״לעשות רצון צדיק״

דייני ורבני קהילת בעלזא באשדוד בכינוס חירום להצלחת רשימת 'אשדוד התורנית'

לקראת סיום הכינוס יצאו רבני ודייני קהילת בעלזא בקריאה להגביר חיילים, לפעול ולהפעיל לטובת רשימת 'אשדוד התורנית' שסימנה 'דגל'

כינוס הדיינים

עם הכניסה לישורת האחרונה של מערכת הבחירות באשדוד, התכנסו דייני ורבני קהילת בעלזא בעיר בתחושת חירום לקראת המערכה הגדולה וקראו לפעול ולהפעיל לטובת רשימת 'אשדוד התורנית' שסימנה 'דגל' בראשות הרב אפרים וובר.

את בימת הכבוד פיארו דיינים ורבני קהל מחזיקי הדת בעיר ובראשםהמרא דאתרא הגה"צ רבי חיים פסח הורביץ שליט"א. כן כיבדו בנוכחותם נכדי כ"ק מרן אדמו"ר שליט"א מבעלזא תושבי העיר, הרב חיים מאיר רוקח שליט"א והרב ישראל מנחם נחום רוקח שליט"א.

את הכינוס פתח המרא דאתרא הגה"צ רבי חיים פסח הורביץ שליט"אשחיזק את ידי העושים במלאכת הקודש והבהיר כי העניק את ברכתו להקמת המפלגה ערב הקמתה.

"אנו סומכים את ידינו על שלוחא דרבנן ר' אפרים בכל הנוגע לפעילות בזירה הציבורית. ערב הקמת המפלגה הוא הסביר לנו את נסיבות הקמתה וזכה לתמיכתנו המלאה", הבהיר.  

אחריו נאם הרה"ג רבי אברהם חיים ברנשטיין שליט"א שהכביר במילים אודות הסיוע שר' אפרים מעניק לכלל ולפרט לאורך ימות השנה.

"אנשים בתוכנו אינם יודעים להעריך את פעילות הקודש של ר' אפרים בכל תחומי החיים עבור תושבי העיר. כמה הוא עוזר לכולם. כמה הוא דואג לצביון העיר. לאורך השנים הוא דאג לא אחת להוריד פרסומי שחץ בכל מיני מקומות ברחבי העיר.

"כמו כן, במסגרת המאמץ להקלה על מצוקת הדיור החרדי בעיר, הוא מנע בכל כוחו את מתן האישורים לבניית מגדלים בפאתי הרבעים החרדיים וכדי להבטיח שבפרויקטים אלו תושבים חרדים יוכלו להשתכן".

יו"ר הרשימה הרב אפרים וובר תיאר את השתלשלות העניינים שהובילו בסופו של דבר להקמת 'אשדוד התורנית' והכביר במילים אודות גודל השעה.

"צרכי עמך מרובים. ציבור אנ"ש הולך וגדל כ"י ואין הקומץ משביע את הארי. הצרכים גדולים הן בהיבט של הקצאות קרקע עבור מוסדות התורה, הן בהיבט של בניית כיתות לטובת ילדינו, הן בבניית בתי מדרש עוד מוקם בית מדרש אחד וכבר עולה הצורך להקים אחד נוסף, וכן הלאה בכל נושא ועניין.

"כדי לעמוד בקצב הצריכה בס"ד יש לחולל מהפך תפיסתי בכל הנוגע למעמדה של חסידות בעלזא באשדוד. לא עוד נזקקים כעניים בפתח אלא כשווים בין שווים בין כלל הקהילות הקדושות. זו הסיבה לריצה המאחדת שלנו תחת 'אשדוד התורנית' ומכאן חשיבות התגייסות החירום הכללית.    

"אתם מכירים אותי עשרות בשנים", הוסיף ר' אפרים, "מעולם לא הלכתי על דעת עצמי למהלכים עצמאיים. לא היינו היום במקום הזה של ריצה עצמאית אלמלא הוכרחנו ללכת למקום הזה בשל ההתנהלות הקלוקלת שהיתה כאן לאורך שנים ורק לאחר ברכת צדיק של כ"ק מרן אדמו"ר שליט"א. כדי להסדיר מחדש את מעמדה התקציבי של קהילת בעלזא באופן נהיר, ראוי ונכון לנוכח הנסיבות הלא-מלבבות, בשלה השעה לריצה העצמאית. ואני אומר באופן ברור: אם נרתום את הציבור למערכה – בס"ד אנו נצליח".

אחריו נשא דברים נכדו של כ"ק מרן אדמו"ר שליט"א מבעלזא הרב חיים מאיר רוקח שליט"א שחידד את חשיבות חיזוק שלוחא דרבנן הרב אפרים וובר לטובת הכלל והפרט ושיבח את פועלו הציבורי. בין דבריו אמר כי "במזבח בבית המקדש המסגרת הייתה עשויה זהבטהור. גם בעירנו זכינו לנציג ציבור מהשורה הראשונה, שליח ציבור שניחן בלב זהב ומסביר פנים לכולם".  

בדבריו קרא לכלל ציבור קהילת בעלזא בעיר לפעול ולהפעיל במלא המרץ לטובת הרשימה.

לקראת סיום הכינוס יצאו רבני ודייני קהילת בעלזא בקריאה להגביר חיילים, לפעול ולהפעיל לטובת רשימת 'אשדוד התורנית' שסימנה 'דגל'.

בדבריהם ביקשו מכל אחד להביא לכל הפחות קול אחד נוסף לחיזוק רשימת 'דגל' אשדוד התורנית'.

"לפעול ולהפעיל למען רשימה קדושה זו ולעשות בעוז ובתעצומות יותר מכפי היכולת להביא ולגייס עוד ועוד קולות להצביע למענה, ושיקפיד כל אחד להביא לפחות עוד קול אחד למען הרשימה ובכך יתקדש שם שמיים ויותר ויותר ויתחזקו מוסדי ארץ בכל העניינים למען כבוד שמיים".

בדבריהם בירכו את העושים במלאכת הקודש בברכה נאמנה: "וזכות זה וודאי יעמוד לכם להיוושע בכל מילי דמיטב ברוחניות ובגשמיות, שפע ברכה והצלחה, בנים בני בנים עוסקים בתורה ובמצוות ולרוב טוב בבני חיי ומזוני כט"ס".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
8 תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
8 Comments
החדשות ביותר
הישנות ביותר הכי מדורגות
Inline Feedbacks
View all comments
אמסלם
2 חודשים לפני

רק דגלללל

מוטי
2 חודשים לפני

לאור התנהלות שלומי אמונים במערכת האחרונה סיימתי את קשריי איתם לעד

שוכי קליין
2 חודשים לפני

מדהים כוחו של הסתה
בעלז החסידות שלה הכי הרבה מבנים בעיר.
כעת בשם הפילוג של פרוש בוכה על הקיפוח

ראו הוזהרתם!!!!!
2 חודשים לפני

פתק לאמסלם=פתק לכצלנסון

פנחס
2 חודשים לפני

אני ספרדי מצביע לדגל כהוראת הגאב"ד שליט"א

בונם
2 חודשים לפני

רק דגל!!!

אברהם
2 חודשים לפני

בעלזא גרמו לפילוג ולשסע באשדוד
מי שדוגל באהבת ישראל מצביע ג
מי שכבוד השבת חשובה לו מצביע ג
מי שדואג לפעילויות עבור כולם זה יחיאל וינגרטן

אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן