במירון, כעשרים רבנים מהבולטים במגזר החרדי, בהם חברי מועצת חכמי התורה, רבני ערים, אבות בתי דין וראשי בתי הוראות, פונים לציבור במכתב חריג ומבקשים לשמור על הוראות הממונים, ושלא לחרוג משהייה של ארבע שעות על ההר.

במכתב שיצא מבית דינו של ראב"ד בני ברק, הגאון רבי יהודה סילמן ועליו חתומים הרבנים הנוספים תחת הכותרת 'קריאת קודש', נכתב: "לאחר האסון הכבד והמחריד שפקד את עם ישראל בשנה שעברה בהסתלק מאיתנו 45 מתפללים בגזירת שמים נוראה ה"י, רח"ל, ולקראת ההילולא הבעל"ט שתחול בשבוע הבא, התכנסו האחראים לדון איך למנוע דוחק כזה וחשש פיקוח נפש בשנה זו, וקבעו מספר כללים בזה כדי שלא כל המתפללים יגיעו באותה השעה, וגם הוסיפו תיקונים רבים והכל למען הבטיחות של ציבור המתפללים".

מכתב הרבנים לקראת ל"ג בעומר

"בוודאי שיש להישמע להוראות ואלו הנוהגים לנסוע למירון בל"ג בעומר, לא ישהו בהר יותר מארבע שעות כפי שקבעו הממונים, ואסור באיסור חמור להיכנס לעימותים, ודחיפות וכיוצא בזה, שיש במעשים אלו חילול השם וסכנה רוחנית וגשמית, ואכמ"ל".

הרבנים מוסיפים ופונים לציבור המבקשים להשתתף בהילולא: "מי שאבותיו לא נהגו בנסיעה זו יכול למנוע עצמו מזה בשנה זו, או לדחות את הנסיעה לימים אחרים, ולהקדיש את הזמן הקדוש של ל"ג בעומר ללימוד מתורתו של רשב"י זי"ע, ויהיה זה לעילוי נשמת 45 המתפללים הקדושים שנהרגו במקום הקדוש".

את מכתבם מסיימים הרבנים בברכת "וכל השומעים יתברכו בכל הברכות הכתובות בתורה ברוב נחת דקדושה ועליה בתורה ויר"ש מתוך הרחבת הדעת. ונזכה לבשורות טובות בביאת המשיח במהרה בימינו אכי"ר.

על המכתב חתומים, מלבד הגר"י סילמן, גם חברי מועצת חכמי התורה – הגאון רבי שמעון בעדני, הגאון רבי ראובן אלבז, הגאון רבי משה מאיה והגאון רבי דוד יוסף, לצד הגה"צ רבי שמעון גלאי, הגאון רבי יהודה אריה הלוי דינר – רב מרכז בני ברק, הגאון רבי שלמה מחפוד – גאב"ד יורה דעה, הגאון רבי חיים צבי שפירא – ראב"ד בעלזא ורב קהל חסידים רמת אהרון, הגאון רבי יצחק רצאבי – פוסק עדת תימן, הגאון רבי יעקב מאיר שטרן – דומ"צ חסידי ויז'ניץ, הגאון רבי ברוך שרגא – ראב"ד ירושלים, הגאון רבי יוסף שיינין – רבה של אשדוד, הגאון רבי מרדכי מלכה – רבה של אלעד, הגאון רבי ציון כהן – רבה של אור יהודה, הגאון רבי זמיר כהן – ראש ישיבת נזר התורה וראש ארגון 'הידברות', הגאון רבי חיים רבי – ראש מוסדות 'עטרת חכמים' בחולון והגאון רבי עמרם פריד.

לראשונה אף מופיעה במכתב זה חתימתו של הגאון רבי שלמה קנייבסקי, בנו של מרן שר התורה הגר"ח זצ"ל וראש ישיבת קרית מלך. זהו המכתב הציבורי הראשון שעליו מתנוססת חתימתו מאז פטירת אביו.

מכתב הרבנים מצטרף לקריאתם של מרנן ורבנן ומגיע על רקע ההנחיה לפיה כלל העולים למירון חייבים לרכוש כרטיס מראש, כאשר הכרטיס מהווה אישור שהייה למשך 4 שעות בהר. בימים שעוד נותרו, רבנים נוספים ובני משפחות קרבנות האסון שנספו, צפויים לצאת אף הם בקריאה דומה לכל שדרות הציבור.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן