"ממשיכים בכל הכוח - תפנו אלינו"

חברת מועצת העיר אשדוד מסכמת את הכישלון: "העם רוצה להפסיק ללכת לקלפי אחת לשנה"

חברת מועצת העיר אשדוד, סטלה שנקל-ויינשטיין, שהקימה את מפלגת שלושים ארבעים, מסכמת בפוסט את הכישלון הגדול שנחלה בבחירות האחרונות, שבהן זכתה מפלגתה בפחות מאלף קולות
ספירת הקולות. צילום: שלומי אמסלם

חברת מועצת העיר אשדוד, סטלה שנקל-ויינשטיין, שהקימה את מפלגת שלושים ארבעים, פרסמה פוסט שבו היא מתייחס לכישלון הגדול שנחלה בבחירות האחרונות, שבהן זכתה מפלגתה בפחות מאלף קולות.

"אז הגיע הזמן לסכם, או שאולי זו רק ההתחלה?", פתחה ויינשטיין את הפוסט הארוך, "במשך חודש וחצי שמעתי אלפי פעמים את השאלה למה לרוץ? האמת היא ששאלתי את עצמי את השאלה הזו גם כן אינספור פעמים, הרי אני אדם של מספרים והיה לי ברור שאני הולכת לקראת משימה בלתי אפשרית, אז למה בכל זאת כן? תוצאות הקמפיין והתקציב (או חוסר התקציב) הוכיח שלא, אף אחד לא הריץ אותנו, ולא באנו לקחת קולות מאף אחד). אז שוב נשאלת השאלה, מה כן?"

"ב-17.7.2020 נכנסתי לרכב שלי והתחלתי מסע. אני תוהה המון פעמים אם הייתי יודעת מראש את המסע המטלטל שאעבור מאותו הרגע במשך שנתיים וחצי, האם הייתי נכנסת באותו היום לרכב בכלל? כנראה שכן. נכנסתי לאוטו ובכעס רב נסעתי לכנסת כדי לבקש מהנציגים שבשבילם הצבעתי במשך כל חיי הבוגרים שיעזרו לי למנוע קריסה של הענף ממנו התפרנסתי. הסתובבתי במסדרונות הכנסת ובעוד העצמאים מהענף שלי ומענפים נוספים קרסו באותו היום, בכנסת כמעט לא נכחו בה חברי כנסת. אותם נבחרי ציבור שהאמנתי בהם כל כך וששנים הלכתי אחריהם, במקרה הטוב הציעו חיבוק והרמת כתף, אפילו לא אישור כניסה לוועדה להשמיע את דברי, במקרה הרע לא טרחו להרים אלי את המבט ממכשיר הטלפון. בזעם פרצתי לוועדה שבאותו הרגע אישרה סגירה של 3 ענפים כאשר מתוך 15 חברי ועדה שאמורים להיות שם נכחו במקום רק 2, זה כמה החיים שלנו לא הזיזו לכל השאר, הם אפילו לא טרחו להגיע".

לדבריה, "מאותו היום לא עזבתי את מסדרונות הכנסת, עוולה אחרי עוולה, גיליתי ממלכה מעוותת של אנשי מלוכה מנותקים מהעם. לא משנה מאיזה צד של המפה הפוליטית הם חיים בעולמות של מראות מעוותות של משחקים פוליטיים מנותקים מכאב. שום דבר ואף נושא אינו פרה קדושה והכל נתון לסחר מכר ציני. חוקים כמו החמרת ענישה לפוגעים בילדים וחסרי ישע, מלווה נוספת לילדים מיוחדים, ארוחת צהריים לילדי רווחה בחינם בצהרונים (ילדים שלפעמים זו הארוחה היחידה שלהם ביום), אזיקון לגברים אלימים, יהודים וישראלים שבורחים מתופת המלחמה עם ילדיהם, ואפילו חוק ההמשכיות להורים שכולים, ומנגד צפיתי בנבחרי ציבור שסיבבו להם את הגב ונזכרו בהם רק כשהגיע ריח הבחירות! מי שעוקב אחרי יודע שהטלפון האישי שלי הפך למוקד טלפוני, של עולים, הורים, אמהות וילדים, קבוצת ישראלים שברחו מתופת המלחמה באוקראינה היו איתי על הקו כשאחד מהם נרצח, פעם ראשונה שחוויתי התקף חרדה כי לא היה לי איך לסייע להם ולא היה אף מענה מהמדינה. אין כאב שלא ראיתי, אין רוע שלא חוויתי, כל סיפור היה כמו שריטה על הלב, שאני לא בטוחה אם אי פעם אחלים מהם. שום דבר לא היה קדוש וכל מה שציינתי, כל חוק, כל שינוי כל כאב הפך לבן ערובה פוליטי של השחקנים במערכת. את רוצה שאעביר את חוק האזיקון? תדאגי שיעבור הדבר הבא, בודדים היו כאלו שעבדו מכל הלב, הם היו ככוכבים של אור כל אחד במפלגה אחרת, משתפים פעולה מתוך כאב אמיתי למען הכלל אבל בשקט, שחלילה לא ידעו ואז על הרצון הטוב שלהם הם יוענשו על ידי ראש המפלגה שלהם. וכך בכל המפלגות בלי יוצאת דופן".

היא כתבה בפוסט כי "בתקופה הזו פגשתי פעילים חברתיים מדהימים, את ימית אברמוב במאבק על הילדים, את יוני כנרי במאבק על הילדים המיוחדים, את בן דב כרמלי במאבק על הנוער בסיכון ואת לאה הארוני בחילוץ היהודים מאוקראינה ואת יוסי חיימוב בעבודת הקודש שהוא עושה עם מעוטי היכולת והמשפחות שקורסות כלכלית בדרום. כל אחד סלד מפוליטיקה כי הכיר את המערכת באופן אישי, כל אחד מהם קיבל הצעות ממפלגות וסירב לכולם".

לטענתה, "כשהתפרקה הממשלה ועם הנוכחות שהייתה לי בעולם הפוליטי לא הייתה מפלגה שלא שלחה שליחים עם הצעות לשיריונים. מצאתי את עצמי מחשבת על איזה ערך אני מוכנה להתפשר כדי להצטרף למפלגות השונות. איש חכם פעם אמר לי שזה בסדר להתכופף כדי לעבור איפשהו אבל אסור לעולם להתכופף כל כך חזק עד שישבר לי עמוד השדרה. זה בדיוק מה שהרגישו כל החברים שהזכרתי למעלה. החלטנו שעמוד השדרה שלנו לא ישבר. שכמו שעשינו כל חיינו נלחם על מה שאנחנו מאמינים בו. האמנו באמת ובתמים שדווקא עכשיו צו השעה הוא לטפל בעוולות במדינה".

היא הודתה כי "טעינו! השאלה המכרעת של הבחירות הללו היא לא יוקר המחיה ולא המצב החברתי כלכלי במדינה. העם רוצה יציבות, העם רוצה משילות והעם רוצה להפסיק ללכת לקלפי אחת לשנה. אני גאה בעם שלנו שלא התייאש ויצא לבחור בהמוניו, גם אם לא בחר בנו. זהו ניצחון של העם שלנו, של אחוז ההצבעה הגבוה ולא של אף אחר. ברוך השם לראשונה זה המון שנים הולכת להיות בישראל ממשלה שאמורה להיות יציבה והומוגנית. זו הזדמנות חד פעמית שלהם באמת למשול, לדאוג לימין כלכלי, מדיני ובטחוני, בדיוק כמו שהבטיחו בכל השנים הללו, ולי כאזרחית ישראל נשאר רק להתפלל שהממשלה הזו תצליח בהבטחותיה ולאחל להם בהצלחה".

היא הבהירה בפוסט כי "תנועת 30/40 לא תעצור את פעילותה החברתית. אנחנו נמשיך להילחם למען בטחון הילדים, הנוער בסיכון, יוקר המחיה והעולים בישראל. עשינו זאת שנים רבות מחוץ לכנסת ונמשיך לעשות זאת רק עכשיו יחד ככוח מניע משותף. הבטחנו להיות הלובי של האזרח הקטן בכנסת ונקיים, נהיה שם בכל וועדה ובכל מועצה כלוחמים החברתיים בשביל כל אחת ואחד שיפנה אלינו לעזרה, וכל אחד שצריך עזרה מול המכונות הבירוקרטיות של המדינה, אנחנו, כולנו כאן בשבילכם, תפנו אלינו".

לסיום היא כתבה: "לסיכום אני רוצה להודות לחברי הרשימה המדהימים שלי שיצאו איתי יחד למסע הזה, מסע קשה ולא פשוט, אתם האנשים הטובים ביותר שאדם יכול לבחור להילחם לצידם, וזכיתי במשפחה מדהימה של אנשים אשר תמשיך להילחם למען כל איש, אישה או ילד שזקוקים לעזרה, רק הפעם נלחם יחד כמשפחה. אנחנו ממשיכים ללכת בכל הכוח קדימה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן