ביטחון מעל הכל

ועדת מל"ח וביטחון התכנסה שוב בפעם השנייה בשנת 2022

הועדה כונסה בראשות ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, ועל סדר יומה שורה של נושאים בענייני שגרה וחירום. בישיבה נכחו, נציגי גופי הביטחון וההצלה, ראשי המכלולים, נציג ציבור, מנהל אגף הביטחון וצוות עובדי האגף | ראש העיר ד"ר לסרי התייחס לשלושה נושאים עיקריים: חופשת הקיץ, הקורונה ונושאי ביטחון. לסרי אמר שאנו צריכים להיות תמיד עירניים כי "הסלמה עלולה להגיע בכל רגע וללא התראה מוקדמת"

כינוס ועדת מל"ח וביטחון. צילום: עיריית אשדוד

ועדת מל"ח בראשותו של ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, התכנסה לישיבתה השנייה ודנה בשורה של נושאים בתחומי ביטחון וחירום. את הישיבה פתח מנהל אגף הביטחון מר אריה איטח ולאחריו ניהל ראש העיר את הישיבה, שמע סקירות ודיווחים על הנעשה בעיר וסיכם את הישיבה בשורה של הנחיות. תחילת הישיבה בסקירה על הטיפול בסוגיית האבטחה בגני הילדים, לאור אירועי הסכינאות שהשתוללה בתקופת הרמדאן. דוד להבה, אחראי על מוסדות החינוך, ציין את השת"פ המוצלח עם כל ראשי המינהלים ומערך ההתנדבות של העובדים אשר תגברו את מוסדות החינוך, והורידו את מפלס החרדה בקרב ההורים.

אריה איטח נתן סקירה על הנושאים הבאים: עיקרי תרחיש הייחוס החדש אליו תצטרך העירייה להתארגן כחלק מתרגילי המוכנות לחירום. שגרת החירום וסדר הפעולות החדש שהתגבש בפיקוד העורף. המבנה הארגוני של מטה מל"ח ותפקודו בהתאם למודל ה-S.O.W.T (מודל ניהולי מבוסס ארבעה ערכים: חוזקות, חולשות, הזדמנויות וסיכונים). מודל הניהול החדש של פיקוד העורף, באמצעות יעדים ורמות שירות בהתאם לצבעי הרמזור. שימוש בכוחות עבודה מסייעים כדוגמת עובדי עירייה ומערך המתנדבים בחירום.

בתוך כך היתה התייחסות לנושאים ואתגרים שמונחים על סדר היום גם בימים של שגרה, כדוגמת השהייה בפארקים עירונים, חופי הרחצה, איוש מתקני שיטור קהילתי, אכיפה אופניים חשמליים וקורקינטים וכיו"ב. והתייחסות למערך המתנדבים העירוני שהוא מדד משמעותי לחיזוק חוסנה של עיר. איטח הציג את תרחיש הייחוס של אגף הביטחון והדרישות למענה מפורט מראשי המכלולים, וציין כי מתוכננים כמה תרגילים במהלך השנה לבחינת יכולות תפקודיות בחירום ורמת מוכנות לאירועים נבחרים.

לאחר שורה של התייחסויות, סיכם ראש העיר את הישיבה בהדגישו כמה נקודות הנכונות לא רק לנושאי התפקידים אלא מחייבים גם את תשומת לב הציבור. "על אף שמדובר בישיבה שגרתית ולצורכי עדכון, אנחנו צריכים לדעת כי הסלמה עלולה להגיע בכל רגע וללא התראה מוקדמת" אמר, ומכאן החובה לרמת מוכנות תמידית. בנושא חופשת הקיץ, ביקש ראש העיר "לשמור על ערנות וכוננות לאור יציאת מוסדות החינוך לחופשת הקיץ ואירועי הקיץ שמושכים קהל רב". ד"ר לסרי התייחס לנושא הקורונה וציין כי נתוני ההדבקה שוב עולים והעיר שוב אדומה, ו"ככל הנראה ועל פי החלטת משרד הבריאות, המסכות יחזרו בקרוב".

לסרי הודה למנכ"ל העירייה מר אילן בן עדי על יישום תוכנית ההתנדבות והחלוקה למשימות, ולאגף הביטחון על ניהול מערך הביטחון העירוני והמענה המיידי שניתן בעת האחרונה בעת משבר הסכינאות. אגב כך, לתפקיד מנהל מחלקת חירום התמנה מר ארז זעפרני שהחליף את מר סמי אביר שפרש לגמלאות. בהצלחה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן