צדיק בא לעיר

זקן רבני מועצת חכמי התורה מרן הגר"ש מחפוד התארח השבת באשדוד

הגר״ש מחפוד התארח באשדוד השבת לרגל שמחה משפחתית • מסר ברכת שבת שלום וברכה והצלחה לראש העיר ד"ר יחיאל לסרי

הגר״ש מחפוד שליט״א באשדוד

שמחה מיוחדת היתה בשבת קודש פרשת כי תשא, כאשר זקן רבני מועצת חכמי התורה מרן הגר"ש מחפוד גאב"ד "יורה דעה" התארח בעירנו, לרגל השמחה לשבת שבע ברכות לנכדו בן לחתנו הגאון הגדול רבי מאיר מוגרבי שליט"א ראש ישיבת "כנסת ישראל" וחבר איחוד הרבנים הספרדי.

דבר בואו לעיר נשמר בסוד, על מנת שלא להפריע לרב ולשמור על מנוחתו. עם הגיעו לעיר לבית האכסניה ברובע ז' כשעה לפני כניסת השבת, קיבלו את פניו רבנים מחברי איחוד הספרדי ששמח לקבל את פניהם ולפני ששאלו לשלמה, פנה אליהם ואמר: "אני כולי מלא שמחה על ההצלחה של ראש העיר ד"ר לסרי ב"ה, זה שמחה גדולה", וביקש להעביר בשמו לראש העיר "ברכת שבת שלום ומבורך והמשך הרבה הצלחה".

את תפילות השבת ערך בישיבת ויז'ניץ עם בני המשפחה בלבד, את סעודות השבת קיים באולם שע"י בית המדרש "שמחת אליהו".

צפו

במוצאי שבת מרן הגר"ש מחפוד קיבל באכסניתו את הגאון הגדול רבי מאיר כהן שליט"א רב ק"ק הריב"ז ובעל "אוצר ספרי הלכה" וראש איחוד הרבנים הספרדי בעיר, בדבריו אמר בשם הרבנים והציבור ברכת יישר כח גדולה על כל מה שפעל ועשה ושמע את הרבנים בעיר וכך השפיע להצלחת בחירתו של ראש העיר ד"ר לסרי וזה ממש הציל את אשדוד, הגר"ש מחפוד ענה, ברוך ה'. הגר"מ כהן העניק את ספרו שיצא לא מכבר "כתר תורה" – תרי"ג מצוות כולל מקורות לכל מצוה וביאור טעם המצוות.

בני הבית סיפרו להגר"ש מחפוד, כי הגר"מ כהן רב ותיק כאן בעיר בשיעורי התורה ומוכר מאוד כבר בספרו הראשון שחיבר "שבת כהלכה, שזה הספר הראשון שהקיף את כל הלכות שבת בשפה קלה וברורה והיה נפוץ ביותר לפני יותר מארבעים שנה.

הגר"ש מחפוד בירך את הגר"מ כהן וקם במיוחד וליווהו עד צאתו.

לאחר מכן הגיע הרב חיים אמסילי חבר מועצת העיר והממונה לחינוך חרדי מטעם סיעת ש"ס המקומית, בדבריו הביא פרישת שלום, תודה וברכה מיוחדת מהאדמו"ר הרה"צ רבי יקותיאל אבוחצירא שליט"א על עזרתו הגדולה בהצלת העיר כבר מתחילת המערכה.

הרב אמסילי פרש את תוכניות העבודה בתחום החינוך שכל מוסדות החינוך בעיר נמצאים בקשר מתמיד איתו באוזן קשבת ועזרה בכל תחום החינוך שהיו בעבר למען הציבור, וכן את תוכניות העתיד שבקדנציה החדשה יתרחבו יותר למען כל בני הישיבות ותלמודי תורה ברעיונות גדולים ומבורכים שראש העיר באופן אישי מגבה עבור ציבור בני עדות המזרח כאן בעיר.

הרב אמסילי הודה בשם כל הרבנים על כל מה שהרב פעל ושעה במשך שנה שלמה, שבזכות זה ב"ה כל מועצת החכמים קיבלה את דעתו הגדולה של מרן שליט"א בפרסום המכתב של הקריאת קודש. הגר"ש מחפוד אמר, "הרבנים כאן בעיר שהתאגדו כולם באחדות מלאה בתמיכה עבור ראש העיר זה היה חשוב מאוד, היה כאן ברית אשדוד ולאחר הברית הודעתי
בשער בת רבים לכלל הציבור לתמוך בראש העיר ד"ר לסרי, העיקר שתצליחו לעשות למען הציבור ככל מה שאפשר".

בצאתו, מרן הגר"ש מחפוד שוב בירכו שיראה ברכה והצלחה בכל מעשי ידיו עם הרבה סייעתא דשמיא.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן