ב.ד.ה

זכה לשמש בקודש את הרה"ק רבי מאיר אבוחצירא זצוק"ל: איש התורה והחסד רבי דוד אודיז ז"ל

בצער רב התקבלה הידיעה על פטירתו של איש החסד, מזכה הרבים ר' דוד אודיז ז"ל ממקורבם של אדמור"י ורבני משפחת אבוחצירא במשך שנים רבות, שנפטר לאחר יסורים קשים כשהוא בן ע' שנים.

 

המנוח נולד וגדל בעיר מוגאדור-אסווירה שבמרוקו, בבית שהוריו חינכוהו וגידלוהו לאהבת תורה ואהבת תלמידי חכמים, עם אמונה ובטחון בהקב"ה. במשך השנים למד במוסדות תורה ובסמוך לגיל בר המצוה, נשלח ללמוד בישיבת "נוה שלום" בקזבלנקה בראשותו של הגאון האדיר חכם רבי אלעזר מור יוסף זצ"ל שבמשך שנים קירבו וזכר אותו במשך כיובל שנים, גם כשעלה לארץ חכם הגר"א מור יוסף זצ"ל והתישב באשדוד, בימים הראשונים שאל על רבי דוד אודיז האם מתגורר הוא באשדוד ולאחר זמן נפגשו ושמחה גדולה היתה נסוכה על פניו של ראש הישיבה זצ"ל כשפגש בתלמידו הותיק.

 

עוד בהיותו בחור, עלה עם משפחתו ממרוקו לארץ הקודש והתגוררו באשדוד ברובע ו', בהיותו צורבא מרבנן ואוהב תלמידי חכמים, תוך זמן קצר פגש באדמו"ר סידנא רבי מאיר אבוחצירא זצוק"ל ומאז לא זזה ידו מידו עד יומו האחרון חג הפסח תשמ"ג.

 

את הברכה לזיווג עם רעיתו תבלחט"א קיבל ממורו ורבו הבבא מאיר ואכן זכה להקים בית נאמן בישראל עם משפחה עניפה ומבורכת, בנים ובנות, חתנים ונכדים ונכדות כולם זרע ברך ה' לומדי ואוהבי תורה.

 

לפרנסתו עסק תקופה כמשגיח כשרות ובעיקר בשנת השמיטה, עשה עבודת קודש עוד באותם שנים שהשמיטה עדיין לא היתה ידועה בציבור הכללי ובמסירות נפש יום יום היה מפקח על הסחורה ודואג שהכל יהיה כהלכה לזכות את הרבים.

 

במשך שנים רבות שהיה בביתו של האדמו"ר הבבא מאיר זצוק"ל זכה לברכותיו ולשמשו בקודש, לשמוע רבות מדברות קודשו וליראות מהנהגותיו בקודש בעבודת ה' ובלימוד התורה בשעות היום והלילה. כן היה עד לנוכח הביקורים שהיו בביתו עם גדולי ומאורי ישאל מהדור הקודם כאשר את הכל ספג בעצמותיו וזכה אף הוא לקירבה מיוחדת בשל כך.

 

מאז גם בניו האדמור"ים לבית משפחת אבוחצירא רבי דוד, רבי רפאל, רבי יקותיאל אבוחצירא ורבי ישועה ורחמים העריכוהו וידעו על קירבתו הגדולה לאביהם הקדוש זצוק"ל, וזכה להיות במחיצתם ובעיקר זכה להמשיך לשמש בקודש את האדמו"ר רבי רפאל אבוחצירא שליט"א, להשתתף בתפילות עם הנץ החמה, בסעודות ההילולא, בקבלת קהל ובאמרות קודש בעיתים שונים באשדוד ובכל מקום אחר, היה מתלווה למורו ורבו שליט"א במסירות אמיתית ונאמנה.

 

המנוח היה מוכר לכל, כאדם המאיר פנים לכל אדם באשר הוא, קטן כגדול, מקדים שלום לכל אדם. אהב כל יהודי באשר הוא אהבת ישראל לשמה. אהב לשמוח ולשמח את האחרים. היה חריף בשכלו וחוכמתו וישרותו הלכו לפניו, ברח ממחלוקת, היה ידוע כאדם עניו שלא יחס לעצמו שום חשיבות אף שזכה לההערכה וחשיבות גדולה אצל אדמור"ים ותלמידי חכמים ולא החזיק טיבותא לנפשיה. היה זהיר מאוד שלא לדבר בבית הכנסת שיחת חולין ובודאי שלא בזמן התפילה.

 

במשך השנים עבר להתגורר ברובע ח' ולאחר זמן קצר עבר להתגורר ברובע החרדי רובע ז' על מנת לחזק את חינוך ילדיו לצד מוסדות החינוך התורניים בקרבת מקום.

 

בשנים האחרונות סבל מחולאים בגופו ונחלש, במשך הזמן היה בעליות ובמורדות ומאושפז מידי פעם בבית החולים, באותה תקופה הרבו עליו בתפילות בהיכלי התורה, מתוך ההערכה מיוחדת האדמו"ר רבי רפאל אבוחצירא היה מעתיר עליו בתפילות ומבקרו מידי פעם ויושב עימו לצד מיטתו מברכו ומעודדו תמיד, כל פעם שהיה מאושפז או בחולשה, היה מתקשר אליו מידי יום ביומו ומשוחח עם בני משפחתו על מצב בריאותו.

 

בחודשים האחרונים עבר ניתוח ברגלו שהסתבך ומאז חלה הידרדרות במצב בריאותו והיה מאשפז בבית החולים "שערי צדק" מס' חודשים, היום (שני) לפנות בוקר, כשכל בני משפחתו סביב מיטתו החזיר את נשמתו הטהורה לבוראה כשהם זועקים "שמע ישראל".

 

 

זכה והותיר אחריו דור ישרים מבורך, את רעיתו תבלחט"א, בנים ובנות נכדים, נכדות בני תורה, זרע קודש אשר ברך ה' אשר הולכים בדרך התורה והמצוות.

 

תנצב"ה

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד

תגובות

אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.

במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.

עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

אולי יעניין אותך

עוד כותרות

error: Content is protected !!
דילוג לתוכן