גיבוי חסר תקדים

"יזרוק לך פירור פה ושם": מכתבו החריף של מנהיג דגל התורה באשדוד

גאב"ד אשדוד, הגרי"ב שרייבר שליט"א, קיבל אתמול לביתו את נציגי 'אשדוד התורנית' והרעיף עליהם ברכות. "אנשי מעש וותיקים ומנוסים" • לאחר מכן נשא דברים בישיבת 'עטרת צבי' שם הבהיר כי "אחדות שבה כולם נדרשים לפעול בהתאם לרצונו של אחד אינה אחדות" • במכתב אף נשמע הגרי"ב נחרץ עוד יותר: "וכאשר אינך עומד בראש מעייניו יזרוק לך פירור פה ושם, וכל ימיך בעמוד והחסר קאי"

נציגי אשדוד התורנית אצל הגר״ב שרייבר

נציגי 'אשדוד התורנית' זוכים לגיבוי נלהב, חסר תקדים בעוצמתו, מהגרי"ב שרייבר שליט"א גאב"ד אשדוד ומי שנחשב לדמות שיש לה השפעה רבה בעיר, הרבה מעבר לגבולות קהילתו. הגרי"ב ביטא אתמול את דעתו, ללא כחל ושרק, בדברים נחרצים וברורים שמסר הן לנציגים עצמם, כאשר הוא חוזר לאחר מכן ומבהיר את דעתו בדרשה נלהבת שמסר בפני תלמידי כוללי 'עטרת צבי', מכל החוגים והעדות, ואף טורח ומחדד את הדברים בכתב ידו, במכתב שהוציא ופירסם במטרה לגלות את דעתו.

אתמול (ג') התקבלו במעונו של הגרי"ב באשדוד שלושת נציגי 'אשדוד התורנית', הסיעה המאחדת בתוכה את סיעות 'מחזיקי הדת', כלל חסידי ו'דגל התורה' באשדוד: הרב אפריים וובר, הרב יהושע טננהויז והרב עמנואל כהן ארזי. הרב שרייבר חלק לנציגים מחמאות על עשייתם עדכה, והבהיר כי מדובר ב"אנשי מעש וותיקים ומנוסים", כפי שטרח ורשם לאחר מכן במכתבו.

הגרי"ב התעניין בנעשה ברשימה ושמח לשמוע כי בדעתם של הנציגים לפעול לחלוקה שיוויונית של משאבי העיריה, זאת כאשר עד כה אלו שנהנו מאותם משאבים היו דווקא אלו שהיו 'קרובים לצלחת'. הגאב"ד הביע את שביעות רצונו מכך, וכששמע שיש מי שטוען שהריצה ברשימה המאוחדת פוגעת באחדות, אמר: "אחדות שמורכבת מכך שישנו אדם אחד שעושה ככל העולה על רוחו בעוד שכל היתרנ דרשים להסכים לו, אינה אחדות. אחדות משמעותה שכולם פועלים יחד, בעצה אחת ומתוך ראיה כוללת של כל חלקי הציבור. זו אחדות". לאחר מכן חזר וכפל את ברכתו להצלחה.

אך לא די בכך. למרבה ההפתעה, נודע לאחר מכן כי לאחר שיעורו הקבוע של הגרי"ב שנמסר במוסדות 'עטרת צבי', לצידו של ראשה הישיבה הגאון רבי אברהם אלטמן שליט"א, חזר הגרי"ב והבהיר את דעתו והוא אמר כי "בשונה מהבחירות לכנסת, הפעם ישנה חשיבות לכך שכל נציג יפעל בהתאם לרצונם של שולחיו והוא לא יפעל לרצות רק חוג מסויים. בדיוק כפי שאין מצביעים ל'ועד בית' של בניין אחר אלא לועד הבית של הבניין שלך, כך השאיפה היא שהנציגים שאותם אנו שולחים למועצה יפעלו לסייע ולתת מענה לכלל הציבור".

הדברים חזרו וקיבלו ביטוי במכתב שכתב ופירסם הגרי"ב באותו היום, כאשר המכתב מכה גלים רבים בעיר ומחוץ לה. במכתבו מתייחס הגרי"ב במפורש למצב בעיר והוא קובע כי "כל מי שמתמצא קצת יודע כי הוא דבר קריטי מאד לחיי הקהילה בכלל ולצורך כל יחיד ויחיד בפרט, באשר שכשיש לך נציג שייצג אותך ויש לו אינטרס אישי בהצלחתך אזי הוא יכול לעזור הרבה מאד מאדוכאשר אינך עומד בראש מעייניו יזרוק לך פירור פה ושם, וכל ימיך בעמוד והחסר קאי"

ולכן, ממשיך הגרי"ב בדבריו הנחרצים, "הוקמה רשימת דגל אשדוד התורנית אשר עומדים בראשה שלושה נציגים אנשי מעש וותיקים ומנוסים, ובמאמץ לא גדול יכנסו שלושתם לתפקידם".

את מכתבו, אותו מסיים הגרי"ב בהבטחה "ועתידה בת קול להיות מפוצצת בראשי ההרים ואומרת מי פעל עם קל יטול שכרו", מפנה הגאב"ד ל"כל מי שחשוב לו שמוסדות התורה שלנו הן אשכנזים הן ספרדים יעלו ויפרחו: נא להצביע בבוא היום ולפעול ולהפעיל כל אחד כפי אפשרויותיו כי בנפשנו הדבר, וכל מי שפועל בזה אינו מועיל רק לאחרים אלא עושה טובה לעצמו כפשוטו ממש".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
20 תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
20 Comments
החדשות ביותר
הישנות ביותר הכי מדורגות
Inline Feedbacks
View all comments
חיים וינברג
2 חודשים לפני

יש מפלגה בראשות יניב קקון ומאיר אברזיל האשדודים המפלגה היחידה בעיר שפועלת למען כולם

יהודה וינברג רובע ז
2 חודשים לפני

אגודת ישראל ג' דאגה לכל צרכי העיר, חסידים וספרדים

משה
2 חודשים לפני

בני התורה הספרדים מצביעים לדגל כהוראת מורינו הגאב"ד

אברהם
2 חודשים לפני

מי שמכיא את הפוליטיקה המקומית יודע שמי שתמיד נתן ועזר לכל פונה זה עזרא שור ושמואל שוק מאגודת ישראל שסימנה ג,
והנציגים האחרים דאגו רק לעצמם ולקהילות שלהם.

ביום ג מצביעים ג, ולא מרימים דגל לבן!

נ.ב. אני משתייך לשלומי אמונים וצר לי על הפילוג שנעשה באשדוד, שידועה כאי של שלום ואחדות בין הקהילות, וע"כ אני יצביע בעד האחדות ונגד.

דודי
2 חודשים לפני

בתקווה שסוף סוף יהיה ציבור בני התורה הספרדים יקבלו את אשר מגיע להם ויוכלו לפרוח ולשגשג ללא צורך להתחנן על כל שקל ועל כל הקצאה.
כמה עצוב שהתקווה הזאת מגיעה ממקומות אחרים ולא יכולה להגיע מהמקום הטבעי שהוא תנועת ש’’ס . כפי שנעשה בערים אחרות כדוגמת ירושלים ששם ש’’ס המקומית השכילה לתת לבני התורה את היחס והמענה הראוים ואכן ההתפחות שם היא אדירה.

אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן