ברחובה של עיר

הכנסת ספר תורה לזכרה של התינוקת ליה כהן ע”ה • גלריה

במעמד הרה"צ החיד"א אברג'ל שליט"א: הכנסת ספר תורה לזכרה של התינוקת ליה כהן ע"ה בתהלוכה ברחובה של עיר לבית הכנסת "עבודת ה'" ברובע ט'

קהל המונים מתושבי העיר ומחוצה לה, השתתף במעמד מיוחד ומרגש של הכנסת ספר תורה, שהוכנס ברוב פאר והדר לבית הכנסת "עבודת ה'" ברובע ט' בראשותו של הגאון רבי שמעון כהן שליט"א שנכתב במיוחד לזכרה של התינוקת ליה כהן ע"ה, במעמד רבנים חשובים ובראשם ידיד המשפחה הרה"צ החיד"א אברג'ל שליט"א שהגיע במיוחד למעמד.

בשעות אחר הצהריים, החל מעמד כתיבת האותיות האחרונות בספר התורה בבית משפחת הגאון רבי שמעון כהן שליט"א, לשם הגיעו רבנים, אורחים וידידי המשפחה שהשתתפו בכתיבת האותיות האחרונות בספר התורה.

עם סיום כתיבת האות האחרונה בספר התורה, לא נותרה עין יבשה בהתרגשות מיוחדת כאשר העלו את זכרה של התינוקת ליה כהן ע"ה בת שלושה חודשים בלבד שנפטרה לאחר שנדבקה בחיידק הטורף.

לאחר מכן תפרו את היריעה האחרונה לספר התורה והכניסו את ספר התורה לתיק יקר ומפואר בבחינת 'זה קלי ואנווהו' ופצחו מיד בריקודים של מצוה לקראת התהלוכה, את ספר התורה נשא בזרועו סבה של התינוקת הרב יצחק מור יוסף הי"ו ממשפחת רבני משפחת מור יוסף הנודעת ממארכש ובראשם דודו הגאון האדיר מגדולי המעיינים שבדור האחרון חכם רבי אלעזר מור יוסף זצ"ל ראש ישיבת "נוה שלום" בקזבלנקה.

מחוץ לבית המתינו אורחים רבים שמיד שראו את ספר התורה, זרקו סוכריות לעבר החוגגים והצטרפו לחוגגים, כאשר בראש התהלוכה ליווה רכב תפאורה שהשמיע כל העת שירים שמחים לכבודה של תורה ברחבות רובע ט', כשרבים רוקדים עם ספר התורה תחת אפריון מואר בשלל מנורות צבעוניות, עוברי אורח ושכנים רבים הצטרפו אף הם לקול צלילי השירה והריקודים.

עם הגעתם בסמוך לבית הכנסת "עבודת ה'", מתפללי בית הכנסת הוציאו את ספרי התורה כשהם בזרועותיהם ויצאו לקדם את החוגגים עם ספר התורה החדש וכך עלו יחד בית הכנסת. ברחבה ממול ארון הקודש המשיכו בריקודים לכבודה שח תורה, כשבתווך הרה"ג ר' שמעון כהן רב בית הכנסת הצטרף למעגלי הרוקדים.

לאחר קבלת עול מלכות שמים ולאחר אמירת מזמור לדוד וימלוך ד' כנהוג, הוכנס ספר התורה להיכל ארון הקודש בבית הכנסת ברוב שמחה והתרגשות.

לאחר תפילת ערבית חגיגית, הציבור הרחב נסע משם לסעודת מצוה מכובדת באולמי "איווה".

שם במהלך הסעודה, תזמורת הנעימה את הערב בשירים לכבודה של תורה, הציבור קם ממקומו ופצחו במעגלים ובריקודים יחד עם ספר התורה ורקדו ארוכות.

לאחר מכן הגיע ידיד המשפחה הרה"צ החיד"א אברג'ל שליט"א שישב לצידו של ידידו הגר"ש כהן שליט"א, ובירך את בעלי המצוה תוך כדי שרבים מהאורחים נגשו לקבל את ברכתו. הרבנים הזכירו את המצוה הגדול של מצות כתיבת ספר התורה ועוד בפרט "דבר בעיתו מה טוב" שעומדים אנו סמוך ונראה לחג מתן תורה ובירכו את כל הקהל שיזכו לקבל את התורה מתוך שמחה שתשפיע עליהם לכל השנה כולה.

קודם צאתו, בירך את הרה"ג ר' ישי דוגמא ראש הכולל "אמת ליעקב" מיסודו של הרה"צ רבי יורם אברג'ל זצ"ל, אשר משקיע במסירות ובנאמנות באברכי הכולל.

גלריה

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן