זכותו תגן עלינו

כך ציינו את הילולת הבבא סאלי במוסדות בית מאיר

ההילולא המרכזית לבבא סאלי ע"י מוסדות התורה והחסד "בית מאיר" • נינו האדמו"ר רבי שמואל שמעון טולידאנו: ״ברכותיו עשו פירות כי כל ימיו עסק בתורה בקדושה ובטהר בתעניות ובסיגופים״

במעמד ההילולא

קהל רב השתתף בהילולא רבה לרבן ואוהבן של ישראל האדמו"ר סידנא בבא סאלי רבי ישראל אבוחצירא זצוק"ל שנערכה ע"י מוסדות התורה והחסד "בית מאיר" בראשות נינו של בעל ההילולא האדמו"ר בנש"ק הרה"צ רבי שמואל שמעון טולידאנו שליט"א במרכז הארועים המפואר "אווניו" קרית שדה התעופה.

המעמד החל בכניסה לאולם, כשקהל רב מרחבי הארץ הגיעו לכבד ולהוקיר את הגר"ש טולידאנו על פעילותו המבורכת בכל ימות השנה בשיעורי תורה והתעוררות בהדלקת נרות לכבוד הצדיק זצוק"ל, לאחר מכן היסבו לסעודת מצוה סביב שולחנות ערוכים.

במהלך הערב הפייטן העולמי משה לוק השמיע פיוטים ושירה לאדמור"י ורבני משפחת אבוחצירא מתוך הספר "יגל יעקב" ועל כולם את השיר שכתב בעל ההילולא סידנא בבא סאלי, יודו לך רעיוני.. אשמח בך גואל נפשי, את גאולת עולם, ובסיומו הצפיה לגאולה השלמה: "מצפים אבות ועוללי עשה לטובה אות, כלילו גדילי בניך עד תילם".

בשיאו של הערב הושמע המשא המרכזי מפיו של האדמו"ר בנש"ק הרה"צ רבי שמואל שמעון טולידאנו שליט"א שבדבריו האריך על דרך סוד הצדיקים מאז ולדורות שזה תמיד ע"י שעסקו בתורה במסירות נפש, גם בתנאים הקשים ביותר, והזכיר את תקופתו של חזקיה מלך יהודה שהרביץ תורה בעם ישראל עד שכל דורו היו תלמידי חכמים כמובא בגמרא שלא היה בכל ממלכת יהודה ילד או ילדה שלא היו בקיאים בהלכות טומאה וטהרה.

כך היה דרכו של הסבא הגדול סידנא בבא סאלי, מאז שהיה ילד קטן כבר נהג בתעניות ובסיגופים אבל היה לומד תורה יומם ולילה והיה מתקדש ומיטהר במקוה של מים קרים, כך כל ימי חייו עסק בתורה והגיע למדרגות הגבוהות ביותר שכל היוצא מפיו – יעשה, שתפילותיו היו עושים פירות והיה פועל ישועות בקרב הארץ.

וסיים שבזכות הצדיק הסבא הגדול הבבא סאלי זצוק"ל, כל החטופים השבויים ישובו לביתם לחיים טובים ולשלום, הקב"ה ישמור את כל החיילים שלנו שלא ישפך דם מישראל ויגזור עליהם גזרות טובות ונזכה לגאולה ברחמים בזכות הבבא סאלי שכל ימיו חיכה לביאת המשיח והיה מוכן עם הגלימה החדשה והיה אומר אני אהיה הראשון לקבל את המשיח ואמר שלא זכה, כי קיבל על עצמו ללכת כפרה על עם ישראל, הקב"ה יברך את כל העוזרים והמסייעים להילולא הגדולה לכבוד הצדיק שיזכו להיוושע בתשועת עולמים, ברכה והצלחה וימלא ה' משאלות ליבם לטובה ולברכה.

בשלב זה הדליק את הנר לכבודו של בעל ההילולא שהערב מציינים 40 שנה להסתלקותו, כשהוא צירף יחד עם הידידים העוזרים והתומכים במוסדות וכך הדליקו יחד את הנר המרכזי תוך כדי ששר את הפיוט של הבבא סאלי "יודו לך רעיוני"… מיד אחר כך, הקהל הרחב עבר בהמוניו להתברך לישועה ורחמים.

גלריה:

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
1 תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
1 תגובה
החדשות ביותר
הישנות ביותר הכי מדורגות
Inline Feedbacks
View all comments
מאיר
4 חודשים לפני

זכותו תגן עלינו אמן

אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן