מוקיר ורחים רבנן

הלווית איש החברה קדישא ר' שאול זריהן ז"ל תתקיים הבוקר

במשך למעלה מארבעים שנה עבד לפרנסתו בחברה קדישא ונהג בכבוד גדול עם הנפטרים בכל עניני קדושת המת, הלוויתו תתקיים הבוקר בשעה 11:45 בבית העלמין באשדוד
ר' שאול זריהן ז"ל

הבוקר הגיע השמועה על פטירתו של איש החסד, מותיקי עירנו, מוקיר ורחים רבנן, אשר במשך עשרות בשנים עשה חסד עם הנפטרים בכבוד ובההערכה גדולה ר' שאול זריהן ז"ל כשהוא נפטר לבית עולמו בשיבה טובה והוא כבן צ' שנים.

מאז שעלה לארץ השתכן באשדוד, היה משכים קום לתפילת שחרית עם הנץ החמה והיה מעשרה ראשונים בבית הכנסת, היה משתתף בשיעורי תורה וששון ליבו היה בהתבטלות לגדולי תורה ולתלמידי חכמים.

במשך למעלה מארבעים שנה עבד לפרנסתו בחברה קדישא ונהג בכבוד גדול עם הנפטרים בכל עניני קדושת המת, היה מוערך אצל הרבנים הראשיים רבי ישראל אליזרע זצ"ל וכן אצל רבי חיים פינטו ורבי יוסף שיינין שפעמים רבות זכה לברכתם.

ר' שאול זריהן ז"ל

לאחר שהגיע לגיל פנסיה ופרש מעבודתו, יצא לשליחות לספרד, שם פעל מטעם הסוכנות בקהילה היהודית ודאג להעלות יהודים רבים לארץ הקודש. בתום שליחותו לאחר כשש עשרה שנים, חזר לארץ הקודש והתנדב בחברה קדישא ללא תמורה עד סוף ימיו.

מאז שעבר לרובע ט', היה ממשיך לקבוע עיתים לתורה בבית המדרש אצל הרב משה בן-חמו מידי ערב ובשבתות.

כשנבחר הרב עובדיה דהן לתפקיד יו"ר המועצה הדתית בשנת תש"ע, הגיע במיוחד למועצה הדתית על מנת לברכו, הרב דהן הודה לו על כך והיה מכבדו ומוקירו בחביבות רבה ובירכו בברכה מיוחדת וכך גם היה נוהג להגיע במשך כל השנים לפני ראש השנה והחגים.

ר' שאול זריהן ז"ל מברך את יבלחט"א הרב דהן

הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית וחבריו לעבודה בחברה קדישא מספרים על צניעותו הגדולה של ר' שאול ועל הארת הפנים שלו מידי יום ביומו לכל מי שפגש. את סדר יומו היה מתחיל בשעה 8 בבוקר כשהוא ניצב בבית העלמין לאחר התפילה ומתעניין על סדר הלוויות וזמניהם.

למרות הידע והניסיון שהיה לו במשך השנים, תמיד התיעץ ושאל יחד עם שאר העובדים לכל מקרה בפני עצמו, את עבודתו עשה במסירות ואחריות רבה מתוך כבוד ענק לנפטרים כמובא בספרים הקדושים, ידע היטב את כל סדר הטהרה לנפטרים, בנוסף היה מסייע בעריכת אזכרה למשפחות לימי השבעה או השלושים, היה נותן סיוע ועזרה להעברת הנפטרים, במידה והיה חסר בכח אדם בשעות הערב, או ערבי ומוצאי שבתות וחגים או ימי חול המועד, הוא היה נקרא ומגיע מיד ועושה בהתנדבות עבודה נאמנה.

כולם אהבו אותו והעריכו אותו, זכה לשיבה טובה וקנה עוד בחייו עוד תכריכי פשתן ושמרם בחדר בבית העלמין ואמר למפקח בית העלמין ר' יוחאי מלכה ש"ביום פקודה תעשו לי את סדר הטהרה והנה התכריכין".

חברי עובדי ומתנדבי חברה קדישא כואבים על פטירתו שהיה לסמל ודמות עם יראת שמים שבמשך עשרות בשנים נתן את הכבוד לנפטרים בכל יום כאילו זה הפעם הראשונה ועם פטירתו חסרה דמות גדולה שהיתה נגד עיננו בכל ענין קדושת המת שהיה בכל נפשו.

בשנה האחרונה נחלש ונפל למשכב ובלילה השיב את נשמתו הטהורה לבוראו כשהוא כבן צ' שנים. הותיר אחריו את רעיתו תחי', ילדים ונכדים ההולכים בדרך התורה ומצוות.

הלוויתו תתקיים היום – שלישי יג' בתמוז תשפ"ב 12.7.22 למנינם בשעה 11:45 בבית העלמין אשדוד.

יהי זכרו ברוך

ר' שאול זריהן ז"ל עם יבלחט"א הרב פינטו

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אולי יעניין אותך
1
חילוץ גופות החטופים
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן