במלאות 115 שנים להסתלקותו

המונים נסעו למרוקו להילולת המקובל הרה"ק רבי מסעוד אביחצירא זצוק"ל

לכבוד הילולת המקובל הרה"ק רבי מסעוד אביחצירא זצוק"ל, נסעו המונים למרוקו וקבוצה מאשדוד להשתטח על קברו  שבעיר ריאסני Rissani שבמחוז תאפילאלת

על ציונו של רבי מסעוד אביחצירא זצוק"ל

בעל ההילולא רבי מסעוד הוא בנו של רבינו מרן המקובל בעל ה"אביר יעקב" זיע"א. היה ידוע בגודל חכמתו בתורת הנגלה והנסתר בהתמדה עצומה ועל כן כונה בשם 'ארון התורה'. לאחר פטירת אביו מרן בעל ה'אביר יעקב' התמנה רבינו לשמש כראב"ד מחוז תאפיללת שבמרוקו, ועול הנהגת הציבור הוטל על כתפיו.

הציון הקדוש שופץ בשנים האחרונות גם מבחוץ וגם מבפנים עם דרך נוחה ומדרגות המובילות אל האוהל על הציון וכן המצבות עצמן בציון הק'.

מחזה מרגש ומיוחד היה בעת שנכנסו להיכל הציון נכדיו האדמו"ר בנש"ק הרה,צ רבי יחיאל אבוחצירא שליט"א רבה של רמלה ואחיו רבי שמעון אבוחצירא רו"מ "נר יצחק" והחלו מיד לפייט את הפיוט הנודע שכתב וחיבר בעל ההילולא "מזמור שיר ליום השבת" שהוא מבין 22 פיוטים מיוחדים ומזהירים שכתב, ובפיוט זה בחוכמתו כתב כבר בהיותו בגיל 12 ובין המילים שזר את כל הלכות שבת, כל הנוכחים במקום כשדמעות של רגש בעיניהם, הצטרפו בשירת הפיוט, כשחלקם יודעים אותו מילה במילה בעל פה, הפיוט מופיע במילואו בספר הפיוטים "יגל יעקב" לאדמו"רי ורבני משפחת אבוחצירא לדורותיהם.

לאחר מכן ערכו תפילות ותחנונים לישועת הכלל והפרט והדליקו נרות. משם פנו לאולם סמוך כדי לערוך סעודת מצוה לכבוד ההילולא, במעמד נכדיו וניניו. במהלך הסעודה נשאו דברות קודש על מעלתו ושגב רום קדושתו של בעל ההילולא זצוק"ל.
בהילולא הזכירו בין הדברים כי, רבי מסעוד זצוק"ל חיבר את הפיוט ׳מזמור שיר ליום השבת׳ כשבראשי הבתים מופיע שמו ושם משפחתו, ובו מרומזים הלכות וענייני השבת ע"פ תורת הקבלה.

קודם ההילולא נסע בן נינו האדמו"ר רבי שמואל שמעון טולידאנו שליט"א ראש מוסדות התורה והחסד "בית מאיר" שבסיטי והתפלל בציון הק' לישועה ורחמים על הכלל ועל הפרט.

אצל כל יוצאי ירך יעקב, משפחת אבוחצירא נוהגים לשיר את הפיוט "מזמור שיר ליום השבת" בסעודת ליל שבת עם המנגינה הידועה.

בשם הסבא קדישא הרה"ק האדמו"ר רבי ישראל אבוחצירא זצוקל בנו של בעל ההילולא מובא בשמו שאמר שכל מי שיפייט את הפיוט הזה "מזמור שיר ליום השבת" בכל ליל שבת ברציפות ולא יפסיק בדיבור באמצע, יזכה לשני ברכות לאותו שבוע א. לשלום בית ב. לפרנסה טובה לכל ימות השבוע.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן