אֲנִי לְדוֹדִי וְדוֹדִי לִי

יותר מאלף איש באמירת סליחות הראשונות ב"ילדי שגיא ויעקב" באשדוד • צפו

במעמד האדמו"ר הגה"צ רבי דוד חניה פינטו שליט"א נערך עצרת התעוררות לכבוד ההילולא להרמ"א פנינטו זצוק"ל • הגר"ד פינטו: "המרכז לצעירים ילדי שגיא ויעקב קירב אלפים לה' יתברך בדרכי נועם"

באמירת הסליחות אמש

יותר מאלף איש גברים ונשים השתתפו אמש במוצאי שבת בעצרת התעוררות ואמירת סליחות ברוב עם במעמד האדמו"ר הגה"צ רבי דוד חנניה פינטו שליט"א נשיא ממלכת התורה "אורות חיים ומשה" שע"י המרכז לצעירים "ילדי שגיא ויעקב" באולם 'ממילא', מכיון שבית המדרש למרות שהורחב, אינו מספיק להכיל את קהל ההמונים המתווסף משנה לשנה.

השנה נפתחה עצרת הסליחות בסימן של לח' שנים להאי חסידא ופרישא, המנורה הטהורה, עמוד צלותהון דישראל, אריה במסתרים, הצדיק רבי משה אהרן פינטו זצוק"ל מדמויות ההוד שהאצילו על עירנו אשדוד במשך עשרות בשנים מאז עלה לשמי מרומים.

לקראת חצות לילה החלה נהירה גדולה של ציבור רחב שברובם הגדול בני נוער שהגיעו לעצרת הסליחות. את העצרת פתח רב המרכז לצעירים הרב אילן גוזל שליט"א בעל ה"פלא דורש" ד' חלקים אשר תיאר את גודל וחשיבות הזמן היקר של ימים אלו בהם אומרים סליחות ושבים אל ה', בדבריו קידם בברכה את האדמו"ר הגה"צ רבי דוד חנניה פינטו שליט"א שהיה הראשון שהניח את אבן היסוד להצלחת המרכז לצעירים והכיר מקרוב את מייסד המקום רבי שגיא זצ"ל והודה מקרב לב להגר"ד פינטו אשר בכל הזדמנות מרעיף חביבות וברכות למרכז לצעירים "ילדי שגיא ויעקב".

בשיר מיוחד שהולחן לכבוד ההילולא הגדולה שתתקיים בסוף החודש להרה"ק רבי חיים פינטו זיע"א, התקבל האדמו"ר הגר"ד פינטו שכל הקהל קם על רגליו ונישק את ידיו עד להגיעו לשולחן המזרח.

לצידו ישבו רבני המרכז לצעירים הרב אילן גוזל, הרב שמעון יוחאי יפרח, הרב שלום לוי והרב מרדכי מיכאלי.

במשך קרוב לשעה נשא דברי התעוררות האדמו"ר הגר"ד פינטו על מעלתם של ימי חודש אלול וגודל מעלתה של התשובה בפרט בימים אלו ובדבריו הרחיב במידת האמונה והבטחון והביא מעשים והנהגות בקדוש מבית אביו הרה"צ הרמ"א פינטו זצוק"ל.

זה הלילה הראשון שאנו מתנקים מהליכלוך של כל השנה ואנו נכנסים לאני לדודי ודודי לי, שמחתי לשמוע את הרב אילן גוזל שאמר שכמו הדור שלנו לא היה, שיש בו הרבה תורה, הרבה בתי מדרשות, דור שאוהבים את הקב"ה וזה רואים כאן שאתם באים לכאן בשעה כה מאוחרת, הלב שלכם הוא להקב"ה כולם באים בהמוניהם ומרגישים את האני לדודי, אמר הגר"ד פינטו.

ב"ה כמה מאות ואלפים שחזרו בתשובה בזכות המקום הזה ילדי שגיא ויעקב. יהי רצון שתפילות אלו יתקבלו לרחמים ולרצון, וזה יהיה ההתחלה שלנו עד ראש השנה ונזכה לשנה טובה ומתוקה וזכות האבא הרה"ק זצוק"ל תגן בעדכם וזכות רבי שגיא שכל כך מסר עצמו על התורה תגן בעדכם. ולסיום בירך את מזכה הרבים הרב אילן גוזל רב המרכז לצעירים "ילדי שגיא ויעקב", את הרבנים ואת כל המשתתפים בשנה טובה ומבורכת.

לאחר אמירת קריאת שמע נגשו לאמירת הסליחות, כאשר לפני התיבה עבר האדמו"ר הגה"צ רבי דוד חנניה פינטו שליט"א יחד עם הרב אילן גוזל.

קהל ההמונים אמרו את הסליחות בהתרגשות מילה במילה והיכו על חטא בהכנעה מתוך חרטה כעבד לפני קונו. בשעת אמירת הי"ג מידות של רחמים שמעו את קול השופר הרומז לקול הפנימי המצוי בעומק נפשות ישראל, בלא אומר ובלא דברים בקולות של תרועות ויבבות, העולים מן האדם באמצעות השופר ומביאים לידי חרטה ורצון להשתנות ולקבל מעשים טובים.

לקראת שעת לילה מאוחרת הסתיים אמירת הסליחות עם ברכת מי שבירך לקהל ההמונים.

הקהל התפזר תוך שליוה וביקש את ברכותיו של האדמו"ר הגר"ד פינטו והודה לו על דבריו המחזקים.

צפו בגלריה:

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
2 תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
2 Comments
החדשות ביותר
הישנות ביותר הכי מדורגות
Inline Feedbacks
View all comments
שגיא
7 חודשים לפני

הייתי שם היה בגסרים בערך 150 ובנשים חצי מיזה. איך הגעתם לאלף איש אני לא יודע??!!

אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן