מקימים קואליציה

באגודת ישראל מביעים סיפוק מההסכם הקואליציוני: “עיגון הסטטוס קוו וזכויות הציבור החרדי”

בראש ההסכם ענייני השבת והצביון לצד עצמאות החינוך, הדיור, סיוע למוסדות התורה והחסד וכלל צרכי הפרט | חברי אגודת ישראל קיבלו תפקידים בכירים עם השפעה על כלל הנושאים החשובים לציבור החרדי

לאחר משא ומתן ארוך על כלל הנושאים החשובים לציבור החרדי באשדוד, סיעת אגודת ישראל חתמה על הסכם קואליציוני עם ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי וסיעתו 'אשדוד בתנופה', הסכם מקיף שנוגע בכלל הסוגיות הנוגעות לחיי הציבור החרדי באשדוד, זאת לצד סיכומים על תפקידים בכירים ועמדות השפעה רבות וחשובות, בהתאם להצלחה שזכתה בה אגודת ישראל בבחירות עם הגדלת כוחה לארבעה נציגים במועצת העיר.

בראש ההסכם עומדים הסעיפים לעיגון צביון העיר והסטטוס קוו. במסגרת זו סוכם כי יישמר הסטטוס קוו והשבת תישמר כיום כרגע מנוחה. כמו כן, העירייה תהיה מחויבת לוודא שקבלני הניקיון יפעלו אך ורק לפי ההסכמים עמהם תוך כיבוד חוק שעות עבודה ומנוחה.

חברי אגודת ישראל יקבלו ארבעה תיקים מרכזיים ושבעה יושבי ראש ועדות, כך שהצלחת הסיעה בבחירות עם הגדלת כוחה לארבעה מנדטים תבוא לידי ביטוי. "ההישגים בהסכם ובחלוקת התפקידים", אומרים באגודת ישראל, "נזקפים לפעילות הענק של אלפי פעילי ותומכי אגודת ישראל, שהביאו את בשורת התנועה הקדושה לכלל תושבי העיר אשדוד ובכך הגדילו את כוחה והשפעתה למען כלל התושבים".

התפקידים שקיבלה אגודת ישראל הם: סגן ראש עיר בשכר ומ"מ בפועל של יו"ר הוועדה לתכנון ובניה וחבר נוסף בוועדה לחצי הראשון של הקדנציה; חינוך חרדי אשכנזי מלא עם אוטונומיה ניהולית; תרבות תורנית אשכנזית; גביה; אחזקה (השפעה על כלל עבודות התשתית); יושבי ראש הוועדות הבאות: הקצאות תכנון, מכרזי כח אדם עד דרגת מנהל מחלקה, מלגות, תחבורה, הנחות בארנונה, מנגנון גמלאות, מחיקת חובות עסקים וחברים בכל הוועדות העירוניות ובדירקטוריונים של כלל החברות.

בשורה משמעותית וחסרת תקדים נמצאת, כאמור, בתחום החינוך, כאשר לדרישת סיעת אגודת ישראל סוכם על אוטונומיה ניהולית של האגף לחינוך חרדי. לצורך כך יבוצע רה ארגון של כל מערך האגף, לרבות הקצאת כלל התקנים המקצועיים הנדרשים לצורך התנהלותו של האגף באופן עצמאי.

בתחום הדיור השיגה אגודת ישראל סיכומים רבים, ביניהם קידום מתחמי דיור לציבור החרדי תוך שיתוף פעולה עם משרד השיכון; בחינת החלת התב"ע שיזמה אגודת ישראל להרחבת הדירות ברובע ז' עד ל-160 מ"ר – גם על רובעים נוספים בהם מתגוררות משפחות ברוכות ילדים הראויות לתב"ע מותאמת; מדיניות בנייה מותאמת גם לרובעים ג, ו, ח בכדי לוודא את צביון הרובעים ולהבטיח שהציבור החרדי יוכל להתגורר בהם. עוד סוכם על הקמת מינהלת עירונית ייעודית לרובע ו' ומינהלת נוספת לרובע ח'.

תקציבי החינוך והתרבות למגזר החרדי יוגדלו לדרישת סיעת אגודת ישראל, כך שהציבור החרדי יקבל את חלקו באופן הגון בעוגת התקציב העירונית. כמו כן, סוכם כי בכל אזור בו מתגוררים חרדים, אירועי התרבות יתואמו מראש כדי למנוע מראש פגיעה ברגשות הציבור החרדי. כמו כן, לאור הצפיפות הגוברת בחוף הנפרד, סוכם על הקמת חוף נפרד נוסף על ידי העירייה.

מי שחתמו על ההסכם מטעם אגודת ישראל הם יו"ר הסיעה הרב יחיאל וינגרטן יחד עם עמיתו לסיעה הרב שמואל שוק. הרב וינגרטן אמר לאחר חתימת ההסכם: "עיגנו את ענייני הדת וזכויות הציבור החרדי בסעיפים רבים וחשובים, כעת פנינו לחמש שנים של עבודה משותפת למען הציבור בסיעתא דשמיא. יחד עם עמיתיי הרב שוק, הרב שור, הרב שטרנפלד והרב ויזל נשתדל להקדיש את כוחותינו כדי לעמוד במשימות הרבות שניצבות בפנינו"

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: haredim.ashdod@gmail.com

הורידו עכשיו את האפליקצייה המובילה של 'חרדים אשדוד' אליכם לנייד
10 תגובות
אין לשלוח תגובות שאינם הולמות או מכילות דברי לשון הרע, הסתה ורכילות.
במידה ולא ניתן להגיב - הכתבה סגורה לתגובות.
עדכון תגובות במייל
עדכן אותי על
10 Comments
החדשות ביותר
הישנות ביותר הכי מדורגות
Inline Feedbacks
View all comments
פנחס
28 ימים לפני

חזק ואמץ הרב וינגרטין!!!!

ייוסי
29 ימים לפני

חבל העיר מתחרדת הצעירים בורחים וזאת בשביל פוליטיקה

ישרלי יהודי
30 ימים לפני

אני גר בסיטי איש דתי לא חרדי ולא מרוצה מכך שמתחת לאף שלי פתוחים חנויות ממכר מזון בשבת . 2 סופר פאפא ליד?כיגר הסיטי. 2 פיצוציות ממש על כיכר הסיטי ליד מיקי ספרים . 100 מטר מהכיכר סופרמטקט שלא מספיק שהוא פתוח בשבת הוא גם לא כשר ומוכר חזיר . פיצריות שפתוחות בשבת . סטטוס קוו מחייב?אוצם להיות באיזור תעשייה ולא בתוך הסיטי – אז איפה הכח של המפלגות הדתיות ואיפה הדאגה לשבת ? שיענו החרדים נראה אותם

חיים
30 ימים לפני

ישר כח לרב וינגרטין

ויזניצער גאה
1 חודש לפני

יש לנו במה להתגאות בנציגים שלנו הביאו תוצאה ישירה ל5 שנים פעולה שמוליק העם איתך ❤

אולי יעניין אותך
עוד כותרות
error: Content is protected !!
דילוג לתוכן