עצמאות של תורה

היום באשדוד: "בר בי רב דחד יומא" | הפרטים המלאים

היום (שלישי) יתקיים "בר בי רב דחד יומא" מיסודו של כ"ק מרן אדמו"ר מקאליב זצוק"ל • בשעה 18:00 יופיע נכדו האדמו"ר מקאליב במוסדות החיד"א בעיר

בשבוע האחרון ציינו חמש שנים להסתלקותו של כ"ק מרן אדמו"ר מקאליב זצוק"ל אשר בין מפעליו הרבים שהקים מאז שניצל מגיא ההריגה, היה "בר בי רב דחד יומא" שקירב המונים לתורה ואמונה, גם לאחר פטירתו ממשיך נכדו כ"ק האדמו"ר שליט"א לקיים ולהופיע במשך כל היום בשיעורי תורה והתעוררות ברחבי הארץ.

האדמו"ר זצוק"ל אמר כי עלינו לעשות כל מה שאפשר ע"מ להחזיר יהודים לחיק האמונה והתורה, שהם חיק החיים האמיתיים שהיא הערובה היחידה, שמאורעות השואה לא יחזרו שוב ח"ו. התעוררות לרגע שנוטעים ביהודי – נותנת אותותיה לדורות עולם.

בדבריו הביא את דברי הגמ' שהאמורא הקדוש רב אידי היה הולך שישה חודשים, וחוזר לביתו ו' חודשים, ולומד יום אחד ומכאן השם הנפוץ – "בר בי רב, דחד יומא".

האדמו"ר החליט לכונן ימים של תורה עבור המוני בית ישראל, אחד הימים הבולטים בו במשך עשרות שנים מתקיים 'בר בי רב', הוא יום העצמאות. ביום זה יש חופשה לעובדים בארץ ישראל והמונים מנצלים אותו ליום שכולו תורה כאשר משתתפים בשיעורי תורה.

במשך כיובל שנים קיים רעיון מבורך זה. לעיתים, ביום העצמאות יצא האדמו"ר זצוק"ל ל-9 ישובים באותו יום! בכל מקום הוא דיבר, שר ועורר את הנאספים. קולו המיוחד המלא רגש עצום וכיסופין, כבש את הלבבות.

דבריו הביאו להתעוררות רבה בכלל, ובפרט לעת סיום יום הלימוד כאשר הציבור נעמד על רגליו לקבלת עול מלכות שמים באמירת "שמע ישראל", לע"נ קדושי השואה הי"ד.

נכדו כ"ק האדמו"ר שליט"א מקאליב ממשיך בדרכו וביום זה נוסע ממקום למקום החל משעות הבוקר עד שעות הערב ברחבי הארץ, כדי להמשיך את הרעיון המבורך שתפס כמעט בכל ערי הארץ והמושבים, בהם מיסדים שיעורי תורה בכל שעות היום והערב במסגרת "בר בי רב דחד יומא".

בעירנו אשדוד ממשיכים את המסורת כמידי שנה, כשהמקום המרכזי הוא – מוסדות "החיד"א", רחוב יצחק הנשיא 22, שם מתקיים היום (שלישי) החל משעות הבוקר "בר בי רב דחד יומא" עד כמעט לחצות לילה, כאשר במהלך היום יופיעו גדולי תורה ותלמידי חכמים חשובים.

לקראת השעה 18:15 יופיע האדמו"ר מקאליב שליט"א שישמיע דברות קודש כפי שהיה נוהג להשמיע סבו האדמו"ר זצוק"ל בימים אלו לעם ישראל ובסיום הדרשה הקהל יעמוד על רגליו ויאמר "שמע ישראל" לזכרם של ששת מליון הק' שנעקדו על קידוש ה'.

גדול יהיה המעמד לכבודה של תורה, ברוכים הבאים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן