לקראת הבחירות המקומיות

האדמו"ר האשדודי קורא להתחזק בלימוד התורה ולהתרחק מלשון הרע | המכתב המלא

במכתב נדיר שכתב האדמור מטשארנאביל ופורסם בבית מדרשו ובהיכל הכולל קרא להתחזק כדי להרבות זכויות בימים קשים אלו שעם ישראל זקוק לרחמי שמים.

האדמו"ר מטשארנביל

וזה נוסח המכתב:

"אל מעלת כבוד תלמידי הישיבה ואברכי הכוללים לומדי ומתפללי בית מדרשינו וכלל ידידינו ואנשי שלומינו היקרים הע"י.

אמנם אין דרכי בדרך כלל לבוא בכתובים בכגון דא, אך לא אוכל לחשות בעת הזאת, לחזק ברכיים כושלות ולבוא לעזרת ה' בגיבורים – גבורי כח עושי חיל, היושבים והוגים באהלה של תורה במסירות, כאשר לצערנו נהפך לאבל מחולנו, והימים האלו אשר מרבים בהם בשמחה, ואין שמחה כשמחת התורה, נהפך לימים קשים אשר השטן מרקד ומעורר מחלוקת ומדנים, והתורה הקדושה חוגרת שק ומתפלשת בעפרים, וזעקת במר קולה תורה מה תהא עליה, כאשר במקום להגביר חיילים לתורה ועבודה, מתרבים דיבורי לשון הרע ורכילות רח"ל.

על כן אליכם אישים אקרא, למען אחי ורעי אדברה, למען בית ה' אלקינו אבקשה, נא ונא אחים יקרים, אל תתנו יד לזילותא דאורייתא, חזקו ואמצו בלימוד התורה הקדושה, תנו כבוד לתורה ולומדיה, כבדו את התורה שלא תהא למרמס בראש כל חוצות, ולא יתמעטו העוסקים בה, גם בימים אלו אשר כפו עלינו ביטולה של תורה כאילו בשביל לקיימה.

ואמרתי אציע בזאת ללומדי התורה, מה יעשה האדם ויחיה, אדם כי ימית עצמו באהלה של תורה, ובכך התורה תתקיים בידו, לעשות גדרים וסייגים למען קיום התורה, על ידי שיקפיד בכל סדר לימוד אשר מתחיל לימודו, יגדור גדר שבשעה הראשונה ללימודו לא ידבר שום דבר חולין, ויקדיש השעה כולו ללימוד התורה ברציפות, והמתקשה בכך יקפיד לכל הפחות חצי שעה ללמוד ברציפות, ללא שום דיבורי הבל ובטלה, ובודאי דבר זה יעזור לו להתגבר גם בהמשך הסדר והיום, שלא להתעסק בדברים הגורמים לבטלה מלימוד התוה"ק ועשיית מצוותיה כרצון אבינו שבשמים.

מה גם שכדאי ונכון מאוד, שכל אחד ישתדל ללמוד, בפרט בימים אלו, הלכות לשון הרע ורכילות, שידע עד כמה להזהר ולא יכשל ח"ו בדברים ודיבורים אסורים רח"ל.

ואזכירה בזאת דברי הגמרא בחולין (פט.) אשר הם לנו כהיום כקילורין לעינים, ובפרט בעומדנו ביום הילולת משה רעיא מהימנא מוסר התורה לבנ"י, ואמר רבא ואיתימא ר' יוחנן אין העולם מתקיים אלא
בשביל משה ואהרן, כתיב הכא ונחנו מה וכתיב התם תולה ארץ על בלימה, אמר רבי אילעא אין העולם מתקיים אלא בשביל מי שבולם את עצמו בשעת מריבה שנאמר תולה ארץ על בלימה, רבי אבהו אמר מי שמשים עצמו כמי שאינו שנאמר ומתחת זרועות עולם, אמר רבי יצחק מאי דכתיב האמנם אלם צדק תדברון מישרים תשפטו בני אדם מה אומנותו של אדם בעולם הזה ישים עצמו כאלם, יכול אף לדברי תורה תלמוד לומר צדק תדברון, יכול יגיס דעתו ת"ל מישרים תשפטו בני אדם.

וסיים בברכה: ויה"ר שחפץ ה' בידינו יצליח להגדיל תורה ולהאדירה, ובזכות זה נזכה במהרה לישועתן של ישראל, בביאת מלכנו משיחנו בן דוד גואלינו בב"א".

חתימת י"ק

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
1 תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
1 תגובה
החדשות ביותר
הישנות ביותר הכי מדורגות
Inline Feedbacks
View all comments
נער מקלדת
5 חודשים לפני

חרדים אשדוד = צא ולמד

אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן