מבצע סת"ם

המועצה הדתית במבצע מיוחד לחודש אלול: בדיקת תפילין ומזוזות 'חינם' לתושבי העיר

מבצע בדיקת תפילין ומזוזות "חינם" מתקיים בעיצומן של ימים אלו עד ערב ראש השנה תשפ"ג ע"י המועצה הדתית לתושבי העיר. רבני העיר משבחים את המועצה הדתית על הרעיון המבורך שמציל משפחות רבים. הרב עובדיה דהן: "99 אחוז כשר 100 אחוז פסול"

 

מידי יום ביומו מגיעים לבנין המועצה הדתית תושבים ובידיהם תפילין ומזוזות, על מנת לעשות בדיקה ולוודא שאכן המזוזות או התפילין כשרים או מהודרים ובמידה לא, במועצה הדתית נותנים פיתרון מיידי לכל פונה.
הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית נכנס לרב הראשי הרה"צ רבי חיים פינטו והציג בפניו את נתוני הבדיקות של התפילין והמזוזות שנבדקו עד עתה, לאחר שחזרו ממכוני הבדיקה ההלכתיים והמקצועיים גם יידנית וגם במחשב. הגר"ח פינטו עיין במס' מזוזות שחזרו ממכון ההגהה והביע כאב לראות את הפסולים החמורים שנמצאו בבדיקות ומנגד שיבח את ראש המועצה הרב עובדיה דהן שבזכות מבצע הבדיקות לתושבים בימים אלו, הוא מציל משפחות רבים שיניחו תפילין כהלכה ושיהיו מזוזות כשרים בפתחי הבתים ומבצע זה מבורך וחשוב מאוד.
הרב עובדיה דהן אמר כי כבר בתחילת חודשי הקיץ התכונן למבצע חשוב זה והכין מבעוד מועד את מכוני הבדיקה, והדגיש כי אצלנו במועצה הדתית יש כלל ברזל והוא: "ש-99 אחוז כשר, זה 100 אחוז פסול! וכל בדיקה חייבת להיות יסודית ולעומק, גם כשבודקים כמויות של מזוזות או תפילין, צריך להקפיד מתחילה ועד סוף ולכן אנו בודקים כל פריט פעמיים בקפידה ובאחריות רבה בבדיקה ידנית וגם ע"פ סורק במחשב.
הרב חיים בן חמו המְרַכֵּז את כל בדיקות הסת"ם במועצה הדתית, מגלה כי אכן ישנה התעוררות בקרב ציבור התושבים על הצורך בבדיקת מזוזות ותפילין וכל יום מגיעים לכאן תושבים מכל אזורי העיר עם תפילין או מזוזות לבדיקה.
במקרים בהם לאחר תוצאות הבדיקה המזוזה או פרשיות התפילין נמצאים פסולין, אנו מפנים את התושב לרכוש מזוזה או תפילין מהודרים כהלכה, בדיקה ויעוץ זה ניתן "חינם" ע"י המועצה הדתית.
"השבוע קיבלנו מזוזה ובה היה חסרה מילה שלמה, אדם שהגיע עם חמש מזוזות לבדיקה, כשפתח את המזוזות על השולחן נמצא שבשני בתי המזוזות כלל לא היו מזוזות.. במקרה אחר בתפילין נמצא שמס' מילים דהו לגמרי ונמחקו ככל הנראה עקב חשיפה לחום יותר מידי ונמצאו פסולין לגמריי", מספר הרב בן-חמו.

מקרים כואבים אלו אומר הרב דהן מצטרפים מידי שנה בימים אלו לשולחן המועצה וזאת בעקבות המבצע החשוב של בדיקת תפילין ומזווזות, הציבור אכן צריך להתעורר שלא יהיה מצב שעקב הפסול החמור, לא הניח תפילין או שאין בבית מזוזה.

את התפילין והמזוזות ניתן למסור במשרדי המועצה הדתית אצל הרב חיים בן חמו קומה ג' בין השעות: 12:00 – 9:00 המבצע כולל פתיחת התפילין בדיקה וסגירה בעלות כוללת של 100 ש"ח מחיר מסובסד. הבדיקה והתיקון כאמור 'חינם'. בדיקת מזוזות ללא תשלום כלל.

הרב חיים בן-חמו פונה שוב בקריאה לציבור, כשניגשים לרכוש תפילין או מזוזות לבדוק היטב ממי קונים ואם אכן יש את האישור ממכון הלכתי מוסמך לכך ויפה שעה אחת קודם, וכך ינצל מברכות לבטלה ומקיום מצוות תפילין ומזוזה.
במועצה הדתית מבקשים להתריע כי מי שהתגלו על בתי התפילין שלו, מבחוץ, סימני התנפחות או קילוף בצבע – ראוי שיבדוק את התפילין, משום שאלו סימנים "מחשידים", המעידים או על רטיבות או על עמידה ממושכת בתנאי חום ושמש קיצוניים, שיכולים להשפיע גם על הפרשיות. כך גם מי שירש תפילין, חייב בבדיקה, וכן מי שתפיליו לא היו בשימוש יומיומי זמן רב, קיים חשש למצבם של הפרשיות. בנוסף חשוב גם לשים לב למצב בתי התפילין והרצועות שלא נתקלפו ולא נפתחו או נקרעו ובמידה ויש חשש ניתן להביא למועצה הדתית ולקבל עצה על מנת לתקן או להחליף לחדש.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן