במלאות השלושים

במלאת השלושים לר' שאול זריהן ז"ל מצוות "חברא קדישא" שבמועצה הדתית שהיה מסור בעבודת הקודש למעלה מ-40 שנה

הרה"ג ר' חיים קלמנוביץ רב שכונה וחבר לשכת הרבנות ורב מחלקת עירובין בדברי הספד וההערכה לזכרו של ר' שאול זריהן ז"ל שבנוסף לעבודתו ב"חברא קדישא" היה שותף גם לשמירת העירוב בעיר לפני כ-40 שנה.

 

רבים הספידו את המנוח על אורח חייו הנכבד והצנוע, בהיותו איש תם וירא שמים המשכים ומעריב לבתי כנסת ובתי מדרש, ועסק שנים רבות במסירות ללא ליאות בעבודת הקודש של החברא קדישא באשדוד.

ברצוני להוסיף נדבך קודש נוסף באורח חייו אשר איננה זכורה וידועה. היה זה בתקופה של לפני 40 שנה כאשר העירוב של העיר היה בנוי באותן שנים באזור דיונות החול הסמוכות למתקני השאיבה של הנפט – "החרגול" עליהן בנויות היום לתפארה מוסדות חינוך בליבה של אזור ז'. לרשות מחלקת העירובין באותה עת עמד רכב מיושן עם הנעה קדמית לצורך הנסיעה על גבעות הדיונות. נהג הרכב היה ר' אברהם ועקנין זצ"ל אשר היה גם נהג החברא קדישא וזכה לשרת בקודש בחצר של האדמו"ר הגה"ק בבא מאיר אבוחצירא זיע"א, את עבודות אחזקת העירוב עשה אז ר' שאול זריהן ז"ל.

באותן שנים עמודי העירוב היו עמודי עץ רחבים, ובשבוע בו חל ל"ג בעומר היו לצערנו בני נוער שנהגו לעקור את עמודי העץ של העירוב לצורך ההדלקה… בסיור הפיקוח של העירוב ביום שישי שאחרי ל"ג בעומר התגלה לנוכח עינינו, כי עשרות עמודי עירוב נעקרו, והיה צורך דחוף לתקן את העירוב עד לשבת הסמוכה. מקום התקלה היה מרוחק מתנועה ומאנשים, ובאותה תקופה לא היו אמצעי התקשורת הקיימים כיום לצורך בקשת עזרה.

היינו אז אובדי עצות כיצד לפעול על מנת להחזיר הצב לקדמותו עוד לפני כניסת השבת הקרבה ובאה. זכורני, כי בשעה הסמוכה קודם שבת כמעט ואמרנו נואש, הגע כמו מלאך ר' שאול אשר במסירות נפש של ממש טרח קשות לחפש ולאלתר עמודים חילופיים ולבנותם כדין, כאשר המלאכה הסתיימה דקות ספורות לפני כניסתה של השבת.

ואכן יראת השמים והמסירות לדברי קדושה היו טבועים באורח דרכו המיוחדת, ומשתלבת עם שאר הליכותיו בקודש. יהי זכרו ברוך.

ויהי רצון כי בזכויותיו הרבות יהיה ממרומים מלאך ומליץ טוב בעד כל בני משפחתו היקרים, בעד תושבי העיר אשדוד ובעד כל בית עמך ישראל.

ת.נ.צ.ב.ה

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן