בית שמעיה

השלושים לחכם שלום הכהן: עצרת מספד והתעוררות רבתי בבית המדרש חניכי הישיבות "בית שמעיה" ברובע ג'

עם כלות השלושים למרן נשיא מועצת חכמי התורה וראש ישיבת "פורת יוסף" חכם רבי שלום כהן זצוק"ל, התקיים עצרת מספד והתעוררות בבית הכנסת ובית המדרש חניכי הישיבות "בית שמעיה" בקרית באר משה רובע ג' שאורגנה ע"י תלמידיו.

בעירנו יש קבוצה גדולה של אברכים חשובים שהינם תלמידים של מרן זצוק"ל ששתו מימימיו במשך שנים כשלמדו בישיבת "פורת יוסף" בעיר העתיקה ושמרו על קשר תמידי עם שיעוריו המפורסמים שהיה נוהג מידי תקופה לנסוע לביתם של תלמידיו ושם היו מתאספים האברכים והיו שומעים שיעורים בעיון ההלכה ב"משנה ברורה".

 

בעצרת שהתקיימה במוצאי שבת הספידוהו משמשו בקודש אחיינו הרב דוד בן שמעון שליט"א בנו של רבה של בני ברק הרה"ג רבי מסעוד בן-שמעון, כשנקרא אל הקודש ע"י מרן זצוק"ל כחצי שנה לאחר פטירת מרן רבינו עובדיה יוסף זצוק"ל שנבחר לתפקיד זה עד ליומו האחרון של מרן זצוק"ל.

 

הרב בן שמעון סיפר כיצד נקרא אל הקודש פנימה כחצי שנה לאחר הסתלקות מרן זצוק"ל שהיה נהגו ומשמשו, קודם לכן היה מרן נוסע במוניות או באוטובוסים, בינתיים היה לו נהג במשך כחצי שנה, לאחר תקופה שאל מרן ראש הישיבה את ר' אריה דרעי האם משלם לו? אמר לו שכן, אם כן אז תגיד לו שלא יבוא יותר, שאל מדוע? וענה לו: אני לא רוצה להיות חייב לך, אחרת אני מחוייב אליך, לכן לא רוצה.

 

כל מעשיו של מרן ראש הישיבה היה לשם שמים בלי שום נגיעות או לטובת הנאה ושנקראתי להגיע אצלו, הוא בדק וחקר עליי, ושאלתי אותו למה הרב כעת מסכים שאני כן יהיה? והראשון שהיה הרב לא הסכים לו, וענה כי אצל הקודם היו מנצלים את הדרך לדבר איתי לבקש ברכות ושאלות ולא יכולתי ללמוד אבל איתך אני יכול לומר לך שאני רוצה ללמוד בנסיעה ללא הפרעה. כולו היה בשאיפה לעשות רצון הקב"ה. תמיד אמר בדרשותיו איך לא איכפת לכם מהקב"ה? מה רוצים מאיתנו? שלא נהיה יהודים?

 

לבחורי ישיבות היה אומר האם אתם רוצים להיות חברי כנסת בר מינן? לעבוד בביוב ברחובות? השאיפה של הצעירים צריכה להיות לשאוף להיות תלמידי חכמים.

 

כל דבר אצלו זה היה כבוד שמים, בתקופה האחרונה כשבס"ד נפלה הממשלה, סיפרתי לו על כך ושאל מה יהיה? אמרתי לו שיהיה בחירות ויעבדו ובע"ה יהיה הצלחה כולם יעבדו.

 

ומרן אמר לי אתה בטוח שכולם יצאו? בפעם שעברה דברתי, צעקתי, בכיתי ועם כל זה אנשים לא יצאו לבחור, ואמרתי לו שהפעם זה שונה, הממשלה פגעה בכיס של כל אחד ואחד, במעונות, בנסיעות ביוקר המחיה…  ואמר לי אתה בטוח???

 

בשיחה שלו האחרונה בערב תשעה באב בליל שבת קודש בביתו, אמר עוד מעט יהיה בחירות תעשו משהו למען ה' יתברך, אף אחד לא עושה בשבילי אנא למען כבוד שמים, זה מה שעניין אותו, כל חייו לא רצה להישאר חייב לאף אחד, תמיד היה משלם לכל אחד עד הפרוטה האחרונה ויש על כך הרבה סיפורים ובאמת שישעה למען קוב"ה בודאי משמים הוא יחזיר לו.

 

כשהיו שואלים שאלות בהלכה היה אומר תראה במשנה ברורה, תלמד. ואם השאלה היה בה ספק שיש בה מחלוקת – היה עונה לא יודע!

פעם שאלתי אותו מה זה לא יודע, האם לא יודע או לא רוצה לענות וענה לי גם זה – לא יודע!

 

בדבריו נשא דברים מתוך הקודש פנימה מה שזכה לראות בעשור האחרון.

 

אחריו נשא דברי הספד מעוררים הגאון הגדול רבי שלמה ידידיה זעפרני שליט"א אב"ד "כתר תורה", נשיא איגוד "עמלי התורה" ורב קהילת חניכי השיבות בארה"ק והיה תלמידו של הגאון רבי יהודה עדס שליט"א ר"י "קול יעקב".

 

דיבר במעלתו הגדולה של מרן זצוק"ל כמה התרומם לקיים את מידת האהבה של כל אחד מעם ישראל, לא לבנות את השלום על חורבן האמת ולא לבנות את האמת על חורבן השלום, אלא האמת והשלום אהבו, בחוכמתו ובפקחותו ובלבבו הפתוח והרחום, ידע לאזן את האמת ושהשלום האהבו האמת הנחרצת ללא כחל וסרק בלי פולטיקה לא עקומומיות "הולך בתום ילך בטח" אמת צרופה כפי שהקב"ה חותמו אמת.

 

היה מקרב את עם ישראל לצור מחצבתם, לא חשבונות של אינטרסים, לא חשבונות פוליטיים אלא להיות בדרך התורה והיראה.

 

זכורני שישבנו אצלו בעת הגזרה הקשה שרצו לבטל מאיתנו את הקומה הכשרה בפלאפונים, מה שכל גדולי ישראל אמרו שזה דרך היחידה לשמר את עם ישראל, היה זה מרן רבינו עובדיה יוסף זצוק"ל, מרן הרב אלישיב, כל גדולי ישראל, זה היה נורא, באים להחריב לנו את פך שמן הטהור, כששמע זאת חכם שלום אמר ייתי ולא אחמיניה, אנו נמצאים בדור שהגזרות בו נוראיות, דור עקבתא דמשיחא, זה מצב שאי אפשר לרדת יותר, זה כבר ממש נורא המלחמה הזו, זה ייתי ולא אחמיניה תחתית של השפלות. בדבריו הביא מדרשות חז"ל ושזר בהם דברי הספד לכבוד מרן ראש הישיבה זצוק"ל.

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן