סמוך לחג השבועות

חבר מועצת חכמי התורה הכין את בחורי הישיבה לקבלת התורה

בישיבת "נחלת ישראל" באשדוד ערכו הכנה עם שיחת חיזוק עם חבר מועצת חכמי התורה הגר"י כהן • שתקבלו את התורה ותתעסקו בה, תהיו מטוהרים ומזוככים • ברכה מיוחדת לראש העיר ד"ר לסרי ולנציגו אבי אמסלם ממ"ק ראה"ע על הרחבת גבולות התורה בעיר

פחות מיממה הגיע לאשדוד הגאון הרב יהודה כהן שליט"א ראש ישיבות "יקירי ירושלים" ו"באר התלמוד" וחבר מועצת חכמי התורה ומסר שיחת חיזוק והתעוררות בישיבת "נחלת ישראל" ברובע ז' בראשות הרה"ג ר' יעקב אמסלם שליט"א.

את פניו קיבל ראש הישיבה הרה"ג ר' יעקב אמסלם ששמע על התפתחותה של הישיבה הגדולה ועל התלמידים, ששוקדים על לימודם בפרט בימים שאלו של שלושת ימי הגבלה, כמו כן סיפר שזכה לפתוח ישיבה לצעירים אשר כבר קיימת מס' שנים וב"ה הצורבים הצעירים מתעלים בלימודם בתורה ויראת שמים.

עם הגעתו להיכל בית המדרש, הביע את שמחתו לנוכח אולם בית המדרש שהיה מלא מפה לפה, בדבריו במשך קרוב לשעה מסר דברי חיזוק והכנה לקראת חג השבועות, בדבריו הביא את הגמ' במסכת שבת, בביאור הפסוק, "ויתיצבו בתחתית ההר", מלמד שכפה הקב"ה עליהם את ההר כגיגית, ואמר להם, אם אתם מקבלים התורה מוטב, ואם לאו שם תהא קבורתכם. אחרי שעם ישראל אמרו 'נעשה ונשמע', אנו מוכנים לקבל את התורה בלי שאלה, הקב"ה כופה עליהם, בדבריו עמד, איך יתכן? כזה רצון ואהבה היה להם לקבל תורה, והקב"ה מגיב בצורה חמורה, על מה ולמה?

והביא בשם תרגום יונתן בן עוזיאל שבאותו הזמן, ההר היה זך בהיר וצלול כמו זכוכית, וכך היו מתחת להר הזה. ופשוט שכך היה, שהרי כתוב "וכל העם רואים את הקולות ואת הלפידים", איך ראו? אלא ודאי שההר היה שקוף, ויכלו לראות דרכו הכל.

אבל עדיין, מה השי"ת רצה לרמוז להם? הקב"ה ברא את עולמו בארבע יסודות, אש רוח מים ועפר, העפר הוא היסוד העכור ביותר, עפר וסלעים זה עכור וחשוך. וכשירד הקב"ה להר סיני לתת את התורה לישראל, ההר התרומם ועמד באויר כמו נוצה, והחומר הגס והעכור נהפך לזכוכית לבנה, וריחף מעל לראשיהם, וראו הכל. אמר הקב"ה, אתם אמרתם 'נעשה ונשמע', שמא אתם חושבים שמקבלת התורה אתם תהיו סגורים, ישימו אתכם בישיבה סגורה עם עול ומשמעת בלי חופש.

והקב"ה אומר לעם ישראל, שימו לב מה אני עושה אתכם, אני רק ירדתי להר סיני לתת לכם את התורה, רק עצם "ההכנה לקבלת התורה", כבר הפך את הר סיני לדבר רוחני וזך שרואים דרכו הכל. אז תארו לעצמכם כשתקבלו את תורתי ותעסקו בה, כמה תהיו מטוהרים ומזוככים כשתהיו עם התורה, השעשוע שלכם זה התורה ורק התורה, אבל אם לא תקבלו את התורה, תשארו קבורים בחומר שאתם שקועים בו.

וסיים, אשריכם בני תורה בחורים יקרים, בזמן שבו 'החושך יכסה ארץ וערפל לאומים', אתם זכיתם – 'ועליך יזרח ה' וכבודו עליך יראה', בזמן שכל העולם חושך, איפה נמצא אור התורה? איפה הוא מאיר? אתם האור של התורה! ובזכות עמל התורה, תזכו לקבלת התורה בשמחה ותעלו מעלה במעלות התורה והיראה, ונזכה לגאולה שלמה וליישוב הדעת לעסוק בתורה הקדושה כל הימים, אמן.

בטרם צאתו בירך את ראש הישיבה הגר"י אמסלם המשקיע בתלמידים שיזכה שיצאו מהיכל הישיבה, מרביצי תורה וירחיב ה' גבולו בתלמידים, בירך את הרמי"ם שיזכו לראות פרי בעמלם, וכן התלמידים עברו לפניו להתברך לקראת חג מתן תורה.

בצאתו, שמח לשמוע על פעילותו המבורכת של כבוד ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי הי"ו שכל גדולי ישראל מכל העדות והחוגים תמכו בו, שזכה להרחיב את גבולות התורה ובפרט לציבור בני התורה בעיר אשדוד יחד עם הנציג המקומי ממ"ק ראה"ע אבי אמסלם.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
1 תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
1 תגובה
החדשות ביותר
הישנות ביותר הכי מדורגות
Inline Feedbacks
View all comments
אשדודי
29 ימים לפני

מוטי כהן עורך הכתבה כולה מסולפת
העיקר להזכיר את לסרי
חחחח

אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן