זוכרים את המתנדב:

חמש שנים לפטירת איש החסד הרב אברהם טובול ז"ל

התקיים עצרת מספד והתעוררות וסעודת מצוה בבית הכנסת "אור מאיר" בראשות הרה"ג ר' אבנר עמר שליט"א מנכ"ל רשת מעיין החינוך התורני "בני יוסף"

בעלייה לקברו של איש החסד במלאות חמש שנים לפטירתו

קודם העצרת בני המשפחה ומוקירי זכרו עלו להתפלל על קברו בבית העלמין בחלקה 60 קראו משניות ותהילים לע"נ.

איש החסד הרב אברהם טובול ז"ל

לאחר תפילת מנחה נשא דברי התעוררות ראש הכולל הרה"ג ר' יעקב עמר ראש ישיבת "שלום רב".

בדבריו ציין את דמותו המופלאה גם לאחר חמש שנים שנסתלק מאיתנו כולנו זוכרים שהיה קובע את מקום לימודיו כאן בכולל להוראה "אור מאיר" בראשותו של מו"ר אבי הרה"ג ר' אבנר עמר, גם את תפילותיו בימי חול ושבת קודש. עם השנים זכה ליסד עם חבריו שיעור הלכה חשוב ושיעור קבוע בספר הק' אור החיים עה"ת כשאת השיעור מסר הרה"ג ר' שלמה חרז מהרבנים הבולטים בעיר.

היה ידוע כמסור בכל מאודו בקיום מצות כיבוד אב ואם, כך גם נהג בזקניו, שהיה נוהג לבקרם לעיתים קרובות ודואג לכל צורכיהם כדי להקל על הוריו שיחי'.

היה מטבעו איש חי רב פעלים לתורה ולחסד, עזר למשפחות ברוכות ילדים, אלמנות ויתומים בעיקר לפני החגים, היה מתרוצץ כדי לדאוג לכל צרכיהם בממון ובמצרכים, ביגוד והנעלה והכל בצנעה יתרה, ביתו היה פתוח לחסד בכל ענין וענין כפי יכולתו.

בין פעולות החסד בימי חייו היה חבר בארגון 'איחוד הצלה' וזכה להיות שותף במקרים רבים של הצלת חיים.

בדבריו הרחיב על מעלת מידת החסד והביא על כך בשם בעל החפץ חיים זיע"א ועמד על מידותיו הגדולות ובפרט בבין אדם לחבירו. אברהם ז"ל היה דמות מיוחדת של חסד ומחשבתו תמיד היתה על השני. היה בן תורה והיה אוהב תורה ועל כך כותלי בית המדרש "אור מאיר" מעידים, שהיה מגיע מידי שבת בשבתו לתפילת נץ החמה ולאחריה היה משתתף בשיעור תורה כשלוש שעות, גם בתקופות הקשות כשהיה חולה מאוד, היה מתאמץ מתוך מסירות נפש של ממש עם כאבים קשים להגיע לבית הכנסת ולהתפלל בציבור ולשמוע שיעור תורה.

לאחר אמירת האשכבה לע"נ, הציבור התפלל תפילת ערבית ברוב עם.

 

 

 

 

 

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן