אז נדברו איש אל רעהו

ברכת השנים: רב העיר ביקר אצל הגאון הגדול רבי יצחק אברג’ל

המרא דאתרא הרה"ג רבי חיים שמעון פינטו הגיע לברך ולהתברך אצל הגאון הגדול רבי יצחק אברג'ל בעל ה"ברכת יצחק"

בביקור

עם סיומה של השנה, הגה"צ רבי חיים שמעון פינטו שליט"א הרב הראשי ערך ביקור מיוחד אצל הגאון הגדול רבי יצחק אברג'ל שליט"א בעל ה"ברכת יצחק" וראש הכולל "תורה וחסד".

הגר"ח פינטו אשר בימים אלו, הימים הנוראים עסוק מאוד בעבודת קודש בין הלשכה באשדוד לבין הלשכה בקרית מלאכי ופניות ושאלות רבות נערמים על שולחנו, לקח פסק זמן קצר ויצא בלווית הרב עובדיה דהן יו"ר המועצה הדתית ועלה אל הגר"י אברג'ל לכולל "תורה וחסד" שבראשותו שם קובע את סדר לימודיו.

הגר"ח פינטו דיבר בשבחו של הגר"י אברגל על מסירותו לתורה והוא מהראשונים בעיר או אולי הראשון שכל כך התמסר לשיעורי תורה במשך כל ימות השנה במשך כיובל שנים, בקיץ ובחורף בשבתות ובחגים שהיה צועד מביתו כחצי שעה ברגל רבי יצחק והתורה – חדא הוא.

משהגיעו לבית המדרש היה שקוע בלימודו ומשראה את המרא דאתרא, עשה מאמץ כביר לעמוד ולקבל את פניו אך הרב פינטו החזיק בידו, חיבקו ונשקו ולא איפשר לו לקום.

הגר"י אברג'ל סימן לרב האורח לשבת לצידו אך הגר"ח פינטו ביקש כי רוצה לראות את פניו ולכן ביקש לשבת ממול.

דברו בדברי תורה על עבודת חודש אלול וכן הזכיר את ההילולא לסבו הגדול הרה"ק רבי חיים פינטו זצוק"ל והביא מעשה נרגש ונפעם על קפיצת הדרך שהיתה להרה"ק רבי דוד בן ברוך זיע"א שהה במרוקו וכשקיבל פת כצידה לדרך עם אותה פת כבר היה בארץ ישראל, ויהי לפלא.

לסיום הגר"ח פינטו החזיק את ידיו של הגר"י אברג'ל ובירכו: שנה טובה ומבורכת, כתיבה וחתימה טובה, הקב"ה ישמור אתכם ויזכה אתכם, לחיים ארוכים, ברכה והצלחה ויחזק אתכם, הקב"ה ימלא משאלות לבכם לטובה ולברכה, חזקו ואימצו להגדיל תורה ולהאדירה, ויזכה אתכם בבריאות גופא ונהורא מעליא.

הגר"י אברג'ל הודה למרא דאתרא הגר"ח פינטו על טרחתו ועל ברכותיו הנרגשות ובירכו חזרה שיאריך ימים על ממלכתו בבריאות מתוך נחת ושמחה ושיזכה להרחיב גבולות הקדושה והטהרה בעירנו ויזכה לסייעתא דשמיא בכל, יזכה לשנים רבות נעימות וטובות, שנה טובה ומבורכת.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן