במעמד רבה של אשדוד וקרית מלאכי

המונים בהילולת המהרח"ו זצוק"ל באוהל קברי הצדיקים בקרית מלאכי

במעמד הגה"צ רבי חיים פינטו רבה של אשדוד וקרית מלאכי העיר קרית מלאכי לבשה חג בהילולא הגדולה של מזבח הטהור רבנו הקדוש רבי חיים ויטאל זצוק"ל תלמידו הגדול של האר"י הקדוש זיע"א דודו ומחותנו של "הרב המוסמך" הגה"ק רבי יאשיהו פינטו זצוק"ל, במלאת 403 שנים להסתלקותו, מעמד ההילולא התקיים ב"אוהל קברי הצדיקים" בקרית מלאכי בהשתתפות קהל רב שהגיע מכל רחבי הארץ שנגשו להתפלל ברתת ובזיע לישועת הכלל והפרט בעם ישראל.

הגה״צ רבי חיים פינטו שליט״א בהילולא

במשך השבוע נשא דברים בנש"ק הגה"צ רבי חיים פינטו הרב הראשי לאשדוד וקרית מלאכי בשבחי המהרח"ו זיע"א גדולתו וקדושתו ואף התייחס למקום מנוחתו.

הגר"ח  פינטו התייחס למקום קברו של בעל ההילולא אשר רבים טוענים מחוסר ידיעה שעדיין טמון הוא בדמשק ואמר: שראוי ונכון להרבות בתפילה ותחינה על קברות הצדיקים, אשר הם מגן וצינה לכלל ישראל מפני צרותיהם, בפרט בימי ההילולא של הצדיקים, העת בה הם נפקדים בישיבה של מעלה, ובכוחם לפעול ישועות גדולות לטובת עם ישראל. ואם כי לצערנו קברו של רבנו בעל ההילולא רבי חיים ויטאל זיע"א, כבר אינו במקומו בוודאות, ואין באפשרותנו לשפוך צקון לחשנו שם, מכל מקום, ברור הדבר, שתפילה מעומק הלב לבורא עולם שיחוננו בזכותו ביום ההילולא דיליה, תעלה מעלה לפני כסא הכבוד ותפעל פעולתה.

במשך הערב, וכל הלילה וביום שלמחרת המשיכו כל העת לנהור המונים לאוהל קברי הצדיקים, שם רבים העתירו בתפילות וקראו תהילים, כשבכניסה מדליקים נרות עמך בית ישראל לכבוד בעל ההילולא.

למחרת בצהרי היום הגיע הגה"צ רבי חיים שמעון פינטו שליט"א וערך תפילה באהל הציון לאחר מכן בירך את הנאספים ונשא דברים קצרים והביא את דברי רבינו המהרח"ו זיע"א שבגלות זו ודאי עברנו את שער המ"ט טומאה ואם כן איך אפשר להנצל? אלא הכח לכך זה רק בזכות עסק התורה הקדושה שזה לא היה במצרים. הרב פינטו הזכיר שמעלת  ה"תיקון כרת" שמתקיימת מיד לאחר חג הפסח, היא מועילה לחשש שח"ו למי שנכשל בעוון אכילת חמץ שאיסורו כרת.

באוהל קברי הצדיקים זיע"א טמונים עוד צדיקים קדושים וטהורים גדולי הדורות אשר טרם הגיע לפרסם את שמם, כשביניהם טמונים: רבנו שלמה פינטו זצ"ל, ושל רבי אברהם מלכא הי"ד זצ"ל ה"נזיר" לארץ ישראל לאחר שהגר"ח פינטו שליט"א הציל את קבריהם מסכנת חילול מוחשית.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
1 תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
1 תגובה
החדשות ביותר
הישנות ביותר הכי מדורגות
Inline Feedbacks
View all comments
למה זה תשאל לשמי
1 שנה לפני

אם זכרוני לא מטעה אותי הוא כבר לא רב העיר של קרית מלאכי…

אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן